Що корисно знати про способи рихтування крила автомобіля

отрихтовать не знімаючи його з машини, винятком є ​​лише сильні заломи, які потрібно витягати. Для рихтування крила потрібно наступне.

В першу чергу, необхідно підібрати інструмент за розміром вм’ятини, але не сильно тонкий, щоб не розтягувати метал. Залежно від величини нерівності, знадобиться може ресора, викрутка, рихтовочная лапа, молоток та інші відповідні інструменти. Під час вирівнювання металу потрібно діяти максимально акуратно, щоб не передавити проводку і не зламати ті чи інші трубки за крилом.

Під час видавлювання ресорою, під вм’ятину можна підкладати як дерев’яний брусок, так і гуму. Головне – добитися бажаного результату. А для цього можна використовувати все, що попадається під руку. Плавні вм’ятини можна виправити навіть голими руками.

Решта заломи і деформації слід усувати за допомогою металевого молотка штовхальних рухами. При необхідності кромка арки подгибается плоскогубцями. У тому випадку, якщо уздовж канта залишається проявок, його потрібно клепати гострим інструментом. Тупими інструментами з ним нічого зробити не вийде.

Сильні заломи усуваються гострим металевим молотком. Потрібно простукувати чітко уздовж залома. В результаті він стане потроху сідати. В останню чергу вибивається гострим молотком кант.

Кінцева рихтування крила

Кінцеву рихтування слід проводити максимально делікатно, не докладаючи великої сили на інструменти. Повинен виходити поступовий наклеп з підняттям або усадкою площині до нормального стану.

Якщо стукати по металу занадто сильно, то він може розтягуватися аж до розриву, і тоді доведеться застосовувати зварювання напівавтоматом. Якщо ж стукати занадто слабо, то ніякого ефекту не буде. Важливо відчувати метал і розраховувати свою силу – в цьому полягає один з основних навичок.

Подальша технологія рихтування полягає в методичному підході до дефектів крила від більшого до меншого, проклепивая їх всередині і зовні. Потім з решти нерівностей потрібно знову знаходити найбільші, проклепивая їх і дотримуватися цього принципу, поки деталь не стане максимально виправленої.

"

Великі дефекти розбиваються на безліч маленьких. Після цього крило шпаклюється універсальної шпаклівкою, грунтується двокомпонентним грунтом і фарбується якісною фарбою. Після чого деталь буде виглядати, як нова. Як бачите, ремонт крила, як і рихтування автомобіля цілком не є нездійсненним справою.

Нюанси рихтування

Щоб не робити зайвих дій при рихтування, необхідно чітко уявляти собі сутність даного процесу. Почнемо з розгляду самого матеріалу. Деталі кузова сьогодні виробляються з:

  • стали;
  • алюмінію;
  • пластика;
  • склопластику;
  • карбону.

Поведінка таких деталей при деформації різниться.

Пластикові деталі не мнуться. Якщо надати на них певну деформаційних навантаження, то вони просто ламаються по лініях максимальної напруги. Металеві деталі, наприклад той же крило, при ударі мнеться. Проводять їх з прокатної сталі (іноді з алюмінію) методом штампування.

З метою економії металу, а також для полегшення ваги автомобіля, сучасні виробники зменшують товщину сталевого листа, з якого виштамповивают кузовні деталі. Працювати з тонким металом легше і на стадії виробництва, і при ремонті. Але головний недолік таких деталей полягає в низькій корозійної стійкості.

Очевидно, що лакофарбове покриття сучасних автомобілів виконує тепер відразу дві функції. Пряма – захисно-декоративна. Непряма – посилення металу. Так-так, фарба і лак тепер розглядається ще й як фактор жорсткості.

При зовнішньому механічному впливі на деталі кузова, будь то крило, капот або що-небудь ще, метал деформується згідно прикладеним силовим векторах. Зовнішні впливи можуть бути поверхневими і проникаючими. Їх характер залежить від форми предмета, з яким стикається деталь, а також від прикладеної сили.

"

Рихтовка є процесом зворотним деформації. Впливаючи на метал із зворотного боку, можна надати їй первісну форму. Однак не завжди виходить вирівняти без сліду. Якщо метал потягнуло або з’явився залом (складка), то ймовірність ідеального виправлення дуже мала. Але залишилася бугристость легко нівелювати автомобільної шпаклівкою, тому ремонтнопрігодимі є навіть такі пошкодження.

На замітку

При бажанні можна вирівняти практично будь-які деформації, але є момент доцільності. Якщо пошкодження торкнулися більше 50% площі деталі, то її вигідніше замінити новою. Доцільність рихтування також визначають і характер пошкоджень.

Існує цілий ряд дій, яких слід уникати при рихтування. Наприклад, не рекомендується стукати по фарбі з лицьового боку навіть через прокладку, якщо виконується делікатна рихтування. Справа в тому, що такі удари неодмінно викличуть відшарування ЛКП. У цих місцях згодом з’явиться корозія.

Ліквідовуючи невеликі, але глибокі вм’ятини, не можна стукати по металу, не створивши упору з лицьового боку. При цьому починати треба не з вершини вм’ятини, а з околиць, рухаючись до центру. Будь-які дії при рихтування не повинні призводити до деформації «здорових» ділянок деталі.

Найефективнішим приладом контролю при рихтування є, как не странно, неозброєний очей. Складні за формою деталі з різними «вилицями», «ребрами», «лінзами» і т.п. в рихтування можуть обходитися дорого. Такий ремонт зажадає високої кваліфікації майстра. Окомір у нього повинен бути ідеальним, і якщо отрихтовать деталь витримала його власну критику, то до такої роботи навряд чи хтось зможе причепитися.

На замітку

Крім традиційних способів рихтування, сьогодні все більшої популярності набувають методи виправлення вм’ятин без фарбування. Їх застосовують в тих випадках, коли лакофарбове покриття в місці деформації залишилося цілим.

Незначні вм’ятини великої і малої площі можна усунути, навіть не доторкаючись до деталей будь-яким інструментом. Для цього потрібно спочатку розігріти пошкоджену ділянку феном, після чого різко охолодити його бистроіспаряющейся рідиною.

Цікаве відео: Местер-клас з рихтування крила

Related