Tesla Model S завалив тест на автоматичне екстрене гальмування

Інститут Люксембургу по стандартизації, акредитації та безпеки продуктів і послуг (ILNAS) протестував роботу системи автоматичного екстреного гальмування Tesla Model S: електрокар тест провалив.

За інформацією Electrek, фахівці інституту протестували два автомобілі: Tesla Model S і Volvo S90. Як відзначили випробувачі, якщо шведський седан успішно впорався із завданням – рухаючись на швидкості 60 км / ч розпізнав виникло перед ним перешкода у вигляді муляжу задньої частини автомобіля і самостійно загальмував, запобігши зіткнення, то для «Тесли» все закінчилося гірше – електрокар протаранив перешкоду на швидкості 30 км / ч.

Імовірно системи Model S не встигли розпізнати перешкоду, але повного звіту про методику проведення випробувань надано не було. Це змусило представників Tesla засумніватися в їх об'єктивності. Компанія перевірила VIN-код Model S і встановила, що це був автомобіль 2015 модельного року з автопілотом 1 покоління. Причому машина була зареєстрована як прокатна в Німеччині, тоді як Volvo – новий.

Чому в ILNAS порівнювали умовно старий і новий автомобілі, ще й запросивши на випробування, які зазвичай закриті від сторонніх, представників ЗМІ – не ясно. При цьому американський інститут IIHS після власних випробувань електрокарів Tesla 2016 і 2017 рр. виставив їм вищі оцінки за запобігання зіткнення.

В Tesla заявили, що самостійно проведе аналогічні випробування, щоб переконатися в працездатності систем безпеки. За словами представника компанії, в описі системи автоматичного гальмування Model S зазначено, що вона «розроблена для активації гальм для пом'якшення удару при наявності непереборного перешкоди у вигляді іншого транспортного засобу», додавши, що «компанія не радить водіям повністю покладатися на неї».

Related