Технологія фарбування бампера і особливості роботи з пластиком

шпаклівки, грунтовки, фарбування і полірування.

При значних пошкодженнях може знадобитися пайка пластика. Бампер краще зняти з автомобіля, щоб мати можливість пропаять його як з внутрішньої сторони, так і з зовнішньої.

Процес відновлення полягає в наступному:

 1. Бампер ретельно миється, бажано з автомобільним шампунем.
 2. Очищення від смоли та інших хімічних речовин антисилікону або 646 розчинником (останній може розчинити свіжу фарбу).
 3. При необхідності пластик паяется спеціальним пістолетом або з використанням металевої сітки.
 4. Задирки після пайки счищаются наждаком і лезом, а сам пластик – матируется грубим скотч-Брайт.
 5. Деталь обезжиривается і шпаклюється спеціальним складом по пластмасі (при сильних деформаціях перший шар можна наносити скловолокном, але краще ідеально вирівнювати пластмасу, нагріваючи її технічним феном).
 6. Шпаклівка обробляється наждаком з зерном від «Р-100» до «Р-320».
 7. Обезжирення і грунт (грунт підбирається якомога ближче за кольором фарби). При невеликих пошкодженнях, щоб не напилювати грунт на весь бампер, незбиране лакофарбове покриття можна обклеїти газетами і паперовим скотчем.
 8. Грунт обробляється наждаком «Р-600».
 9. Деталь матируется м’яким скотч-Брайт (відповідає зерну «Р-1500»), обезжиривается, обтирається липкою серветкою.
 10. Бампер фарбується в кілька шарів (поки фарба не перекриє грунт). Між шарами витримується сушка в 10-15 хвилин. При фарбуванні металликом, необхідно серветкою витирати барвисту пил після кожного шару.
 11. Нанесення 2-х шарів лаку: перший – легкий, другий – товщі.
 12. Лак полірується, якщо потрібно підкоригувати шагрень, перехід або прибрати пил.

Це важливо

Керамічне покриття на поверхні лаку утворюється тільки один раз, тому краще не вдаватися до полірування, якщо робота вийшла добре. Зазвичай повне фарбування бампера не вимагає полірування. А ось в локальній фарбування або фарбування з переходом важко обійтися без полірування лакофарбового покриття.

Коментарі до етапів фарбування бампера

Насамперед пошкоджений бампер слід добре вимити. Тільки після цього можна буде оцінити ступінь пошкодження і вибрати правильну технологію ремонту та фарбування. До слова, мити бампер потрібно не тільки зовні, але і зі зворотного боку. В іншому випадку бруд буде заважати при ремонті і фарбуванні, і навіть може повністю зіпсувати роботу.

Смоли та інші липкі забруднювачі водою не відмиються, навіть якщо застосувати автомобільний шампунь. Їх слід видаляти за допомогою спеціальних засобів, які підбираються залежно від типу забруднення. Остаточно позбутися від важкорозчинних забруднень допомагає сучасний засіб – антисилікону. За відсутності такого можна скористатися по-старому 646-м розчинником.

Якщо бампер тріснув, то його доведеться паяти. Щоб пайка була надійною, необхідно правильно підібрати припій – спеціальні пластмасові стрижні або плоскі, перетин яких підбирається в відповідність до завдань. На зворотному боці бампера потрібно знайти маркування пластика. Це може бути PP, POM, EDPM (поліпропілен), ABS, AAC, PVC, PC (термопласти, вініл), PUR, PA, EP (термореактивні пластики, дюраполімери).

Дуже важливо паяти пластик відповідним видом пластмаси . В результаті вийде досить міцний шов, і, як показує практика, в наслідку навіть при ДТП бампер лопне де завгодно, але тільки не по шву. Пайка проводиться спеціальним пістолетом або за допомогою термофена з вузькою насадкою. Але спочатку треба зафіксувати тріщину смужкою пластика, яка накладається на поверх неї.

"

Стрижневою припій кладеться не поверх тріщини, а в заздалегідь обрану бормашинкой канавку. В такому випадку пайка буде дуже міцною і з’єднання не ослабне при шліфуванні. Інший варіант, причому він є на сьогоднішній день найбільш поширеним, – пайка за допомогою металевої сітки. В даному випадку сітка вплавляется в пластмасу бампера, і з’єднує, таким чином, тріснуті частини.

На замітку

Знежирювачах для пластику вибирається з урахуванням виду пластмаси. Для термопластиків підходить розчинник марки 3920S, а для інших матеріалів – 3871S. Перед знежиренням деталь нагрівається до 60 ° С.

Після пайки необхідно видалити всю зайву пластмасу. Зручніше за все робити це бормашинкой з конусної насадкою. Потім потрібно зачистити всю робочу поверхню наждачним папером Р600 до отримання шорсткості. На гладкому пластику шпаклівка або грунт будуть триматися погано.

Після зачистки бампер потрібно ще раз знежирити, але на цей раз розчинник потрібно витерти чистою серветкою, щоб забруднення залишилися на ній. Після цього бампер покривають шаром грунту для пластику. Такий грунт може виступати изолирующем шаром і дає можливість використовувати в подальшому звичайну шпаклівку, а не спеціальну (по пластику).

"

Шпаклівкою закривають всі вади і нерівності. Дуже важливо правильно дозувати затверджувач, при цьому потрібно ретельно розмішати склад до однорідного кольору. Не слід зволікати з нанесенням шпаклівки, тому що вона швидко гусне і твердне.

Грубою помилкою при шпаклівці є нанесення занадто товстих шарів. Краще закривати поглиблення в 2-3 етапи, витримуючи технологічні перерви по 15-20 хвилин. Потім бампер шліфується, після чого наноситься проявочний шар фарби або спеціального порошку. Цей дозволить оцінити якість етапу шпаклівки, що дуже складно зробити, якщо деталь плямиста.

Далі весь ремонтується ділянка обробляється наждачним папером Р240 і знову знежирюють. Потім залишається нанести грунт, базу фарби і лак (якщо потрібно), як це показано відео внизу.

Технологія фарбування бампера: бувають винятки?

При незначному відступі від технології результат може бути задовільним. Наприклад, якщо використовувати шпаклівку не по пластмасі, а по металу, але перед цим розкрити бампер грунтом по пластику, то вона буде триматися. Однак завжди потрібно розуміти, що ви робите і для чого.

Цікаве відео: професійна фарбування бампера в чорний колір

Related