Rinspeed показала концепт безпілотного модульного шаттла

Швейцарська компанія Rinspeed надала нові дані про концепт Snap. Дебют безпілотного шаттла для каршерінга відбудеться на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі в січні 2018 року.

Але унікальність Rinspeed Snap не в просунутій системі управління з безліччю датчиків, самостійно прокладає маршрут до певного пункту призначення, і відсутності водія. Snap – трансформер. Він складається з платформи Skateboard і жилого модуля Pod, які можуть розроблятися і вдосконалюватися незалежно один від одного. Це дозволить використовувати пасажирську капсулу довше, оновлюючи тільки програмне забезпечення, в той час як самохідне шасі застаріває набагато швидше. При необхідності воно може бути замінено більш досконалою моделлю.

Висувні опори дозволяють використовувати модуль Pod окремо від шасі. Наприклад, в якості мобільного офісу, кемпінгу, развозного фургона, ресторану на колесах або т.п. Для демонстрації можливостей Snap розробники побудували пасажирську капсулу для чотирьох з двома великими дисплеями в центрі салону, чотирма індивідуальними екранами і лазерними проекторами. Незалежно від варіанту пасажирського салону, в ньому будуть встановлені шкіряні сидіння і світлодіодне освітлення, яке випромінює «ультрафіолетове світло, щоб убезпечити пасажирів від бактерій».

Бічні скла капсули затемняются, приховуючи пасажирів від сторонніх очей. Snap оснащений шістьма проекторами, що відображають інформацію для проїжджаючих транспортних засобів і пішоходів, WiFi і 5G. Система управління доповнена штучним інтелектом, який буде розважати пасажирів в поїздках. За допомогою сканера райдужної оболонки ока система може ідентифікувати пасажирів і довантажувати їх файли з хмарного сховища в інформаційно-розважальні системи Pod.

Головна особливість Skateboard вагою 1700 кг і довжиною 4 685 мм – маневреність. Керовані колеса повертаються на великий кут. Електромотор ZF потужністю від 38 до 69 к.с. розташований на другій осі. Максимальна швидкість – близько 80 км / ч. Одного заряду батареї ємністю 12 кВт ∙ год повинно вистачити на 100 км. Пересуватися по місту і відправлятися на підзарядку платформа може самостійно.

Джерело: Autoreview

Related