Про технологію полірування скла фар

З прозорими фарами автомобіль виглядає набагато ефектніше, тому оптику потрібно своєчасно полірувати

Полірування скла фар автомобіля є ефективним методом відновлення робочих характеристик оптики. Часто автовласники зустрічаються з проблемами освітлення траси в темний час доби, що пов’язано з матіровки зовнішньої оптики машини. З повністю прозорих, вони робляться каламутними і починають розсіювати світло.

Оптичні властивості лінз сильно залежать від їх прозорості. На склі фар нанесені спеціальні ризики, які необхідні для формування світлового потоку. По суті, скло фари є лінзою, але, як і будь-яка інша лінза, вона буде коректно працювати тільки при вихідних оптичних характеристиках своєї поверхні. Без різниці – брудні фари або матові: світити вони будуть однаково погано в тому чи іншому випадку.

Причини матировки передньої оптики?

Зовнішня поверхня фар схильна до негативного впливу піску і гравію. Контакт з абразивом призводить до збільшення шорсткості стекол і, як наслідок, – до збільшення коефіцієнта заломлення світла. Потрібна заміна, але полірування стекол допоможе уникнути зайвих витрат на придбання нових стекол.

На замітку

Скляна оптика (мінеральне скло) піддається поліровці тільки на спеціальному обладнанні. Процедура ця досить тривала і вимагає спеціальних обробних інструментів.

Полікарбонат – прозорий пластик, з якого виробляють автомобільні фари, – в десятки разів м’якше мінерального скла. Дренаж і пісок, що зустрічається на трасах, залишають на ньому глибокі сліди. Зате пластикові лінзи менш крихкі і розбити їх складніше, ніж скляні.

Фари з мінерального скла менш чутливі до «дорожньому абразиву». Однак при зустрічі з великим гравієм від них може відколотися шматочок скла, якщо вона не розіб’ється вщент. Дрібний абразив шкодить їй трохи, але з тієї ж причини даний скло дуже погано піддається поліровці.

Слід зауважити, що каламутні фари сильно погіршують зовнішній вигляд автомобіля. Навіть при ідеально зберігся кузові, така машина виглядає вельми втомленою. Справедливо і зворотне: кристально прозорі фари створюють ефект новизни. Благо полірування пластикових лінз не забирає багато часу і може виконуватися своїми руками.

Полірування скла фар – основні етапи процесу

В гаражних умовах можна відполірувати тільки пластикові (полікарбонатні) фари. Власникам автомобілів зі скляними фарами доведеться звертатися в спеціалізовані центри або купувати нову оптику. Але справжні скла дряпаються менше і можуть не вимагати полірування взагалі. Далі описуються чотири технологічних етапу полірування.

"

  1. Для полірування стекол варто застосовувати вже випробуваний часом матеріал – Abralon. Цей абразивний витратний матеріал зарекомендував себе не одним поколінням автомайстрів. Зернистість абралона буде змінюватися в процесі роботи від 600 до 4000. Також необхідно, крім абралона різної зернистості, придбати поліроль і серветки (кола) для її нанесення. Засіб для полірування вибираємо в автомагазині, орієнтуючись на середній ціновий сегмент.
  2. Полірування скла фари починається з ізоляції кузовних деталей, які знаходяться навколо фар: капот, решітку, крила. Після закінчення підготовчих робіт, починаємо ретельно мити фару від пилу і бруду, щоб не дряпати її додатковим абразивом (більш грубим).
  3. Полірування скла фари: на першому етапі абралоном з маркуванням 600 матіруя поверхню скла. При матіровки інтенсивно подаємо воду в зону контакту. При використанні шліфувальної техніки, що не притискайте диск сильно і не затримуйте на місці довго, тому що це призведе до розігрівання скла і, як наслідок, до утворення тріщин і «опіків». При роботі кожним номером абралона доводимо всю поверхню фари рівномірної матовості.
  4. На фінішному етапі поліруємо поверхню фари серветкою з поліролью. Приблизно через п’ять хвилин ручної поліровки, фара стане кристально прозорою.

Таким нехитрим способом Ви повернете фарам заводський блиск і заощадите гроші. Далі, зазвичай приступають до полірування автомобіля цілком своїми руками. В результаті зовнішній вигляд авто разюче змінюється.

Технологія полірування пластикових фар

При поліровці фар використовують ступінчасту процес шліфування. Ступенів повинно бути не менше п’яти. Починають полірування з великого зерна №600 і закінчують №4000. Полірування ведуть по мокрому.

Якщо на фарі присутні глибокі подряпини, то великим абразивом її обробляють доти, поки вона не зникне. У цей момент фара стає повністю матова, але це не повинно лякати. Надалі дрібне зерно поверне склу колишню прозорість.

На замітку

Рідкі поліролі теж різняться по фракції абразиву. Їх слід використовувати в порядку зменшення зерна. Ці кошти втираються поролоновим або повстяним колом. В процесі роботи шлифмашиной не можна затримуватися на одному місці, інакше станеться перегрів пластику.

При постійному і рівномірному переміщенні шліфувальні машини по площі фари, максимальний час роботи – 4 хвилини. Після сеансу обробки треба дати фарі відпочити і охолонути протягом 2-3 хвилин. Скоротити час технологічної перерви дозволяє подача води.

Полірувати фари можна і без шлифмашинки, але це дуже довго і важко. Як відомо, вода камінь точить, але якщо автоматизована полірування фари займає не більше півгодини, то руками доведеться терти кілька годин. Крім того, що це важко і незручно, така робота сильно стомлює емоційно.

"

І все ж варто дати кілька порад тим, хто зібрався полірувати вручну, оскільки ситуації бувають різні, і шліфмашинка може бути недоступна. Але під рукою обов’язково повинен бути набір наждачного паперу Р600-Р2500, що складається з 5-6 градацій.

Наждачний папір змочують мильною водою. До наступного (більш дрібного) розміром переходять після того, як вся фара рівномірно буде оброблена попереднім номером. Але, чим дрібніше абразив, тим довше потрібно з ним працювати. Відповідно, утомительнее всього вручну доводити фару до ідеалу фінішної поліролью.

Цікаве відео: полірування за допомогою абразивних полиролей для лакофарбових покриттів.

Related