Tesla і AMD розроблять процесор для автомобілів

Tesla і AMD працюють над створенням чіпа для автономних автомобілів. Повноцінний автопілот Tesla з'явиться в 2019 році.

За інформацією CNBC, перші зразки фірмового процесора вже готові, наступна стадія – тестування і воно вже почалося.

Створення власного чіпа – це спроба зменшити залежність від постачальників, а інтелектуальні напрацювання AMD дозволять компанії Ілона Маска зробити це швидше. Зараз в якості платформи для нового автопілота Tesla використовується NVIDIA Drive PX 2. Змінити ситуацію дозволить спільна розробка Tesla і AMD.

Вибір партнера в даному випадку пояснюється досить просто. Нинішній керівник відділу розробки програмного і апаратного забезпечення для автопілота Джим Келлер – колишній глава AMD.

В Apple Келлер почав працювати в 2008 році і брав участь в створенні чіпсетів Apple A4, A5 і A5X. У 2012 році він став головним архітектором процесорів AMD, а спочатку 2016 приєднався до команди Tesla. До проекту залучені і інші ветерани AMD. Їх більше 50 осіб, в тому числі і головний інженер Білл Макгі.

Як повідомив нещодавно Ілон Маск, власний автопілот у компанії з'явиться в 2019 році. Зараз інженери Tesla тестують вдосконалену систему автономного пілотування під кодовою назвою HW 2.5. У той же час досягти п'ятого рівня автономності в компанії планують вже на поточній версії HW 2.0.

Related