Структура шпаклівки та її обсяг як визначальні чинники при заповненні вм’ятин

Звичайно, можна придбати волокнисту шпаклівку, яка без проблем якісно заповнює глибокі вм’ятини. Але ми розглянемо інший варіант, більш дешевий і практичний, який добре підійде при форс-мажорних обставинах (термінова фарбування автомобіля своїми руками).

Приготування шпаклівки зі скловолокном

Іноді буває так, що матеріали для фарбування автомобіля закінчуються в самий невідповідний момент, а їхати за ними немає часу або можливості. Що робити, якщо на цей раз закінчилася шпаклівка? В цьому випадку можна застосувати маленьку хитрість, додавши в універсальну шпаклівку звичайного скловолокна, один до двох (скловолокна менше).

Далі, потрібно добре перемішати отриману суміш і додати затверджувача. Все – суміш готова до рясного заповнення нерівностей. Отримана шпаклівка практично так само ефективна, як і фабрична.

Скловолокно додає об’єм і зміцнює (армує) структуру отриманої суміші. Крім того, змішувати скловолокно зі шпаклівкою досить вигідно, так як продається воно в квадратних метрах за символічну ціну. Що стосується якості, то машина після такого ремонту буде їздити довгі роки, без будь-яких дефектів фарбування.

"

Не всі експерименти бувають успішними, тому з ними потрібно бути вкрай обережним. Структура шпаклівки та її обсяг зустрічається різна. Це залежить від марки і призначення. В звичайних обставинах вкрай не рекомендується міняти щось в самій суміші і її обсязі (за винятком форс-мажору), так як в майбутньому це може привести до усадки. Наприклад, якщо додати в густу шпаклівку розчинника, то безумовно вона стане рідкою, але через кілька місяців може просісти.

На замітку

Якщо ви щось робите всупереч технології фарбування автомобіля, то будьте готові взяти всю відповідальність на себе.

З іншого боку підготовка автомобіля до фарбування надає дикий інтерес, коли з’являється можливість реалізувати виникли ідеї на практиці, адже все геніальне народжується з експериментів.

Чому тріскається автомобільна шпаклівка?

Виробники автошпаклевок зовсім невипадково рекомендують наносити матеріал тонкими шарами, чекаючи їх висихання. Якщо звичайну шпаклівку накласти товстим шаром, то на її поверхні утворюється кірка, під якою маса довгий час не твердне. Доступ кисню, необхідного для реакції затвердіння, ускладнюється, тому висихання відбувається нерівномірно.

Коли все летючі речовини залишають товстий шар шпаклівки, її обсяг зменшується. З нею відбувається, по суті, те саме, що і з глиною після дощу. Матеріал дає сильну усадку, через що на ньому з’являються тріщини і провали. Причиною цього є занадто товстий шар, який накладається за один раз.

Перешкоджати усадки може тільки армування. Додавання скловолокна збільшує обсяг шпаклівки і, відповідно, зменшує відсоток усадки. Скловолокно в даному випадку одночасно є і армуванням, і наповненням. Мікроскопічні волокна міцно скріплюють масу, не дозволяючи їй розриватися.

Вирівнювання вм’ятин за допомогою шпатлювання

Вирішувати проблему вм’ятин однієї лише шпаклівкою неправильно. Необхідно, перш за все, постаратися виправити метал. Чим менше буде шар шпаклівки, тим краще. По-перше, тонкі шари краще тримаються і менше сідають. По-друге, при продажу автомобіля товстий шар видасть пошкоджену деталь, якщо покупець скористається товщинометрії.

Існують різні способи рихтування:

  • рихтування без фарбування;
  • вакуумна рихтування;
  • клейовий метод;
  • нагрів-охолодження;
  • нівроку шайб для зачепа зворотного молотка.

В екстрених ситуаціях, коли потрібно швидко усунути вм’ятину можна спробувати нагрівання з наступним охолодженням. Для цього вм’ятина розігрівається феном, після чого на неї розпорошується бистроіспаряющая рідина, наприклад зріджений газ для запальничок. При різкому охолодженні відбудеться натяг металу, і вм’ятина може виправитися повністю.

На замітку

Різке охолодження може допомогти тільки при невеликих вм’ятини, що не містять заломів і розтягувань металу. Великі і складні вм’ятини виправляються іншими способами.

Кузовний метал сучасних автомобілів став дуже тонким. Іноді вм’ятини можна виправити голими руками. Для цього потрібно просто натиснути пальцями на зворотному боці. Але при сильних пошкодженнях можуть залишитися нерівності, оскільки метал був розтягнутий.

Не варто думати, що заповнити вм’ятину шпаклівкою швидше, ніж її рихтувати. Глибокі вм’ятини можна заповнити армованої шпаклівкою, але вона буде довго сохнути, а покривати її фарбою в сирому вигляді не можна. Виграти час, відмовляючись від рихтування, навряд чи вийде.

"

Якщо над вм’ятиною не пошкоджене рідне ЛКП, то не варто його видаляти. Найправильніше було б вирівняти вм’ятину зовні за допомогою клейових пістонів і мініліфтера або зворотного молотка. Однак якщо такі інструменти недоступні, то залишається розраховувати тільки на шпаклівку.

Перед шпатлюванням фарбу потрібно зашкурить великим зерном для кращого зчеплення з масою. Але перед цим слід акуратно простукати вм’ятину, щоб визначити, чи не відстала чи де фарба. Якщо при цьому чуються потьохкування, то в цьому місці фарбу краще відколоти до металу.

На замітку

На місці відколу рекомендується ізолювати голий метал епоксидним грунтом. Якщо є сліди корозії, то спочатку слід пройтися кислотної ґрунтовкою і дати їй прореагувати хвилин двадцять. Потім можна сміливо накладати скловолокнисту шпаклівку. Бажано покласти кілька шарів, щоб зменшити відсоток усадки.

Якщо скловолокно додавалося в масу, то частка самої шпаклівки зменшена приблизно наполовину. Це означає, що затверджувача потрібно класти менше. Якщо покласти його як зазвичай, то маса може дуже швидко ствердіти.

Цікаве відео: швидке змішування шпаклівки з затверджувачем

Related