Технологія фарбування автомобіля – від простого до складного

Що потрібно знати про автомобільну шпаклівки

Шпаклівки бувають:

  • наповнюють (для великих нерівностей);
  • грубозернисті;
  • середньозернисті;
  • дрібнозернисті (для доведення).

Перед використанням кожну з них бажано ретельно розмішати і додати 2% затверджувача (влітку можна 1,5%, взимку 2,5%). Добре перемішавши, виходить готова маса, яку можна наносити на голий метал. Готувати металеву поверхню можна за допомогою шліфувальної машинки і зачистного кола.

На замітку

Класти шпаклівку на старе лакофарбове покриття допустимо (якщо збитий глянець), але так як шпаклівка після повного висихання стає в 3 рази жорсткіше будь-якого лакофарбового покриття, то з часом вона може відшаруватися (робите на свій страх і ризик). У нормальних шпаклівок природне висихання відбувається протягом 20-30 хвилин при 20 градусах тепла.

За технологією шпаклівку краще зачищати на суху (машинкою або вручну), тому як вона вбирає воду. А вода в свою чергу проходить через шпаклівку до самого металу. Незабаром настає процес корозії і шпаклівка підривається іржею. Перед ґрунтуванням не бажано проходити антисилікону, адже він вбирається в шпаклівку, а потім, випаровуючись, залишає на грунтовці бульбашки.

Затирати шпаклівку можна шкіркою, шліфувальним кругом, спеціальним рубанком. Місця зі складним рельєфом краще затирати вручну за допомогою наждачного паперу і бруска. Рухи потрібно здійснювати хрестоподібні (кілька рухів в одному напрямку і кілька наперекрест), при цьому сам брусок тримається в одному положенні, як правило, паралельно підлозі.

Великі і відносно рівні площі швидше і зручніше шліфувати машинним способом. Кращий інструмент – пневматична шліфмашинка орбітального типу з пиловидаленням. Від такої машинки відходить два шланга: один подає стиснене повітря, необхідний для роботи пневмодвигателя, інший – для відведення пилу (підключається до будівельного пилососа).

"

Деякі майстри вважають за краще затирати по мокрому. Якість затирання при цьому не поліпшується і не погіршується, але пилу немає. Дихати шпаклювальною пилом дуже шкідливо, тому професіонали намагаються цього не робити. Однак мокра шліфування, як уже говорилося, в перспективі загрожує корозією металу під нею. Тому, якщо ремонтувати кузов свого автомобіля, то краще проводити суху шліфування.

При шпаклювальних роботах неминучі дрібні вади у вигляді рисок, раковин і задирів. Всі вони усуваються нанесенням фінішної шпаклівки. Даний матеріал відрізняється більш щільною структурою, завдяки чому поверхня виходить менш пористої.

Як правильно заґрунтувати автомобіль

Грунтовки діляться на м’які і тверді. І ті й інші змішуються з затверджувачем у зазначених на банках пропорціях. Наприклад, 5: 1 або 4: 1. Вкрай бажано, щоб затверджувач і розріджувач був лише рідний.

Це важливо

Перед відкриттям банки, грунт потрібно добре перемішувати, щоб підняти з дна осіли компоненти. Розводити грунт необхідно не на око, а відміряти в спеціальній ємності, де будуть чітко видно мілілітри. Під час знежирення деталі, шпакльовані місця краще не чіпати. А ось антистатичною серветкою потрібно пройти всю деталь.

Сопло на ґрунтувальні пульверизаторі має бути 1,6 – 2 міліметри, інакше ви ніколи в житті не покладете правильно грунт. Якщо сопло буде менше (наприклад 1,3), тобто ймовірність того, що на поверхні залишаться ризики після наждака.

Щоб шар грунту був рівномірним, потрібно спочатку гарантувати тільки шпакльовані місця (1-2 шари), а вже потім ширшу площу або всю деталь (ще 1-2 шари). Сушка між шарами повинна поступово збільшуватися. Наприклад, перший шар 5 хвилин, другий – 10, третій – 15. Без сушки грунт буде кипіти (при такому результаті неможлива фарбування металликом).

Робота з автомобільними фарбами та лаками

Практично кожен тип автомобільної фарби має свої особливості. Різниться час висихання, довжина технологічних перерв між шарами, а іноді і техніка нанесення, як наприклад, у випадку з металликом. Кожна фарба має свою специфікацію, яка завжди вказується на упаковці.

Наприклад, візьмемо фарбу фірми «Mobihel helios». Акрил 2К розлучається з затверджувачем 2: 1 і плюс 10% рідного розчинника. Фарбується в 2-3 шари. Сопло пульверизатора 1,4 – 1,5.

Нормальний затверджувач буде 1100 + 2100. Дешевший затверджувач буде 9900 + 2100. Влітку краще використовувати повільний затверджувач 1300 + 2300, коли на вулиці 27 градусів тепла і вище. Взимку краще використовувати швидкий затверджувач 1500 + 2500, коли температура повітря менше 18 градусів Цельсія.

Металік за стандартом фарбується в 2,5 шару. При цьому перші два лягають мокрими, а третій – напилю (щоб не було «яблук»). Під металік фарбувальний пістолет повинен бути з соплом 1,3 при тиску 2-3 бару, що нагнітається компресором.

"

Лак ділиться на твердий і м’який. Під лаки краще вибирати краскопульт з соплом від 1,4 до 1,6. М’яким можна фарбувати в 2 шари, а твердим – в 1,5. Тиск повітря повинно бути 3-4 бару. Для кращої растекаемости можна додавати рідної розчинник (не обов’язково). Порошинки і смітинки прибирають за допомогою полірування.

Переходимо до самого фарбування. Перш за все, варто відзначити, що ніколи не потрібно починати фарбувати автомобіль, не навчившись працювати пульверизатором. Спочатку потрібно потренуватися на старому капоті або інший непотрібної деталі. При цьому фарбувати потрібно саме тієї фарбою, яка буде використана в подальшому.

Зрозуміло, тренування роботи краскопультом мають певну собівартість, оскільки і грунтовка, і фарба, і лак коштують грошей. Зате ці уроки можуть частково окупитися вже при фарбуванні власного автомобіля.

Цікаве відео: семінар з кузовного ремонту та створення ЛКП

Related