Скільки коштує фарбування бампера на СТО і у приватних майстрів

феном. Незважаючи на це, ремонт такої деталі цінується високо, особливо якщо проводиться на кваліфікованих СТО.

Про вартість фарбування бампера

Ціни на кузовний ремонт (до якого відносять і ремонт бамперів) залежать від регіону і рівня станції технічного обслуговування. Наприклад, у великому місті, на фірмовій станції повне фарбування бампера може коштувати до 250 доларів. У цю суму входить пайка, шпаклівка, грунтовка і фарбування, а також демонтаж і установка.

Фарбування нового бампера оцінюється приблизно в 180 доларів, так як роботи з ним значно менше. Крім того, на розцінки впливає стан пластика в момент звернення, адже нерідко при транспортуванні навіть на новому пластиці з’являються задираки, подряпини, вм’ятини, – все це порахують за пошкодження.

В районних центрах вартість повної фарбування бампера з попередніми його ремонтом значно менше. Ціни коливаються від 130 до 160 доларів. В середньому фарбування плямою (третина або половина бампера) буде коштувати там близько 80-90 доларів.

Фарбування бампера у приватників

Найнижчі ціни – у приватних майстрів, які фарбують або на дому, або в обладнаних гаражах, як правило, на території гаражних кооперативів. Майстри, які працюють на себе, намагаються називати ціни нижчі, ніж на СТО. Таким чином, вони переманюють до себе клієнтуру. І, треба сказати, багато клієнтів охоче змінюють великі станції на маленький приватний бокс.

Однак чи вигідно фарбувати машину у приватних майстрів? Безумовно, адже кожен маляр, що працює на себе, намагається не тільки доводити свій високий рівень кваліфікації, але і поліпшити власну репутацію. Клієнти це розуміють і цінують, саме тому перестають користуватися послугами станцій з поганим сервісом і таким же відношенням до людей. Багато майстрів, які працюють на станціях по найму, як правило, мало зацікавлені в довгостроковому співробітництві з клієнтами.

Ціни в приватних гаражах і боксах приблизно такі:

  • повне фарбування бампера – 110 доларів;
  • фарбування плямою – 60-70 доларів;
  • пайка бампера – 20-100 доларів (залежить від обсягу робіт).

На замітку

Крім прийнятних цін, в приватних майстернях нерідко роблять знижки. Там є бонуси і привілеї, незважаючи на невисокі ціни в порівнянні з СТО (на станціях дорого коштує саме робота).

Приватники можуть пропонувати безкоштовний демонтаж і установку деяких деталей, в тому числі і бампера, а також безкоштовний виїзд на місце аварії для точної оцінки. Господарі намагаються з усіх сил підтримувати відносини і догоджати клієнтам, в той час як на станціях безкоштовно ніхто не дасть навіть доброї поради на майбутнє.

З чого складається ціна фарбування бампера

Незалежно від того, де проводиться фарбування, в ціноутворенні беруть участь тільки дві основні складові: матеріали та робота. Цікаво, що в тому чи іншому випадку кількість матеріалів практично однаково, проте робота оплачується по-різному.

У приватника завжди є можливість опустити вартість фарбування бампера за рахунок зменшення оплати роботи. Але якщо у приватного майстра стоїть черга, то торгуватися з ним з приводу ціни марно. Швидше за все, він виставляє фіксовані ціни і несильно заморочується щодо точності кошторисів, так як не має на це час. Проте, бере він менше, ніж на офіційній СТО, оскільки змушений демпінгувати, щоб витримувати конкуренцію.

"

На офіційних станціях ціни розраховуються менеджером індивідуально і за затвердженим начальством прейскурантом. Надавати знижки він може тільки по акціях, які теж придумують десь нагорі. Інакше кажучи, на СТО існує фіксований прайс, який не має сенсу обговорювати з менеджером і тим більше з майстром.

Матеріалів для фарбування бампера потрібно зовсім небагато. Якщо підрахувати точну кількість грунтовки, знежирювачах і фарби, перевести все це в грошові одиниці, то на один бампер знадобиться в середньому близько 30 $. Все інше – робота.

У офіціалів маляр отримує тільки частину грошей, які оплачує клієнт за роботу. Основний дохід забирає роботодавець. Для цього, власне, він і відкривав сервіс. Саме тому на СТО ціни вище, ніж у приватників.

У майстра, який працює на себе, інша бухгалтерія. Майже все, що клієнт сплатить зверху матеріалу, майстер забирає собі. Лише трохи від цієї суми йде на оплату електроенергії та амортизацію обладнання. Теоретично, якщо у приватного майстра немає клієнтів, йому вигідно робити знижки до 50%, аби не простоювати.

Однак як тільки в приватній майстерні з’являється чергу, ціни відразу зростають. У сезон вони можуть досягати 70-80% від цін СТО. Якщо клієнт хоче заощадити, то повинен шукати майстра, чия зайнятість мінімальна.

На замітку

Невисокі ціни на роботу приватних майстрів далеко не завжди означають низьку якість роботи. Дуже часто буває якраз навпаки. Коли у приватників багато роботи вони підвищують ціни, але через поспіх іноді дозволяють собі халтурити. А ось майстер, у якого мало замовлень, змушений залучати клієнтів не тільки низькими цінами, але і високою якістю.

Існує думка, що на професійних СТО якість роботи найвище. Насправді це не так. В приватних майстерень теж можуть дуже якісно пофарбувати бампер або іншу деталь. Більш того, багато приватні майстри в минулому – працівники СТО, набралися досвіду і відкрили свою справу. Але з гаражної майстерні автомаляр навряд чи піде працювати на СТО, хіба що він геть позбавлений «комерційної жилки».

"

Зроби сам

Низька собівартість фарбування бампера спокушає автолюбителів, які прагнуть економити на всьому, не намагайтеся самостійно ремонтувати і фарбувати бампер, якщо він подряпається або зламається. Однак не варто забувати про те, що ніхто не продасть півпляшки грунтовки або ложку шпаклівки. Тільки фарбу і розчинник можна купити в потрібній кількості.

Залишки матеріалів можуть стати в нагоді на наступний раз, і це певною мірою виправдовує самостійну фарбування бампера. Але, крім матеріалів, необхідно ще і обладнання, а саме краскопульт, компресор, шліфувальна машина, а також приміщення, яке можна пристосувати під фарбувальну. Таким чином, самостійна фарбування може бути виправдана тільки в тому випадку, якщо періодично фарбувати бампера своїм знайомим, тобто як мінімум ставати напівпрофесіонали.

Цікаве відео: фарбування і лакування нового бампера

Related