Що таке нано-полірування автомобіля і які переваги вона забезпечує

автомобіля може застосовуватися як для забарвлених елементів кузова, так і для стекол і колісних дисків.

Нанесення нано-полірування

Після обробки захисними складами на основі наночасток, частина з них заповнює мікропори скла, лаку, фарби, а інші – залишаються вільними. Таким чином утворюється ефективний інертний бар’єр. В результаті вода і бруд, потрапляючи на автомобіль завдяки захисному шару, що не налипає.

Технологія нанесення нано-покриття полягає в наступному:

  1. Ретельна мийка кузова.
  2. Обезжирення.
  3. Полірування мелкоабразівной пастами (для усунення незначних рисок і подряпин).
  4. Знову мийка (при цьому добре вимивається бруд з під молдингів, емблем, знаків).
  5. Просушка.
  6. Нанесення нано-складу.

Як правило, в комплект входить сам поліроль, губка для нанесення і серветка для розтирання. Круговими рухами за допомогою губки склад наноситься на кузов. Потім розтирається серветкою до появи дзеркального блиску. Найкраще обробляти деталі послідовно, щоб поліроль не пересихала.

Для завершення процесу полімеризації, необхідно щоб автомобіль знаходився близько 6 годин в сухому приміщенні без попадання на нього сонячного світла. Після обробки кузова бажано не використовувати автохімію при мийка авто в перші два тижні.

Після нанесення поліролі покриття стає гладким і слизьким настільки, що бруд просто скочується. Після обробки машина захищена від нафтових і деревних смол, комах, дорожніх солей.

Не секрет, що абразивна поліровка зменшує товщину шару фарби. Нано-склад навпаки – збільшує товщину будь-якого лакофарбового покриття. Якісно нанесений нано-склад зберігається на цілий рік.

Додаткові переваги

Чи буде машина при такій консервації забруднюватися? Природно, але при митті лакофарбове покриття вже не стане страждати від різної хімії. Також в холодну пору року оброблений кузов легко чиститься від льоду без пошкодження фарби. Якщо покрити нано-поліруванням скло, то під час дощу можна навіть не включати двірники.

В нанесенні нано-складу немає нічого складного, тому, щоб не платити 150-200 доларів, його всю роботу можна зробити самостійно за кілька годин. Цей процес дуже схожий на звичайну полірування автомобіля своїми руками.

Принцип роботи нано-полироля

Основна перевага захисного полироля з приставкою «нано» полягає в створенні брудовідштовхуючого покриття. Однак, яким чином виникає цей ефект і причому тут сверхмалі частки? Відповіді на ці питання вимагають невеликого екскурсу в історію.

Ефект самоочищення різних рослин відомий дуже давно. Про чистому лотосі, який неможливо забруднити, згадується ще в древніх Упанішадах. Але тільки в 70-х роках минулого століття секрет самоочищення був відкритий наукою. Цю загадку розгадали німецькі ботаніки. Більш того, ефект лотоса був ними запатентований.

"

Було встановлено, що рослини, листя яких буквально можна дістати сухими з води, покриті Каутін – воскоподібним речовиною. Ця речовина утворює на поверхні листка нано-рельєф, який під мікроскопом виглядає як дрібні шипи. В процесі еволюції, яка тривала мільйони років, рослини навчилися звільнятися від зайвої вологи, захищаючись, таким чином, від бактерій і грибів.

Мікроскопічні шипи сприяють збільшенню, так званого контактного кута, відповідно до закону каси. Якщо контактний кут дорівнює нулю, то крапля води розтечеться по всій поверхні теоретично перетвориться в плівку, товщиною в одну молекулу. При максимальному куті (180 °) крапля води буде торкатися поверхні тільки в одній точці, і якщо вона не знаходиться в стані рівноваги, то стане рухатися, підкоряючись тієї чи іншої сили.

Це цікаво

Нано-поліролі імітують рельєф, властивий для пелюсток лотоса і багатьох інших рослин. В результаті, краплі контактують з поверхнею тільки дуже маленькою площею. А чим менше площа контакту, тим менше адгезія. Відповідно, вода або мокра бруд буде скочуватися з оброблених поверхонь під впливом гравітації або повітряних потоків.

В оброблену нано-полиролем поверхню неможливо втерти воду. Як би ви не старалися, поки на поверхні присутня нано-рельєф, гидрофобность матиме місце. Саме тому воду або бруд так само легко видаляти з обробленої поверхні ганчіркою або серветкою.

Сам по собі нано-поліроль відмінно чіпляється за ЛКП, скло або інші матеріали, що не мають відразливих шарів. Більш того, змити спеціально нано-покриття не так-то просто. Необхідно домогтися видалення більшої частини наночастинок, і досягти цього можна тільки багаторазовими контактними мийками.

На замітку

самоочищатися ефект нано-полиролей тісно пов’язаний з гидрофобностью. Крапля води, стікаючи по обробленої поверхні, збирає на своєму шляху все частки бруду, при цьому останні розподіляються по поверхні краплі. Причому мова йде не тільки про твердих частинках, а й про масла і смолах.

Нано-поліроль дуже корисний не тільки в якості захисного брудовідштовхуючого покриття кузова, але і для скла, особливо вітрового. Оброблене скло при будь-яких погодних умовах залишається практично чистим. На швидкості вітер легко зганяє з нього воду і бруд.

"

Слід розуміти, що слово поліроль – це умовна назва подібних складів. Традиційна полірування як технічний процес передбачає видалення певної верстви матеріалу. При обробці нано-полиролем, лак або фарба, і тим більше скло, залишаються абсолютно цілими. Дані кошти утворюють додатковий шар, а ефект полірування досягається шляхом заповнення ними мікроподряпин.

Виробники полиролей заявляють про 12-місячної захисту при одноразовій обробці. Однак це умовний термін, а реальний буде залежати від умов експлуатації автомобіля і інтенсивності мийок. Якщо вода розтікається по поверхні, а не скочується маленькими краплями, то потрібна нова обробка.

Цікаве відео: сюжет про нано-поліролях

Related