Шланги для фарбування авто – важлива ланка між компресором і краскопультом

результату. Отже, які ж вибрати шланги для фарбування авто?

Шланги потрібно вибирати якісні і легкі, адже навіть «Сатовська» краскопульт для фарбування автомобіля досить важкий в зарядженому вигляді, а якщо ще й шланги будуть тягнути вниз, то маляр швидко втомиться і робота сповільниться, що загрожує появою патьоків.

Шланги для фарбування авто бувають наступних типів:

  1. Поліуретанові (прямі, спіральні і кручені). Відрізняються невеликою вагою, але коштують недешево.
  2. Силіконові (прозорі). Перевага цих трубок в тому, що вони легкі і максимально армовані.
  3. Гумові. Відрізняються великою товщиною стінки і, відповідно, більшою вагою.
  4. Кисневі. Як правило діляться на фірмові (високоякісні) і дешеві китайські (останні варто купувати тільки в крайньому випадку).

Виті шланги незручні, оскільки чіпляються за навколишні предмети і обладнання для фарбування авто. Силіконові прозорі – стають дубовими вже через рік. Гумові – занадто важкі, за винятком фірмових. Що стосується кисневих, то їх цілком можна виділити з усіх, так як вони вже досить давно існують на ринку і до сих пір активно використовуються в фарбуванні авто.

"

Діаметр пневмопроводів для фарбування може бути 6-9 міліметрів, але конкретно для пульверизаторів sata слід вибирати 9-міліметровий, так як при внутрішньому діаметрі 6 мм може просто не вистачати повітря.

Особливості пневматичних шлангів

Для компресора, обслуговуючого краскопульт, підходять тільки спеціальні шланги. Звичайний шланг, не розрахований на високий тиск, неминуче порветься, оскільки не має армування. Важливо також, щоб шланг не має перехилявся. Спеціальні трубки виконані таким чином, щоб вони не перегиналися, навіть якщо на них наступити.

Армування шлангів високого тиску виконано гнучким кордом. Це може бути сталева, синтетична або скловолоконна обмотка. Власне армуючий матеріал великого значення не має, головне, щоб саме армування було якісним.

В недорогих готових комплектах для фарбування китайського виробництва найчастіше присутні недорогі спіральні шланги. Вони хороші тим, що не заплутуються, але внутрішній діаметр тільки 5-6 мм. Скручувати їх не потрібно, вони збираються практично самостійно за принципом сжимающейся пружини.

На замітку

Для компресорів, продуктивністю до 100 л в хвилину, підійдуть поліуретанові армовані трубки. Якщо працювати доводиться не від випадку до випадку, то краще вибрати спіральний варіант.

Певною проблемою при фарбуванні авто є необхідність контролю положення шланга. Автомаляр постійно переміщається навколо автомобіля і може торкнутися трубкою кузова, залишивши там слід. Для ліквідації такого шлюбу доведеться витрачати додатковий час і фарбу.

Малярі з фарбування автомобілів вирішують вищеописану проблему по-різному. Хтось працює в парі з напарником, інші просто намагаються не випускати з уваги шланг, але найкраще вибрати фірмовий спіральний пневмопроводів і спорудити систему підвісів, що складається з чотирьох гаків, розташованих по кутах автомобіля. Де б не працював маляр, трубка постійно натягнутий і торкнутися автомобіля не може.

Шланги для профобладнання

Для професійних потреб спіральні шланги з внутрішнім діаметром до 6 мм не підходять, тому що вони не в змозі подавати необхідну кількість повітря. Багато професіоналів для роботи вибирають гумові пневмопроводів з армуючим шаром, розраховані на робочий тиск 10 бар. Незважаючи на те, що компресори видають до 8 бар, у шлангів повинен бути запас міцності.

В професійних малярних майстерень нерідко можна побачити підключення за допомогою стандартного кисневого шланга. Це досить якісний виріб, відповідне ГОСТу. Інші види гумових трубок використовуються рідко, оскільки вони або занадто важкі і не гнучкі, або перегинаються.

"

Вибираючи шланг для конкретного компресора і фарбопульта, необхідно враховувати діаметр штуцерів і інших роз’ємів, за допомогою яких доведеться підключати різне обладнання. Найчастіше використовують швидкоз’ємні фітинги типу «тато» і «мама».

Стандартна система для фарбування авто складається з компресора, вологовідділювача і фарбопульта, які з’єднуються між собою шлангом. Відповідно, потрібно два шланга – один від компресора до вологовідділювачем, інший – від вологовідділювача до пульверизатора. Кількість фітингів визначається, виходячи з наявного обладнання (іноді фітинги входять в комплект, іноді – ні).

Для комунікації часто використовують і різьбові штуцера. Сам шланг насаджується на наконечник, оснащений кільцевими борозенками. Щоб трубка не спадав і не труїв повітря в місці з’єднання, його обов’язково слід затягнути хомутом.

На замітку

З’єднання пневматичних трубок повинні бути дуже надійні. Не допускається вільна насадка (без хомутів) або робота зі старими швидкознімними фітингами, які труять повітря і піднімають пил у фарбувальній. Шланги часто спадають в самий невідповідний момент, і тоді фарбується деталь забризкується фарбою, а повітря насичується пилом.

Цікаве відео: огляд сполучної арматури для гнучких пневмопроводів

Related