Прокол шини – інструкція з реагування та запобігання

Ризик проколу шини існує протягом усього року. Зменшити збитки від проколу або, навіть, запобігти його допоможе ряд превентивних дій.

Проколи є найбільш поширеним ушкодженнями шини, відзначає Матті Моррі, технічний директор Nokian Tyres . Типовими причинами проколів є зустрічаються на шляху цвяхи, гвинти та щебінь.

«Необхідна особлива обережність при русі по місцевості, на якій ведеться будівництво. Так як саме на будмайданчиках ймовірність наштовхнутися на гострі подрібнені камені і будівельне сміття, які здатні проколоти шину, особливо висока. Особливу обережність варто дотримувати в сиру погоду, коли осколки можуть врізатися в шину, як гарячий ніж в масло, проникаючи крізь сталеву закільцьовування шини », – застерігає Матті Моррі .

Низький тиск в шині також підвищує ризик її проколу. Наприклад, при русі по бордюру шина з низьким тиском може легко вдаритися ободом, прорізавши боковину. Їзда по колійності і нерівних дорогах збільшує ймовірність ударів обода, особливо навесні і восени.

Матті Моррі попереджає, – «Занадто низький тиск в шині приводить до збільшення її вигину і більшої ймовірності пошкодження боковини при ударах. Пошкоджена при таких умовах шина не підлягає ремонту, так як ремонт шин легкових автомобілів з пошкодженої боковиной не рекомендований і навіть будучи відремонтована, така шина, в подальшому, не гарантує безпеку руху ».

Як запобігти прокол шини

Повністю уникнути проколів шин неможливо. Однак, їх можна запобігти, або зменшити наносяться збитки. На додаток до обережного водіння, важливо також контролювати тиск в шинах. Має сенс встановити тиск в шинах на 0,2 Бара вище, ніж рекомендовано виробником автомобіля.

У міру того як на вулиці ставати холодніше, контроль тиску в шинах стає все більш важливим. Необхідно стежити за тиском в шинах, особливо в холодну погоду, а також, при виїзді з теплого гаража на зимову вулицю. Тиск в шинах буде зменшуватися на 10 кПа при кожному зниженні температура на 10 ° С.

Необхідно збільшити тиск в шинах якщо автомобіль сильно завантажений. Інакше боковина буде прогинатися назовні, що зробить її більш сприйнятливою до механічних пошкоджень. Мінімізувати ймовірність проколу можна також вибравши шини Nokian Tyres для позашляховиків з боковинами, які посилені міцним арамідних волокном.

Швидка реакція з оглядкою на безпеку

Симптоми мікропрокол можуть проявлятися ще до того, як буде потрібно ремонт шини. Нестабільність і погана керованість автомобіля, поряд з тим, що транспортний засіб починає тягнути в сторону, можуть бути першими ознаками знижується, тиску в шині. В цьому випадку необхідно зупинитися в безпечному місці і перевірити шини. Найчастіше, водії ігнорують ці ознаки, значно погіршуючи ситуацію.

Замість запасної шини сучасні автомобілі часто оснащені комплектом для ремонту шини і компресором. Спеціальна піна з комплекту блокує прокол, а підвищений тиск в шині допомагає водієві дістатися до найближчого шиномонтажу. Перед початком руху варто переконатися в наявності ремкомплекта і компресор, а також ознайомитися з інструкцією по його застосуванню.

Матті Моррі додає – «Зима, часом, кидає нам додаткові виклики. Важко сказати з упевненістю, наскільки ефективний ремкомплект при екстремально низьких температурах без достовірних результатів тестування. Підйом автомобіля за допомогою домкрата і заміна шини на крижаних, слизьких поверхнях також може виявитися складним завданням. Підводячи підсумки, варто зазначити, що в разі аварії, обслуговування шини в приміщенні, як правило, неможливо, і кожен водій в цілях власної безпеки повинен ретельно перевірити шини перед дорогою ».

Прокол шини, резюме:

Коли? Пошкодження шин може відбутися в будь-який час року, однак, найчастіше відбувається в період літніх відпусток. У теплу пору року люди частіше вирішуються на тривалі поїздки, до того ж в цей період здійснюється найбільша кількість дорожніх робіт. Навесні і восени різкі зміни температури призводять до численних пошкоджень дорожньої поверхні, що також збільшує ризик проколу шини.

Чому? Проколи є найбільш поширеним видом пошкодження шини. Ризик проколу поширюється не тільки на зношені шини. Навіть нові шини можна проколоти гострими предметами, які врізаються всередину канавки і проникають всередину шини. Коли шина піддається удару, низький тиск часто призводить до пошкодження боковини.

Як уникнути проколу? Контролюйте тиск в шинах і додайте трохи надлишкового тиску. Якщо автомобіль сильно завантажений – збільште тиск. Попередьте пошкодження, рухаючись обережно, особливо, на дорогах, які знаходяться в поганому стані і в зонах активного будівництва.

Що робити? Якщо управління вашим автомобілем стає нестабільним, як можна швидше зупиніться в безпечному місці. Вивчіть, як користуватися комплектом для ремонту шин або переконайтеся в тому, що запасна шина в порядку і у вас є необхідні інструменти для заміни шини. У складних ситуаціях спочатку забезпечте безпеку руху, а потім зверніться в дорожню службу. Завжди тримайте теплий одяг в своєму автомобілі в разі проколу в холодну погоду.

Related