Tesla відкрила першу зарядну станцію Supercharger третього покоління

Батареї електромобілів Tesla будуть заряджатися на 50% швидше.

Презентація Supercharger V3 відбулася на заводі Tesla під Фрімонті, де компанія відкрила першу зарядну станцію нового покоління. Поки вона працює в режимі бета-тестування, а користуватися супершвидкий зарядкою можуть тільки учасники програми раннього доступу Tesla. Повноцінний запуск запланований на квітень.

Потужність нової зарядної станції – 1 МВт, а пікова потужність кожної точки підключення – до 250 кВт. Як стверджують в компанії, всього за 5 хвилин заряд батареї Model 3 Long Range відновлюється на 120 км шляху, а в середньому час зарядки електрокарів Tesla скоротиться на 50% і складе 15 хвилин.

Нинішні зарядні станції другого покоління забезпечують вихідний струм потужністю 120 кВт. Майже дворазове підвищення потужності стало можливим завдяки новій конструкції кабелю з рідинним охолодженням. Крім того, розробникам вдалося вирішити головну проблему старих станцій – розподілу потужності між автомобілями, що призводило до зниження швидкості зарядки при великому числі одночасних підключень. Supercharger V3 не потрібно розподіляти енергію між кількома автомобілями – клієнти завжди зможуть отримати максимальну потужність зарядки.

Одночасно було оголошено про запуск нової функції On-Route Battery Warmup, завдання якої підготувати акумулятор перед зарядкою: інтелектуальний алгоритм підвищує температуру акумуляторної батареї при під'їзді до зарядної станції до оптимального для зарядки значення, скорочуючи тим самим середній час зарядки на 25%.

Як говориться в офіційному блозі Tesla, поки Supercharger V3 підтримує тільки Model 3, але в найближчі місяці за допомогою оновлень програмного забезпечення швидкість зарядки збільшать для Model S і Model X. Розгортання станцій Supercharger V3 в країнах Європи та Азійсько-Тихоокеанського регіону почнеться в четвертому кварталі 2019 року.

Related