Ринок електромобілів і гібридів в грудні впав відносно листопада

Маркетингове агентство IRS Group опублікувало грудневу статистику українського ринку електрокарів і гібридних автомобілів. Протягом останнього місяця 2018 року на первинний облік поставлено 917 таких автомобілів, що на 21% менше, ніж в листопаді того ж року.

«На зниження кількості реєстрацій в грудні вплинув фактор сезонності, а також продовження терміну дії податкових пільг на розмитнення електрокарів, який в попередній редакції закінчувався в кінці минулого року », – прокоментував ситуацію на ринку електрокарів і гібридних автомобілів директор СЕО IRS Group Іван Любарський.

За даними агентства, в грудні інтерес українців до електрокарів марки Nissan дещо знизився, при цьому частка автомобілів Tesla збільшилася. Також відзначено збільшення інтересу до гібридів Toyota і Lexus.

Груднева трійка лідерів серед електрокарів виглядає так:

Nissan Leaf – 282 од .; Renault Kangoo – 36 од .; BMW i3 – 26 од.

З гібридних моделей найчастіше в грудні ставили на первинний облік:

Toyota Rav-4 Hybrid – 95 од .; Chevrolet Volt – 65 од .; Ford Fusion – 27 од.

Готуючись до значного збільшення кількості електрокарів на дорогах країни, уряд готує ряд поліпшень. Одне з них – норма про обов'язкове встановлення електрозарядок – прописано в ДБН про автостоянки. Зараз електрозаряднимі пристроями повинні бути оснащені не менше 5% машиномісць на всіх парковках, а до 2030 року – все 100%.

Джерело: IRS Group

Related