Сезонне зберігання шин: поради фахівців Nokian Tyres

Двічі на рік кожен автолюбитель стикається з необхідністю сезонної заміни шин. Як правильно зберігати шини, щоб зберегти їх споживчі властивості? У компанії Nokian Tyres підготували прості і корисні рекомендації.

Існує два підходи до зберігання шин і дисків. Якщо зберігання шин здійснюється в зборі з колесом, то вони обов'язково повинні бути або підвішені окремо, або бути складені стопкою в горизонтальному положенні. Якщо зберігання шин здійснюється окремо від колеса, то вони повинні зберігатися тільки у вертикальному положенні.

«Одного разу з нами зв'язався клієнт і запитав, чому його шини потріскалися за час зберігання взимку. Ми з'ясували, що їх зберігали в котельні, на водонагрівачі. З плином часу висока температура висушила гумову суміш, що призвело до розтріскування протектора », – пояснює Матті Моррі, менеджер служби технічної підтримки компанії Nokian Tyres.

Пам'ятайте також і про те, що шини повинні зберігатися в чистому вигляді. Вичищати великі камені з протектора і промивайте шини перед розміщенням на зберігання. Компанія Nokian Tyres рекомендує дбайливу ручну мийку шин з використанням щітки і м'якого миючого засобу.

Правильне зберігання шин сповільнить їх старіння

Температура і вологість

Властивості гумової суміші можуть змінитися, якщо вони зберігаються при температурі вище + 25ºC або нижче 0ºC. Оптимальним є зберігання шин в сухому темному місці при температурі близько + 15ºC. При зберіганні шин слід уникати високої вологості і появи конденсату. Неприпустимо попадання на шини будь-яких опадів (дощу, снігу і т. П.).

Освітлення

Шини повинні бути захищені від попадання прямих сонячних променів, а також інтенсивного штучного освітлення, особливо з високою ультрафіолетової складової.

Кисень і озон

Озон робить сильний руйнівний вплив на шини. На складі не повинно бути обладнання, що виділяє озон, наприклад, флуоресцентних або ртутних ламп, високовольтного електроустаткування, електродвигунів або будь-якого іншого електрообладнання, яке може викликати появу іскри або електричних розрядів.

Розчинники, масла, мастила, нагрів

Шини повинні бути захищені від будь-якого, навіть короткострокового, впливу будь-яких розчинників, масел і мастил, а також потужних джерел світла і зварювальних бризок.

Навантаження й розвантаження

Під час навантаження і розвантаження забороняється кидати шини з висоти більше 1,5 метра. Падіння шин з такої висоти може викликати пошкодження і вигини бортових кілець. Шини з подібними ушкодженнями не рекомендується монтувати на колісні диски.

«Шинний готель»

Ви завжди можете скористатися послугами мережі шинних центрів VIANOR, які надають послуги з сезонного зберігання шин в суворій відповідності до вимог та рекомендацій компанії Nokian Tyres.

Related