Способи рихтування автомобіля, а також кілька відео про виправлення вм’ятин

фарбування. Нижче описані кілька способів, які можна застосовувати самостійно.

Рихтовка без покраски

Цей спосіб набирає популярність з кожним днем. Він дозволяє обходиться практично без витратних матеріалів і витрачати мінімум часу. Суть методики полягає в наданні різних впливів на метал, які змушують його прийняти початкову форму. Від класичної рихтування даний метод відрізняється, перш за все, тим, що лакофарбове покриття не пошкоджується.

На замітку

Вирівнюванню без фарбування підлягають лише такі вм’ятини, метал яких не потягнуло і не зморщилася, тобто його структура не змінилася. До того ж даний метод застосовують в основному в тих випадках, коли ЛКП НЕ відшарувалося і не подряпалося.

Методом вирівнювання без фарбування володіють тільки, що спеціалізуються на цьому рихтовщики. Навряд чи недосвідченій людині вдасться з першого разу виправити складну вм’ятину. А ось просту – можна усунути навіть без будь-яких інструментів, якщо мати вільний доступ із зворотного боку.

Метал кузовних деталей багатьох сучасних автомобілів дуже тонкий. Від цього він легко мнеться, але так само і легко виправляється. Головне – не переборщити з силою натискання і не тиснути гострими предметами. У нагрітому вигляді метал стає більш податливим, а в деяких випадках для «згадування» форми йому досить одного лише нагрівання.

В арсеналі рихтувальника, який має намір виправити вм’ятину без фарбування, є технічний фен і різні пристосування для механічної дії. Деякі інструменти нагадують великі відмички, але є і зовсім незрозумілі, наприклад, пістолет, який тягне вгору спеціальний пістон, приклеєний до вм’ятині.

Перед тим як приступати до вирівнювання вм’ятини, не знімаючи фарби, слід ретельно обстежити місце ремонту на предмет відшаровування фарби і тріщин. Зробити це можна двома методами – постукуванням і товщиноміром. У першому випадку потрібно простукати вм’ятину з лицьового боку: глухий звук свідчить про підрив фарби. З товщиноміром простіше: проводимо заміри в різних місцях вм’ятини і аналізуємо дані.

Як виправити дах, не пошкодивши ЛКП

Миттєва рихтування балончиком

Найшвидший спосіб, який здійснюється за допомогою газового балончика і технічного фена. Сенс в тому, щоб максимально нагріти метал феном, але так, щоб не розплавити фарбу, після чого відразу його остудити балончиком. Тому плавні вм’ятини вирівнюються буквально на очах.

В даному випадку процес відновлення відбувається завдяки, так званої пам’яті металу. Якщо трохи зігнути бляшанку, після чого нагріти її і кинути в холодну воду, то вона прийме колишню форму. Це відбувається через різке стискання молекул, які прагнуть зайняти свої місця в структурі.

Це важливо

Якщо для охолодження використовується газ для запальничок, то потрібно бути гранично обережним з вогнем. І ні в якому разі не залишайте поруч включений фен!

Продемонстрований нижче метод рихтування можна назвати термодинамічних. Він надзвичайно зручний, якщо вм’ятина розташована в місці, до якого утруднений доступ із зворотного боку. Ще цей метод хороший тим, що все необхідне для нього можна придбати в першому ж магазині. А якщо на вулиці літо, то обійтися можна навіть без фену, – сонце справляється з нагріванням не гірше, і при цьому відсутній ризик спалити фарбу.

Температурний контраст і пам’ять металу

Традиційна рихтування автомобіля

Класичне вирівнювання кузова поступово витісняється більш новими і зручними технологіями. Однак вона все ж незамінна при:

  • сильних заломах;
  • лобових ударах;
  • бічних (не ковзаючі) ударах.

Традиційну рихтування проводять як із зняттям деталі, так і за місцем, – все залежить від конкретної ситуації.

При серйозних пошкодженнях деталь легше замінити цілком. Сьогодні можна знайти частини кузова практично для будь-якого автомобіля, включаючи знятого з виробництва. Але серйозніше пошкодження, як правило, тягнуть за собою і наслідки для несучих деталей, прихованих під корпусом авто.

Сучасні вимоги безпеки змушують конструкторів розробляти такі кузова, які б при зіткненнях деформувалися передбачувано. Деякі несучі частини спеціально ослаблені в певних місцях. Тому після ДТП необхідно перевірити геометрію кузова.

Значну деформацію несучих елементів кузова можна визначити візуально. Однак для аналізу геометрії на автостанціях є спеціальні прилади. Відновлюється геометрія шляхом витягування, відео якого представлено нижче.

Відновлення геометрії кузова

Будь-який із способів є перевіреним часом, але застосовувати можна кожен з них, в залежності від конкретної ситуації. Видалення вм’ятин, підходить тільки в тому випадку, якщо вціліло лакофарбове покриття. Балончик здатний усунути лише плавні вм’ятини на відносно тонкому металі. При сильних пошкодженнях кузова актуальна класична рихтування автомобіля.

Related