Про основні способи полірування кузова автомобіля

кислот, збереженню цілісності лакофарбового покриття. При цьому домагатися блиску можна з різними енерговитратами і для різних цілей.

Існують наступні способи полірування автомобіля:

  1. Ручне полірування автомобіля. Проводиться абразивними полиролями без полировальной машинки, тільки вручну. Використовувалася до появи поліровалок. Сьогодні актуальна для невеликих обсягів.
  2. Полірування полировальной машинкою. Найпоширеніший і сучасний спосіб, який дозволяє максимально швидко отримати бажаний блиск, за допомогою полірувальної машинки і абразивних полиролей. Головне – знати базові принципи в роботі з полировальной машинкою.
  3. Захисна поліровка кузова. Виробляється будь консервирующей поліролью, за допомогою губки і мікрофібри. Термін дії захисту приблизно 1 місяць.
  4. Полірування авто рідким склом. Здійснюється спеціальної поліролью під назвою «Рідке скло». Блиск від такого складу істотно більше, ніж від консервирующей пасти. Термін служби захисного покриття 1 рік, за умови, що робота виконана якісно.
  5. Нано-полірування авто. Наноситься, приблизно так само, як і рідке скло. До її складу входять суміші зі спеціальних нано-частинок, які дозволяють захищати фарбу на протязі року і більше.
  6. Швидка полірування. Як правило, вона проводиться при продажу авто, з метою збільшення його вартості. Наводити блиск цим способом можна як вручну (обходиться дуже дешево), так і за допомогою полірувальної машинки.

З вище описаних способів наведення блиску на авто, оптимальну комбінацію становить другий з четвертим або п’ятим. Комбінована полірування сприяє отриманню найкращого результату. Правда обходиться такий результат недешево. Але слід розуміти, що технологічні матеріали з особливими властивостями дешевими не бувають.

Навіщо автомобілю полірування

полірування називається процедура надання максимального блиску будь-якої поверхні. Її суть полягає в усуненні шорсткості шляхом тонкого вирівнювання оброблюваної поверхні, яке супроводжується видаленням незначної частини матеріалу .

"

На мікрорівні поверхню, яка здається нам досить гладкою, має певний рельєф. Висота цього рельєфу забезпечує фактуру. Поверхня рідини, наприклад води, в спокійному стані не має рельєфу і тому володіє абсолютною гладкістю. Абсолютно гладкі поверхні демонструють унікальний оптичний ефект, який також називається глянцем або глянцевим блиском.

На замітку

Фарба або лак, якими покритий кузов автомобіля, наносяться в рідкому вигляді. Як і у будь-якої рідини, спочатку у них відсутня мікрорельєф. Коли фарба або лак висихають, то розкриті ними поверхні зберігають первісний глянець. Саме тому нові автомобілі так блищать.

Однак при фарбуванні автомобіля виникає, так звана шагрень – великий регулярний рельєф, який з вигляду порівнюють з апельсиновою кіркою. Цей рельєф є наслідком крапельного нанесення фарби, яка володіє значною в’язкістю. Чим фарба гущі, тим більше шагрень.

Для згладжування шагрені використовують поетапну полірування із застосуванням абразивних полиролей. Проте краще не допускати появи великого рельєфу, шляхом отримання оптимальної консистенції використовуваних лакофарбових матеріалів. Проте, усунення шагрені поліруванням – досить поширена процедура в практиці автомалярів.

Захист глянцю

Щоб зберегти заводський блиск ЛКП, необхідно спочатку захистити його від зовнішнього механічного впливу а також від сонячного ультрафіолету. Це основні фактори, які впливають на глянець нового покриття. Під час руху автомобіля, його кузов постійно атакують дрібні абразивні частки, що піднімаються з дорожнього покриття колесами інших машин. Подібний абразив присутній на брудному кузові, і ми своїми руками шліфуємо фарбу або лак, коли витираємо машину серветкою.

Склади, призначені для збереження заводського глянцю лакофарбового покриття, називаються консервуючими полиролями. Вони, після нанесення, створюють тонку прозору плівку з брудовідштовхуючими ефектом. Такі поліролі часто містять віск, проте зустрічаються і більш технологічні склади, наприклад нано-поліролі.

На замітку

Нанесення консервують полиролей не є в прямому сенсі поліруванням, оскільки даний процес не передбачає фактичне мікровиравніваніе поверхні. Тому наносити такі склади можна скільки завгодно раз. Товщина ЛКП при цьому залишається незмінною.

Не варто відкладати нанесення консервирующего полироля. Чим раніше рідне ЛКП автомобіля буде захищено, тим в кращому стані воно збережеться. Захисна поліровка – це процедура №1, яку можна виконувати вже відразу після виїзду з автосалону.

"

Якщо лакофарбове покриття автомобіля знаходиться в поганому стані, мало блищить або взагалі стало практично матовим, то глянець можна відновити механічної поліруванням. Залежно від ступеня зносу, матовість усувається полировальной пастою з певним розміром абразивних частинок. Механічна полірування, як правило, проводиться в кілька етапів, переходячи від більшого до меншому абразиву. Існують спеціальні системи полиролей, наприклад, марка 3М.

Механічну полірування легше і ефективніше за все робити полировальной машиною. Вручну сьогодні цього ніхто не робить, так як необхідний електроінструмент коштує недорого і продається в будь-якому магазині будівельно-технічного обладнання. У той же час захисний (який консервує) поліроль можна нанести простий серветкою, оскільки в даному випадку не потрібно інтенсивне тертя.

Цікаве відео: полірування пастами системи 3М

Related