Ремонт бампера і фарбування з використанням традиційних та інноваційних технолгий

страждає при ДТП в першу чергу.

Зруйнувати бампер можна, навіть зачепивши замет при занесенні на обледенілій дорозі. За кордоном, як правило, ремонтом деталей дилери не займаються. Вони відразу викидають їх на смітник і встановлюють нові. В принципі, так можна чинити і у нас, але все залежить від того, яку машину (і господареві) цей бампер належить: не кожному автовласнику по кишені покупка нової деталі.

Якщо пошкодження невеликі, то бампер можна відремонтувати і пофарбувати. В результаті його неможливо буде на вигляд відрізнити від нового. Тому ремонт дорогих бамперів має сенс.

Якщо на бампері є тільки дрібні подряпини на фарбі, то можна скористатися набором спеціальних маркерів з фарбою і лаком, і проблема буде вирішена. Якщо ж є глибока подряпина (и), яка зачіпає вже сам пластик, то доведеться попрацювати спочатку шпаклівкою.

Якщо ж на бампері з’явилися тріщини або відбиті цілі ділянки, тут вже не обійтися без пайки або склейки. Ці роботи можуть виконати в автомайстерні. Але при великому бажанні відновити бампер можна і своїми руками. Фарбування бампера буде однаковою в обох варіантах (пайка бампера або склейка з використанням скловолокна).

Ремонт бампера з використанням полімерних матеріалів

Спочатку необхідно зняти бампер і ретельно очистити його від забруднень. Частини бампера фіксуються за допомогою струбцини, при цьому тріщини і шви максимально стикуються. Для склеювання необхідно придбати придбати наступні матеріали:

  • склотканина;
  • епоксидний клей або смолу;
  • спеціальний затверджувач;
  • шпаклівку для пластика;
  • розчинник;
  • грунт по пластику;
  • фарбу і лак.

Шпаклівку, грунт, фарбу і лак потрібно вибирати однієї торгової марки, інакше є ризик, що матеріали будуть заперечувати один одного. На тріщину приклеюється скловолокно за допомогою епоксидної смоли або клею з внутрішньої сторони бампера. Клеїти його потрібно в 2-3 шари.

Перший шар повинен бути ширше тріщини на 3-4 см. Наступний – ширше попереднього на 5-7 см. Після того як основа і клей отвердеют, із зовнішнього боку бампера на тріщину наноситься шпаклівка. Хвилин через 30 шпаклівку зашліфовивают наждачним папером. Подальша фарбування може бути проведена як за все бампера, так і ремонтованої ділянки окремо.

"

фарбується ошкурівать. З неї видаляються пил і залишки частинок фарби, після чого проводиться знежирення. Далі, наноситься грунт і кладеться 2-3 шари фарби. Після висихання фарби наноситься лак. Бампер кріпиться до машини.

Ремонт бампера за допомогою пайки

Один із способів пайки бампера передбачає застосування звичайного паяльника і скоб для степлера. Лакофарбові матеріали та шпаклівку використовують ту ж, що і при склеюванні. Паяти починають з внутрішньої сторони бампера.

Спочатку прихоплюють для з’єднання краю тріщини. Потім в шов впаивают скоби від степлера або маленькі шматочки дроту для армування. Точно таку ж операцію проводять і з зовнішнього боку бампера, попередньо видаливши фарбу. Шов вирівнюється шпаклівкою для пластику.

На замітку

Щоб тріщина не поширювалася далі, рекомендується перед ремонтними роботами на кінці тріщини просвердлити стопорне отвір.

Інший спосіб пайки для армування замість скоб і дроту використовує металеву сітку. Її впаивают в тіло бампера, де вона утворює міцне з’єднання. Далі, шов обробляється наждачним папером з поетапним зменшенням зерна. За допомогою шпаклівки по пластику виконується вирівнювання ремонтованої поверхні.

На замітку

Шпаклівка по пластику відрізняється гарну адгезію до різних полімерів, а також високою еластичністю. За цими параметрами вона перевершує звичайну кузовную шпаклівку.

Деякі майстри через брак спеціальної шпаклівки по пластику, застосовують звичайну. Однак перед нанесенням вони гарантують пластик спеціальним грунтом, який різко збільшує адгезію. В результаті кузовна шпаклівка добре тримається на загрунтованому пластиці. Тим не менш, такий спосіб не можна назвати бездоганним, оскільки через недостатню еластичності при вигині бампера шпаклівка може відірватися від пластику або растрескаться.

Нарешті, найпрогресивнішим способом ремонту пластикових бамперів є пайка з припоєм. Її виконують за допомогою пластикових стрижнів трикутного перетину, які вплавляются в шов. Нагрівання відбувається технічним феном зі спеціальною насадкою, яка має направляючий патрубок для пластикового припою.

Пайка тріщин за допомогою пластикових стрижнів виглядає наступним чином. Спочатку тріснуті елементи з’єднуються струбцинами і фіксуються пайкою в декількох місцях. Потім шви розширюються бормашинкой з конусної насадкою. В результаті по ходу тріщини утворюється канавка, що звужується до низу.

"

Пластиковий припій у вигляді стрижнів трикутного перетину за складом повинен відповідати пластику бампера. Найчастіше це поліпропілен (РР) або полівінілхлорид (ПВХ), а також різні модифікації цих пластмас. Однак використовувати РР-стрижні для пайки бампера з ПВХ не слід, як і навпаки.

На замітку

Марку пластика слід шукати на зворотному боці бампера. При уважному обстеженні його вивороту можна виявити абревіатури типу PP, PC, PVC, ABS. Аналогічні абревіатури є на упаковках з стрижневим припоєм або на самих стержнях.

пропаивают тріщини бампера пластиковим припоєм слід з двох сторін. Надлишки пластика видаляються абразивним кругом. В результаті з’єднання виходить настільки міцним, що при деформационной навантаженні бампер лопне де завгодно, але тільки не по шву.

Фарбування бампера

Після відновлення цілісності бампер необхідно пофарбувати. Якщо пошкодження локалізується в якомусь одному місці, то з метою економії можна зробити фарбування тільки цієї частини. Для цього необхідно володіти методом фарбування переходом.

В випадках, коли бампер зламався біля самого краю, який межує з крилом або капотом, перехід, швидше за все, доведеться робити на сусідню деталь. Ограничиться фарбуванням одного бампера можна тільки за умови, що фарба підібрана ідеально, а це буває вкрай рідко. Шанси збіги фарби в металік невеликі.

Перед фарбуванням відкриті пластикові поверхні обов’язково потрібно зашкурить. На гладкому пластику навіть спеціальний грунт не буде добре триматися. Після обробки наждаком площа поверхні пластика збільшується в рази за рахунок піднятих волокон. Ці волокна міцно пов’язують грунт з бампером.

Дуже важливо здійснювати знежирення на різних етапах фарбування. Це робиться перед нанесенням грунту і після замивання шпаклівки. Якщо поправляється шар грунтовки по шпаклівці, то знежирення виконується і перед самою фарбуванням, яка проводиться за стандартною схемою.

Цікаве відео: як самому відремонтувати бампер?

Related