Subaru змінить керівництво через скандал з економічністю автомобілів

Генеральний виконавчий директор і президент корпорації Subaru Ясуюкі Йосінага подасть у відставку через паливну скандалу. Про інші перестановки в керівництві компанії стане відомо після зборів акціонерів, запланованого на 22 червня.

Перша інформація про те, що Subaru спотворює дані про витрату палива і викиди шкідливих речовин, з'явилася в грудні 2017 року. Аудитори, що перевіряли процедуру фінальної інспекції автомобілів, заявили, що в ході перевірок автомобілів дані паливної економічності могли занижуватиметься. Реакцією на звинувачення стала ініційована керівництвом компанії внутрішня перевірка показників витрати палива всієї модельної гами.

Як з'ясувалося в ході перевірки, на заводах Gunma і Yajima випробувачі коректували результати вимірювань фінальної перевірки деяких машин, якщо отримані значення викидів перевищували норми встановлених стандартів або занадто сильно відхилялися від середніх результатів. Іноді порушувалися і параметри випробувань (вологість повітря, швидкість і ін.), Але в звітах вказувалися правильні дані. За негласною вказівкою безпосередніх керівників, випробувачі коректували і дані, що передаються в щомісячну статистику. У травневому релізі компанія визнала, що в 2012-2017 роках були сфальсифіковані тести 903 випущених автомобілів, за уточненими даними – 1551.

Можливо, це і стало причиною відходу Ясуюкі Йосінага з обох постів. За інформацією Nikkei Asian Review, його замінить нинішній віце-президент Томом Накамура, а Йосінага стане не уповноваженою головою правління.

В корпорацію Ясуюкі Йосінага прийшов в 1977 році. Тоді вона називалася Fuji Heavy Industries. У 2005 році він став віце-президентом і директором зі стратегії. Пост президента корпорації Subaru Йосінага займає з червня 2011 року, а рік по тому став головним виконавчим директором.

Related