Чи варто фарбувати автомобіль електричним краскопультом?

Чому якісна фарбування автомобіля електричним краскопультом неможлива?

Придумуються нові технології фарбування автомобіля і з’являються нові інструменти. Але, практика показує, що далеко не завжди все нове є прийнятним. Фарбування автомобіля електричним краскопультом – це не найкраща ідея, якщо ви звикли фарбувати за допомогою компресора і професійного пульверизатора.

Виробники електричних фарбопультів не шкодують грошей на рекламу, а в самій рекламі наділяють свій товар надздібностями. Однак не варто приймати всі картинки з реклами за чисту монету.

З юридичної точки зору до рекламодавців не причепишся. Якщо показано, що портативний пульверизатор фарбує і паркан, і двері автомобіля, то це зовсім не обіцяє високої якості фарбування. Швидше, навпаки!

Мінуси фарбування електричним краскопультом

Електричний краскопульт дає занадто маленьке тиск, в результаті якого, навіть добре розведена розчинником фарба, летить дрібними і навіть великими краплями. Такий інструмент згодиться для фарбування паркану, цегляної стіни, в кращому випадку – гаражних ворот.Для грубої забарвлення забору емаль можна навіть не розбавляти, просто буде невеликий перевитрата.

"

Безумовно, хороший майстер, зціпивши зуби зможе пофарбувати одну або дві деталі на кузові автомобіля. Цілком добре пофарбувати машину просто нереально. Саме на практиці найкращим чином видно якість фарбування пульверизатором, здатним видати 8 атмосфер, і електричним краскопультом.

Електричний шнур занадто короткий, тому не дозволяє ходити навколо машини. При цьому, шум від електричного фарбопульта майже такий же як від компресора.

Якість фарбування деталей електричним пульверизатором не може бути високим за визначенням. Великий розмір краплі збільшує, так звану «шагрень» – зернистість лакофарбового покриття.

Такі прилади мають виключно побутове призначення. Вони дають більш високу якість фарбування в порівнянні з пензлем, проте не можуть зрівнятися з професійними пневматичними краскопультами.

Великий розмір краплі електричного пульверизатора обумовлений низьким тиском, створюваним портативним компресором. Конструкція сопла таких приладів примітивна. Сама головка погано піддається калібруванню, а тому відрегулювати факел на дрібне розпилення найчастіше не вдається.

Підбивши підсумок, виділимо основні недоліки електричних фарбопультів:

  • велика крапля фарби;
  • обмежений діапазон регулювання факела;
  • висока зернистість пофарбованої поверхні;
  • короткий електричний шнур;
  • високий рівень шуму.

Переваги електричного пульверизатора

Плюс тільки один – це ціна. Такий інструмент можна купити за 1 500 рублів. Це набагато дешевше, ніж професійне обладнання для фарбування авто. Навіть якщо взяти електрокраскопульти за 15 000 рублів, все одно для повного фарбування автомобіля він не підійде. Електрокраскопульти полегшить побутову роботу, допоможе заощадити час будівельникам, але для автомалярів він майже марний.

Однак навіть невисока ціна даного обладнання не є однозначним перевагою. Низька якість фарбування деталей кузова і нездатність роботи з матеріалами різної консистенції вкрай знижує привабливість такого обладнання навіть для автомобілістів-любителів.

Чим хороші пневматичні фарбопульти?

На відміну від побутових електричних пульверизаторів, пневматичні моделі використовують стиснене повітря з ресивера, що нагнітається туди потужним електричним компресором. Принцип роботи пристроїв обох типів практично однаковий, але є ряд відмінностей в технічних рішеннях.

"

В електропульверізаторах повітря нагнітається турбіною і подається безпосередньо в шланг. Турбіни, використовувані в портативних фарбопульти, не в змозі створити високого робочого тиску повітря. Звідси і всі недоліки пристроїв з безпосередньою подачею повітря.

Пневматичні установки спочатку нагнітають повітря в ресивер, в якому створюється тиск понад 8 бар. Високий тиск повітря дозволяє розпорошувати фарбу до стані туману. У цьому укладено головна перевага професійних малярних систем.

На замітку

Розмір краплі фарбопульта залежить не тільки від створюваного тиску повітря, але і від ступеня подрібнення пігменту, тобто від характеристик самої фарби незалежно від її консистенції.

Ще одна перевага пневматики – висока безпека. Якщо до портативних краскопультам підходить електричний провід, то в пневматичних установках вся електрична частина розташовується окремо, а до фарбопульта підводиться довгий шланг.

Довжина підвідного шланга може бути скільки завгодно великий (в межах розумного). Це дозволяє вільно переміщатися навколо деталі. При цьому в зоні розпилення факела фарби немає ніяких електричних пристроїв, здатних згенерувати іскру.

А чи знаєте ви, що …

… пожежна безпека є дуже важливим моментом при роботі в фарбувальній камері. Всі автомобільні фарби виробляються на основі органічних розчинників, які є сільногорючіе речовинами. При розпилюванні фарби повітря в робочій зоні насичується випарами, які можуть спалахнути від найменшої іскри.

Цікаве відео про сучасних пневматичний Краскопульт

Related