Що корисно знати про ремонт автомобіля, пошкодженого градом

Часом, погодні умови бувають непередбачуваними і можуть піднести неприємні сюрпризи у вигляді граду, розміром з волоський горіх і більше. Такі аномальні «подарунки» з неба залишають глибокі вм’ятини на кузові будь-якого автомобіля. Однак, якщо вашій машині не пощастило, то не переживайте, адже ремонт автомобіля після граду – це звичайна справа для рихтувальників і автомалярів, до того ж при бажанні цю роботу можна виконати своїми руками.

Існує, як мінімум, п’ять стадій пошкодження автомобіля падаючим градом:

  • дрібні подряпини лаку, котрі не отримують фарби;
  • відколи ЛКП без вм’ятин металу;
  • вм’ятини корпусу без пошкодження ЛКП;
  • численні ушкодження ЛКП і глибокі вм’ятини металу;
  • глибокі вм’ятини з пошкодженням ЛКП і руйнуванням стекол.

Але основних способів ремонту налічується лише три.

Спосіб перший: шпаклівка, грунтовка, фарбування

Зазвичай, якщо машина потрапляє під великий град, її чекає тільки повне фарбування. Все починається з етапу шпаклювання. Самостійна шпаклівка автомобіля дозволяє заповнити відколи й легкі вм’ятини після граду (можна використовувати як універсальну, так і фінішну шпаклівку). Далі слід грунтовка автомобіля в 2-3 шари. Важливо обов’язково дочекатися повного висихання грунту.

На замітку

Слід розрізняти вм’ятини від граду і відколи. Деформація металу відбувається тільки при падінні великих (Не дрібніше горіха) і, відповідно, важких градин. При цьому ЛКП може залишитися практично неушкодженим. Дрібний град, навпаки, не шкодить металу, але може сколювати лак і фарбу.

Після накладення грунту, потрібно пофарбувати машину. Колір краще попередньо підібрати по лючки бензобака на комп’ютерному спектрометрі. Особливо це важливо зробити якщо буде потрібно фарбування автомобіля з переходом на сусідні деталі. Цей спосіб відновлення кузова складний, але ефективний.

Від граду в більшій мірі страждають горизонтальні поверхні кузова, оскільки вони поглинають всю енергію падіння. На бортах автомобіля градини можуть залишати лише подряпини. Але так чи інакше, фарбувати часто доводиться всю машину або більшу її частину.

"

Не варто братися за фарбування всієї машини, не маючи спеціального приміщення. Ви можете позичити компресор і краскопульт, але в курному гаражі результат фарбування навряд чи порадує. У підсумку доведеться звертатися до професійних Автомаляра. Так, чому б не зробити цього відразу?!

Характер пошкоджень після граду буває декількох видів. Далеко не завжди град однорідний. Дрібні крижані кульки можуть падати упереміш з великими. Тоді – як пощастить: на автомобіль може потрапити кілька великих градин, не впасти зовсім або обрушитися ціла маса.

Можна вважати, що пощастило, якщо пошкодження торкнулися тільки капота, наприклад, кілька великих вм’ятин. Капот набагато легше відновлювати і фарбувати, тому що його можна зняти і працювати з ним окремо. Якщо ж градини впали на дах і пошкодили лакофарбове покриття, то доведеться ізолювати скла і нижню частину кузова.

Спосіб другий: рихтування без фарбування

Сучасна технологія рихтування без фарбування дозволяє за допомогою термоклея, стандартних адаптерів від граду і мініліфтера, видалити вм’ятини після граду на металевих поверхнях. Це довгий і кропіткий процес. Однак даний спосіб значно економить кошти. Своїми руками ремонтувати автомобіль після граду краще в тому випадку, якщо є терпіння і бажання навчитися працювати з металом. В іншому випадку таку роботу краще довірити фахівцеві.

Вдаватися до рихтування без фарбування можна тільки, якщо рідне лакофарбове покриття не сколотив. Неозброєним поглядом цього не побачити, тому що значення мають не тільки помітні, але і найдрібніші пошкодження. Справа в тому, що мікротріщини лакофарбового покриття відкривають шлях вологи до металу кузова. Згодом на їх місці починає з’являтися іржа.

щадний рихтуванням можна виправити тільки незначні вм’ятини. Якщо метал потягнуло (що буває при падінні дуже великих і важких градин), то допоможе тільки ґрунтовна рихтування. Способи щадить рихтування також не підходять, якщо лакофарбове покриття при падінні граду відшарувалося від металу.

На замітку

Незначні вм’ятини на капоті і даху можна усунути шляхом видавлювання із зворотного боку. У місцях, де цього заважають ребра жорсткості, діють спеціальним інструментом (гаками, кульовими насадками, лопатками і важелями).

Третій спосіб: заміна пошкоджених деталей

Сильний град залишає глибокі сліди і може зіпсувати ЛКП, тому в деяких випадках має сенс замінити знімні деталі на нові (не варто навіть і думати про рихтування, якщо на старих деталях вже з’явилася корозія). Попередньо їх потрібно заґрунтувати і пофарбувати в колір автомобіля. Таким чином, можна бути впевненим, що метал під фарбою цілий і неушкоджений, а значить – буде служити довго.

Масштабний ремонт автомобілів, побитих градом, на перший погляд, може здатися безнадійною справою. Але, найголовніше – це почати поетапно виконувати процес за процесом. Ремонт вм’ятин після граду може зайняти від пари днів до тижня.

Проблема стекол

Град без розбору б’є всі на своєму шляху. І якщо дрібні крижинки автомобільним стеклам не страшні, то великі можуть буквально прострілювати їх. Але страждає зазвичай тільки лобове і заднє скло, а бічні залишаються неушкодженими, оскільки вони не поставлено під град.

"

Наскрізні пробоїни триплекса – це вирок. Такі скла ремонту не підлягають. Їх замінюють новими. Якщо мова йде про іномарках, то заміну стекол краще проводити в автосервісі. Після самостійній установці часто бувають течі і протяги, що виникають із-за поганої герметизації.

На замітку

Незначні відколи скла можуть бути локалізовані і реставровані. Головне – не затягувати з ремонтом. Сьогодні в професійних майстерень при ремонті відколів скла застосовують спеціальні фотополімери, які володіють такими ж оптичними властивостями, як і автомобільне скло.

Їли від удару граду на склі з’явилися тріщини, то таке скло рекомендується замінити, навіть в разі, коли тріщини не заважають огляду. Будь-яка тріщина змінює нормальний розподіл навантажень на скло, що призводить до збільшення рухливості кузова. Через це можуть з’являтися нові тріщини в самий невідповідний момент.

Цікаве відео: технологія виправлення незначних вм’ятин без фарбування деталей

Related