Способи фарбування автомобіля, що використовуються при відновленні ЛКП

нема чого вдаватися до повної забарвленні, коли існує локальний спосіб або точковий.

До основних способів фарбування автомобіля відноситься:

  1. Повне фарбування автомобіля. Застосовується при великій кількості дефектів або, коли потрібно повністю змінити колір.
  2. Локальне фарбування авто. Вона дозволяє фарбувати окремі частини деталей. Застосування такого способу дає такий же ефект, як і повна фарбування машини, але економить матеріали в два-три рази.
  3. Часткове фарбування машини. Такий метод дає можливість забарвити кілька вибіркових деталей. Наприклад, одну сторону, тільки передню або тільки задню частину.
  4. Фарбування переходом. Цей спосіб зручно застосовувати, коли деталі фарбуються стик в стик. Завдяки переходу на прилеглі деталі, різниця у відтінку фарби візуально нівелюється. Межі переходів на акрилі розганяються спеціальним розчинником, а у випадку з металликом, деталь повністю розкривається лаком або той же розганяється розчинником.
  5. Точкова фарбування. Метод дуже економічний і його добре застосовувати при мініатюрних пошкодженнях на кузові.

Великий вибір видів забарвлення сприяє не тільки креативному підходу до роботи, але і значної економії фінансів. Останній момент нерідко є ключовим в роботі.

Розглянемо розгорнуто переваги методів відновлення ЛКП

Для повної фарбування автомобіля знадобиться, як мінімум, 2 л фарби і стільки ж лаку. Економніше всього витрачається акрилова емаль, що володіє хорошою покривістістю. Алкидной фарби знадобиться, приблизно, на 30% більше. При розрахунку вартості повного фарбування також потрібно враховувати грунт і розчинник.

Безсумнівна перевага повної фарбування – відсутність проблем з підбором кольору. Незначні відхилення ніяк не позначаться на зовнішньому вигляді, оскільки ніде не залишиться рідною фарби. Виконуючи повну фарбування, немає необхідності робити переходи на сусідні деталі і розганяти лак.

"

Безумовно, фарбування автомобіля цілком – не вимагає найвищої кваліфікації. Однак підготовчі роботи при повного фарбування займають багато часу і праці. Необхідно зачистити деталі кузова, часто потрібно ще і шпаклівка з виведенням і зачисткою. При фарбуванні цілком ізолюють скла, фари, ліхтарі, поворотники і інші деталі, які не підлягають фарбуванню, знімають.

На замітку

Фарбування автомобіля цілком найкраще проводити в спеціальній камері, де немає пилу і є можливість забезпечити необхідний температурний режим. У гаражних умовах якісно пофарбувати машину дуже складно. Головна проблема – пил, але люди навчилися з нею боротися, наприклад, за допомогою полірування. Однак це не кращий вихід.

Локальне фарбування

Локальне фарбування застосовується в тому випадку, якщо пошкодження торкнулися лише однієї деталі і займають не більше 50% її площі. Але маленьку деталь, наприклад, кришку багажника, іноді буває простіше пофарбувати цілком. В даному випадку має значення тип фарби, а також колір авто. Чим світліше машина, тим складніше виконати непомітну стикування.

Найбільшої майстерності вимагає стикування світлого «металіка». При локальних підфарбувати майстри роблять так, щоб лак вийшов далеко за межі ремонтованої ділянки. Таким чином, перехід виходить практично непомітним. Якщо при локальній фарбування залишилося пляма, то це явний брак, який потрібно виправляти. Ну, а коли локально не вдається якісно пофарбувати деталь, то її перефарбовують повністю.

"

Часткове фарбування може знадобитися, коли пошкоджені тільки якісь окремі деталі. Дуже часто автомобілі обдирають один бік, але при цьому немає сенсу фарбувати весь кузов. Повну фарбування виконують тільки, коли потрібно оновити ЛКП, або коли точок пошкодженні занадто багато і вони розкидані по всьому авто.

Фарбування переходом, по суті, є окремим випадком часткової фарбування. Мається на увазі частковий перехід фарби на сусідню деталь, яка не є пошкодженою. Це може знадобитися, перш за все, в тому випадку, коли ми маємо справу з фарбою «металік».

На замітку

Комп’ютерний підбір відмінно справляється з перебуванням формули звичайної фарби, але металік завдає чимало клопоту. Металево частки, що забезпечують однойменний ефект, заважають при скануванні кольору апаратурою. Тому існує певна похибка, яка призводить до деякого розбіжності по тону. Підібрана фарба виходить або трохи світліше, або темніше.

Розбіжність кольору з оригіналом ледь помітно, але при різких межах, наприклад, коли пофарбований тільки капот, різниця з крилами може бути присутнім. Однак якщо вийти фарбою на крила і зробити на них плавний перехід, то оком розбіжності вже зовсім не помітити.

При точкової фарбування, яка відповідно виконується при точкових пошкодженнях ЛКП, теж може знадобитися перехід на сусідню деталь. Їли ремонтується ділянка розташована на самому краю деталі, то для світлих металіків без переходу не обійтися.

Цікаве відео: ось, що буквально означає «задути» крило!

Related