Простояла 35 років на парковці Alfa Romeo Giulietta SZ продали майже за 600 тисяч євро

двомісний берлинетта Alfa Romeo Giulietta SZ 1962 року випуску в кольорі Blu Chiaro Metallizato продали на аукціоні за 567 тисяч євро.

Всього було випущено 217 автомобілів Alfa Romeo Giulietta SZ. Один з них виявили в листопаді минулого року в підвалі в Туріні, де берлинетта простояла протягом 35 років. Колишній власник не зміг забрати автомобіль з-за зламався вантажного ліфта. У зв'язку відсутністю заповіту, після його смерті раритетний автомобіль в оригінальному стані продали на державному аукціоні.

Alfa Romeo Giulietta SZ з повністю алюмінієвим кузовом ручної роботи представили у 1960 році на автосалоні в Женеві. Дизайн автомобіля, побудованого на скороченому шасі Giulietta Spider, розробив знаменитий автомобільний дизайнер Франко Скальоне. Фахівці італійської тюнінг-компанії Zagato допомогли зменшити масу моделі до 785 кг, замінивши звичайні скла на плексигласові і встановивши дискові гальма замість барабанних.

Автомобілі Sprint Zagato успішно виступала в гонках, включаючи «24 години Ле-Мана», Нюрбургринг і гонку спортивних автомобілів Targa Florio на Сицилії. Завдяки продуманій аеродинаміці і укороченою «хвостовій» частини укомплектовані 100-сильним 1.3-літровим мотором вони могли розганятися до 200 км / год і обганяти автомобілі з більш потужними двигунами.

Джерело: Carscoops

Related