Рве фарбу на кузові – наслідок помилок при нанесенні

Рвати фарбу може з багатьох причин, але в основному це відбувається тоді, коли в ній багато розчинника або вона прострочена. Іноді рве недосушеними емаль. Як правило, рвати емаль починає вже з перших шарів.

Якщо ви відразу побачили як рве фарбу, вимкніть сушку. І не сушіть феном. При природному висиханні будь-яку емаль рве менше. В основному, деформація лакофарбового покриття відбувається у вигляді рваної павутинки.

В тому випадку, якщо фарбу порвало зовсім небагато, то є сенс почекати 20-40 хвилин. Потім, з відстані 50 сантиметрів, підсушити феном. Далі, потрібно напилити пару шарів, підсушити і покласти останній шар емалі так, щоб вона розтеклася ідеально.

В процесі фарбування потрібно дотримуватися:

  • рекомендовану температуру і вологість;
  • періоди міжшарової сушки;
  • рівномірність перенесення матеріалу.

Якщо фокус не вдався, то найпростіше відразу змити всю емаль з деталі. Потім знежирити і перефарбувати заново. Звичайно, це ретельно, непрофесійно, але ефективно. А саме ефективність потрібно ставити на перше місце.

Альтернатива перефарбовуванню розривів по мокрому

Існує більш гуманний спосіб. Правда, він вимагає часу. Справа в тому, що емалі потрібно дати висохнути близько 24 годин при 20 С. Потім деформовану емаль затирають наждачкою Р500 і при необхідності шпаклюють. Після цього пульверизатором наноситься особливий матеріал – «спиртової грунт».

Спирт швидко випаровується, тому грунт не встигає підірвати лакофарбове покриття. Крім того, спиртовий грунт годі й зачищати. Після його нанесення почекайте 10-15 хвилин і сміливо приступайте до фарбування автомобіля будь-якою фарбою. Придбати спиртової грунт можна на будь-якому підборі фарб або на авторинку.

Зазнавши цей чудовий метод, ви забудете про ті неприємні моменти, коли рве фарбу. Впевненість в своїх силах повернеться і відразу з’явиться пекуче бажання робити роботу більш якісно і не боятися брати великі обсяги.

Корисна порада

Одного разу потрапивши в глухий кут, присядьте і подумайте над тим, як знайти вихід. Вихід є завжди!

Що розуміється під розривом фарби?

Шар фарби – це, по суті, плівка, яка може вести себе в залежності від того, як на неї діє навколишнє середовище. Мають значення і її власні фізико-хімічні властивості. Якщо, наприклад, сполучна фарби втратило в’язкість, то вона стане вести себе, як вода. Ви не можете «пофарбувати» водою гладку поверхню. Завдяки високому поверхневому натягу вода стане згортатися, утворюючи краплі.

"

В процесі фарбування автомобіля на нього кладеться декілька шарів матеріалів. Сама фарба в структурі ЛКП називається базою. Вона становить колірну основу лакофарбового покриття. Причому базових шарів зазвичай буває від двох до чотирьох.

Між нанесенням шарів фарби за технологією необхідно витримувати перерви на сушку. Мова не йде про повну сушінні, а тільки про часткове отвердении. Технологічні перерви строго регламентуються, і якщо їх порушувати, то можуть з’явитися різні дефекти, зокрема розриви і здуття.

На замітку

Не можна «замикати» мокру фарбу під таким шаром. Необхідно витримати вказаний на упаковці технологічна перерва з урахуванням температури. Чим вище температура в фарбувальній, тим коротше межслойная сушка.

Як тільки технологія буде порушена, відразу з’являються різні артефакти. Підсумок один – перефарбування. А це втрата матеріалів і часу, а одним словом – грошей.

Фарба може рватися ще і в результаті конфлікту з розчинником. Бажано використовувати розчинники, які рекомендуються виробником. Фарба може містити компоненти, що не поєднуються з речовинами звичайних розчинників. Буває так, що саме невідповідний розчинник є причиною надмірної усадки фарби.

Точки контролю при фарбуванні

Кожен автомаляр знає, що фарбу можна наносити поверх сухих глянцевих покриттів, оскільки вона просто облізе. Глянцеві покриття мають дуже низьку адгезію через свою гладкості. Але, якщо нанести фарбу на свіжий шар, то адгезія виявиться відмінною.

Однак виникає питання: скільки часу фарба вважається свіжою? Більшість фахівців вважають, що фарба або лак зберігають поверхневу адгезію до чотирьох годин. Далі вони тверднуть настільки, що нанесені зверху шари найближчим часом облізуть. Це може статися і через півроку, проте процес сходу незворотній.

На замітку

Якщо фарба дотримувалися довше чотирьох годин після нанесення, то її потрібно заматувати наждачкою (1000). З матовою поверхнею відмінно зв’яжеться, як фарба, так і лак. Не варто боятися знімати глянець перед лакуванням, оскільки як тільки на заматувати поверхню ляже лак, вона відразу придбає нормальний вигляд.

"

Однак якщо доводиться знімати глянець з бази, то бажано класти зверху ще один її шар, так як шліфування з’їдає частину матеріалу. Додатковий шар кладеться і на заматувати лак, якщо є така необхідність. Але краще фарбувати по мокрому, коли межслойная сушка проводиться в рамках, встановлених технологічними вимогами.

На замітку

Ретельно підбирайте консистенцію фарби. Якщо вона буде занадто рідкою, то можливі патьоки або розриви. Занадто в’язка фарба лягає грубої шагренью, до того ж шар виходить надмірно товстим.

Густа фарба набагато довше сохне, а якщо шар буде мати більшу товщину, то може виникнути ситуація, коли фарба покриється кіркою, а всередині залишиться рідкою. Біндер або розчинник для розгону здатні пошкодити цю кірку, утворивши величезні провали.

Перш ніж полірувати лак, необхідно дати йому як слід ствердіти. Не раніше, ніж через добу після нанесення, можна спробувати його шліфувати по мокрому дрібної наждачкою в непомітному місці. Якщо під абразивом відразу з’являється «молочко», то лак готовий до полірування.

Цікаве відео: види дефектів лакофарбового покриття

Related