Шліфування та полірування автомобільного скла абразивним кругом 3М

Практично будь-які подряпини можуть бути усунені якісними колами для полірування скла. Завдяки якісному абразиву, вони шліфують пошкоджене скло до отримання ідеально гладкої поверхні.

Полірувальні круги (диски) мають різний абразив, фракцію якого для зручності можна відрізняти за кольором. Вони застосовуються для абсолютно різних пошкоджень скла. Кола діляться на такі види:

  1. Зелений (використовується для усунення глибоких і довгих подряпин).
  2. Блакитний (застосовується для середніх ушкоджень).
  3. Коричневий (усуває дрібні, неглибокі ушкодження на склі і сліди після зеленого і блакитного дисків).
  4. Білий (прибирає малі подряпини і шорсткість після грубих абразивів).

"

В залежності від масштабів ушкодження, вибирається діаметр кіл, так як вони бувають малі і великі. Малі кола зручно використовувати при точкових пошкодженнях, відколах, а великі – при великих. Шліфувальні кола наклеюються на спеціальні оправки, які утримують їх навіть при роботі по мокрому, обертаючись зі швидкістю 10 000 оборотів в хвилину.

Усунення дефектів на автомобільних стеклах займає від кількох хвилин до кількох годин. Наприклад, часткова полірування лобового скла, з усуненням подряпин, може зайняти близько години. Таким чином, шляхом шліфування й полірування забираються всі дефекти.

Скло та абразив

Робоча поверхня шліфувальних кругів системи 3М стримає абразивні частинки. У процесі шліфування скла з’являється додатковий «скляний» абразив. Найдрібніші частинки скла допомагають в шліфовці. Оскільки їхня фракція набагато менше, ніж фракція абразиву, то разом з грубої шліфуванням відбувається часткова полірування.

Структурні особливості мінерального скла такі, що матирование послаблює його. Однак послаблює не критично для його цілісності при експлуатаційних навантаженнях як елемента, вбудованого в кузов автомобіля. У той же час матовість на склі сильно погіршує його оптичну прозорість, тому скло полірують до появи глянцю.

В процесі шліфування скла, абразив розлітається на всі боки і потрапляє на сусідні частини скла і кузова. По закінченню проведення шліфувальних робіт, рекомендується повністю помити автомобіль з піною (безконтактно).

Ступенева шліфування має на увазі поетапну зміну абразиву від більшого до меншого. Великий абразив грубо, але швидко «з’їдає» тіло скла. З його допомогою вдається зняти шар матеріалу, товщина якого дорівнює глибині подряпини (відколу). Далі, за допомогою більш дрібного абразиву, крок за кроком, усувається утворилася шорсткість.

Полірувати або закладати?

Подряпини і відколи на склі можна усунути не тільки шліфуванням, а й заповненням оптичним полімером. До закладенні вдаються в тому випадку, якщо глибина подряпини становить понад 1 мм. Шліфування та полірування такого роду пошкоджень привели б до стоншення скла і викривлення його поверхні.

На замітку

Щоб уникнути видимого викривлення лицьовій поверхні скла після глибокої шліфування, робочу область слід збільшувати поступово до області, ширина якої мінімум в 200 разів більше, глибини подряпини.

Якщо на склі занадто глибокі відколи або подряпини, які не піддаються поліровці через надмірного стоншування скла, то варто задуматися про його заміну. ​​ Існує велика ймовірність, що таке скло саме по собі лопне в самий невідповідний момент.

"

Справа в тому, що скло, особливо гнуте, постійно знаходиться в стані напруги, точки концентрації якого розташовуються непередбачувано. Будь-яка щербинка теоретично може стати причиною появи тріщин або повного руйнування скла. Тому відколи й подряпини можна порівняти з мінами сповільненої дії.

А чи знаєте ви, що …

подряпини не менш небезпечні, ніж відколи. Скло являє собою досить незвичайний матеріал. У нього немає кристалічної решітки, і тому воно має властивості рідини. По суті, скло і є рідина, тільки дуже в’язка.

Для будь-яких рідин властиво таке поняття, як поверхневе натягнення. В значній мірі це відноситься і до мінерального скла, з якого виконаний автомобільний триплекс. Ті, хто бачив, як ріжеться скло, напевно звертав увагу, що практично невидимого надрізу досить для того, щоб зламати матеріал точно по сліду склоріза.

Однак якщо заполірувати подряпину, то тим самим можна повністю усунути розрив в поверхневому натягу. Таким чином, скло практично відновлюється і йому вже не загрожує руйнування по лінії подряпини. Очевидно, що полірування подряпин потрібна не тільки для естетики, а й для відновлення міцності скла.

Закладення відколів скла виконується після надання їм правильної форми і полірування. Вади заповнюються спеціальним полімером під тиском, твердеющим при впливі інтенсивного ультрафіолетового випромінювання. Полімер проникає в усі тріщини і заповнює собою наявні раковини. Після полімеризації ремонтного складу проводиться полірування.

Цікаве відео: методика поетапної полірування автомобільного скла з подачею води

Related