Що корисно знати про швидку самостійної фарбування деталей авто

місяць, а то й частіше. Навіть якщо машина своя, то у багатьох просто не вистачає часу (і зайвих грошей) відвідувати автосервіс, і самостійна фарбування авто в таких випадках є оптимальним варіантом вирішення проблеми. Отже, в чому ж поляга метод експрес-ремонту у досвідчених таксистів?

Наклейки і логотипи для маскування подряпин

Багато водіїв намагаються приховати незначні подряпини наклейками і логотипами. Такий спосіб не вимагає великих витрат тому є найбільш популярним і дешевим. Все, що потрібно, – це купити наклейку підходящої форми і розміру і закрити нею подряпину.

Подряпини по фарбі можна спробувати усунути абразивним полиролем «Farecla g-3». Він ефективний на будь-якому лакофарбовому покритті. Виняток – подряпини до грунту або до металу. В цьому випадку можна використовувати спеціальний коректор, яким можна швидко зафарбувати подряпину. Найважливіше – правильно підібрати його за кольором.

"

Молдинги

Невеликі вм’ятини водії таксі також намагаються ремонтувати з мінімальними витратами. Насправді вони навіть не ремонтують, а просто приховують їх за допомогою молдингів. Безумовно, в більшості випадків дешевше придбати молдинги і навіть заплатити за їх установку майстру, ніж рихтувати метал, шпаклювати, грунтувати і фарбувати. Єдиний мінус у тому, що при продажу машини все одно доведеться відновлювати всі пошкодження.

Самостійна фарбування авто за 30 хвилин

Нерідко водії намагаються зафарбувати найрізноманітніші пошкодження на машині фарбою в балончику. У більшості випадків результат виходить задовільним. Але є кілька явних недоліків фарбування балончиком:

  1. Фарба в балончиках на кузові довго не тримається;
  2. В 99% випадків фарба відрізняється за кольором, і пофарбоване пляма сильно виділяється на загальному тлі;
  3. В балончиках занадто маленьке тиск, тому часто утворюються патьоки.

Якщо говорити про переваги такої фарбування, то, перш за все, пошкоджена деталь не буде іржавіти якийсь час. Але дуже скоро іржа почне пробиватися, адже фарба, покладена на голий метал без грунту, не володіє ізоляційними властивостями в необхідній мірі.

Звичайно, за фарбуванням краще звертатися в спеціалізовані станції технічного обслуговування, де фахівці нададуть першокласні послуги. Ну, а якщо такої можливості немає, то метод таксиста може застосувати на своїй машині абсолютно будь-який автовласник.

Маркер від подряпин на кузові і інші підручні засоби

В будь-якому автомобільному магазині можна придбати маркер, спеціально призначений для усунення неглибоких подряпин. Зазвичай такі подряпини на лаку мають білий колір. Перш ніж купувати маркер, необхідно упевнитися, що подряпина не досягнула металу. У будь-якому випадку, такий маркер навряд чи буде зайвим, особливо в бардачку таксиста.

"

На замітку

Якщо маркера не знайдеться, то можна спробувати інші засоби. Білі подряпини на лаку для тимчасової маскування слід відсвяткувати мастилом WD-40. Рідке мастило проникне в усі пори подряпини, заповнить їх собою і створить потрібний оптичний ефект. Через хвилин десять надлишки мастила можна витерти серветкою.

Після мийки автомобіля обробку мастилом слід повторити, але дощ вона спокійно витримує. Для даної мети підійдуть будь-які проникають мастила, є аналогами WD-40. Також можна використовувати рідкий силікон або спрей для натирання панелі авто.

Глибокі подряпини обов’язково потрібно герметизувати, інакше метал швидко почне іржавіти. Для цього слід обробити їх перетворювачем іржі, витерти насухо і зафарбувати спочатку ґрунтовкою, а потім – відповідної за кольором фарбою. Працювати можна невеликий пензликом.

Густий ґрунтовку наносять на подряпину і відразу витирають надлишки. Частина грунту потрапляє всередину подряпини. Коли грунт схопиться, операцію повторюють, і так кілька разів. Далі, можна фарбувати подряпину з балончика, автомобільною фарбою або навіть лаком для нігтів. Головне – прибрати надлишки фарби, щоб місце подряпини не виділялося на загальному тлі.

При першій же можливості глибокі подряпини до металу, а також відколи, слід пофарбувати локально. Якщо ушкоджень багато і вони розосереджені на великій площі, то потрібно фарбувати всю деталь.

Рихтовка своїми силами

Кузов багатьох сучасних машин виконаний з дуже тонкого металу. Нескладні вм’ятини можна виправити голими руками. Зрозуміло, така рихтування не завжди буває ідеальною, але якщо вм’ятина без заломів, то можна сподіватися на хороший результат.

На замітку

Останнім часом все більше з’являється сервісів, що пропонують рихтування без фарбування. У них майстри за допомогою різних інструментів, схожих на ключки від гольфу в мініатюрі, виправляють вм’ятини.

Існує також і рихтування за допомогою впливу на вм’ятину з лицьового боку. В ході даної операції спеціальним клеєм до вм’ятині кріпляться пістони, які дозволяють виправити дефект. Якщо необхідність в рихтування виникає занадто часто, то, можливо, варто задуматися про покупку даного інструменту.

Ремонт бампера

Не тільки таксисти, але і всі інші водії автотранспорту, часто стикаються з необхідністю ремонту бампера. Цей елемент автомобіля перший приймає на себе удар при зіткненнях. Благо, зроблений бампер із пластику, і тому він не потребує рихтування.

Однак при сильних ударах пластиковий бампер лопається, і тоді його потрібно паяти. Для пайки найкраще застосовувати пластиковий припій і термофен, вважаючи за краще їх звичайному паяльнику і скріпок. Відремонтований таким чином бампер, вже ніколи не лопне по шву.

Щоб пофарбувати пошкодження на бампері можна використовувати фарбу в балончиках. Але фарбувати треба не по голому пластику. Спочатку потрібно зачистити місце пошкодження дрібним наждаком, після чого знежирити антисилікону і нанести кілька шарів спеціального ґрунту по пластику.

Грунтовка теж продається в балончиках, тому для її нанесення не знадобиться компресор і пульверизатор. Сьогодні можна придбати і аерозольну фарбу металік, а також лак в балончиках.

Цікаве відео: фарбування автомобіля балончиком з фарбою

Related