Технологія фарбування ковроліну і велюру доступними засобами

Ворсинки потрібно ретельно підібрати по структурі і під колір пошкодженої ділянки. Навіть, якщо ворсинки будуть іншого кольору, то їх можна легко пофарбувати (фарбу можна замовити на підборі фарб або змішати самостійно). Для цього досить ретельно перемішати ворсинки в ємності з фарбою.

Як тільки буде отримано бажаний ефект, необхідно додати в ємність з фарбою, що клеїть порошок, і знову все перемішати. Далі, потрібно покласти пофарбований ворс на місце дефекту (зручно користуватися пінцетом). Потім, через тефлонову прокладку прогріти реставрується ділянку праскою і охолодити штучним льодом (або дати охолонути).

Після того, як папір буде прибрана, ворс (латочка) зніметься разом з нею. Залишиться тільки нанести спеціальний клей на місце дефекту і приклеїти ремонтну латочку. Якщо клей виступить з боків, його можна присипати пофарбованим ворсом, який потім через прокладку прогріти праскою (круговими рухами) 10-20 секунд.

Якщо все зробити правильно, то на велюрі і ковролине ніяких видимих ​​слідів дефекту не залишиться. Технологія фарбування ковроліну і велюру, як очевидно, проста і доступна кожному, так як вона не вимагає особливих навичок і досвіду.

Як освіжити велюровий салон

Недбале ставлення до ніжного велюру салону автомобіля швидко приводять його в неохайний вигляд, так само як і невмілий догляд. Велюрова оббивка – це, перш за все, тканину, яка брудниться, витирається, вигорає і легко пропалює сигаретою. Однак на відміну від тканинної одягу, оббивку салону можна зняти і випрати в машинці.

велюровий або тканинну оббивку доводиться чистити прямо за місцем. Але зробити це не так просто, як здається. Якщо чистити невміло, то на оббивці можуть залишитися білясті розводи та плями. Проблема полягає в тому, що текстильні оббивки складно позбавити від залишків миючих засобів.

Основна проблема чистки велюрового салону полягає в тому, що під оббивкою майже завжди знаходиться пористий матеріал, наприклад, поролон. Якщо намагатися відіпрати забруднення миючими засобами, то поролон вбере в себе багато мильної води, яку з нього практично неможливо буде отримати. Згодом вода випарується, а миючий засіб залишить після себе розлучення. Їх можна теж запрати, але щоб позбутися від даних артефактів, процедуру запирання потрібно буде проводити знову і знову.

На замітку

Щоб не обтяжувати себе багаторазовими праннями салону, необхідно скористатися спеціальними пінками для чищення, які продаються сьогодні в будь-якому магазині автомобільної косметики. Пінка наноситься на велюр, залишається там на 10-15 хвилин, після чого видаляється без сліду. Забруднення йдуть разом з піною, при цьому велюрова оббивка залишається практично сухий.

"

Але велюр може не тільки забруднюватися, а й вигоряти. Слід зауважити, що старі автомобілі з велюровими салонами набагато рідше вигорають, ніж сучасні. У багатьох нових моделях вже через 2-3 роки велюр в салоні може змінити свій колір. Вигоряють ділянки, на які потрапляють прямі промені сонця.

Традиційний сірий велюр при вигорянні стає жовтуватим. Повернути йому первісний сірий колір можна за допомогою фарбування. Але фарбувати можна тільки спеціальними фарбами, які по-перше не містять їдких розчинників, а по-друге, не стають твердими після висихання. Добре підходять аерозолі для фарбування замші.

На замітку

Багато аерозольні фарби, в тому числі і для замші або велюру, можуть мати різкий запах, який дуже довго вивітрюється. Це відноситься, перш за все, до дешевих фарб. Фірмові барвники для салону не повинні мати запаху після висихання.

Фарбування велюрової обробки і оббивки аерозолями краще проводити не в салоні. Передні крісла і задній диван можна легко зняти, щоб пофарбувати їх в гаражі або на вулиці в гарну погоду. Наносити фарбу з балончика потрібно енергійними рухами з відстані 35 см.

Реставрація ковроліну в салоні автомобіля

На підлозі автосалону, як правило, знаходиться спеціальний ковролін. Він буває як з основою, так і без такої. Перебуваючи під ногами, ковролін сильно брудниться і періодично вимагає ґрунтовної чистки. Їли замовити на автомийці послугу чищення підлоги салону, то його оброблять миючим засобом, яке потім видалять спеціальним пилососом.

"

Однак сьогодні миючі пилососи є практично у кожного в будинку. Тому виконати якісну чистку ковроліну можна самостійно, і це, швидше за все, вийде зробити краще і акуратніше, ніж у професійних мийників. Ніхто не стане так дбайливо і трепетно ​​ставиться до автомобіля, як його власник.

Для чищення ковроліну підійдуть такі засоби:

  • шампуні для чищення килимів;
  • для виведення плям для килимів;
  • пральний порошок;
  • миючий засіб для посуду;
  • шампунь для миючих пилососів.

Для фарбування ковроліну підійдуть всі ті ж аерозольні фарби для велюру і нубука. Необов’язково купувати дорогі аерозолі типу Salamander. Можна обійтися і більш дешевими аналогами, тим більше що витрата їх не маленький. На всю підлогу знадобиться мінімум 4 балончика.

Цікаве відео: де підібрати фарбу точно в колір?

Related