Правильна фарбування авто і типові помилки

Насправді кожен майстер за час роботи виробляє свій власний стиль фарбування автомобіля. Як немає двох однакових людей на планеті, так і не існує однакового почерку в фарбуванні. Однак є правильні і неправильні технології.

Ознаки правильної фарбування кузова:

  • відсутність патьоків;
  • відсутність надмірної шагрені;
  • потрапляння в колір на 100%;
  • рівномірний розподіл спеціальних добавок (ксералік, металік) по кузову;
  • однаковий блиск всіх деталей.

Вище наведені лише основні показники якісного фарбування авто (для деяких фарб є додаткові). Вкрай важливо дотримуватися їх завжди, особливо якщо фарбування авто здійснюється в гаражних умовах.

Пульверизатор або балончик?

Фарбування всього кузова або окремих його елементів може здійснюватися за допомогою різного обладнання та інструменту. Для якісного фарбування всієї машини бажаний використовувати фірмовий пульверизатор (краскопульт) і, звичайно ж, досить потужний компресор.

Однак якщо потрібно пофарбувати невеликі знімні деталі (диски, дзеркала, молдинги, спойлери), то можна обійтися балончиком. Краще вибрати відому фірму, щоб фарба в балончику була стійкою до атмосферних умов, адже найдешевші емалі почнуть облазити вже через кілька місяців.

Правильна фарбування авто може бути і балончиком, але немає великих гарантій, що якість виявиться таким самим з традиційним ЛКП навіть при дотриманні всіх правил. З кожним роком лакофарбові емалі удосконалюються. Також змінюються і технологія фарбування.

Важливість етапу підготовки

Фарба не буде триматися довго, якщо підстава не підготовлено належним чином. Ні в якому разі не можна наносити фарбу на голий метал. Спочатку кладуть грунт і тільки потім фарбують. Грунтовка нівелює найдрібніші вади металевих деталей і відмінно утримує автомобільну фарбу.

Щоб грунт добре тримався на металі, дуже важливо правильно знежирити поверхню. Найпрогресивніший вид знежирення – обробка антисилікону. Даний засіб не тільки розчиняє жирні плями, але і перешкоджає утворенню плівки. Перед тим, як наносити ґрунтовку, потрібно протерти деталь спеціальною серветкою, яка видалить найдрібніші ворсинки і зніме залишки жиру.

Як не допустити утворення патьоків

Автомобільна фарба – це рідка субстанція, що володіє певною в’язкістю. Консистенція фарби визначається кількістю розчинника. Але фарбу для базового шару розбавляють в строгій пропорції, рекомендованої виробником. Якщо при фарбуванні утворюються патьоки, то це, частіше за все, не проблема фарби.

"

Щоб не утворювалися патьоки, фарбу потрібно напилювати, а не наливати. Відчуття оптимального відстані від сопла фарбопульта до деталі приходить з часом. Чим ближче тримати краскопульт до фарбується, тим більше ймовірність утворення патьоків.

Важлива також і швидкість проводки краскопультом. Не слід затримуватися на одному місці ні на секунду. Пістолетом треба здійснювати впевнені руху, трохи перекриваючи попередню смугу. Якщо фарба тече при дотриманні всіх перерахованих рекомендацій, то, швидше за все, краскопульт розпорошує занадто багато матеріалу.

На замітку

Оскільки патьоки фарби викликає гравітація, на вертикальних поверхнях їх утворення більш імовірно. Однак це не означає, що дах або капот можна фарбувати, не побоюючись переливу. Надмірний шар рідкої фарби на горизонтальних ділянках призводить до появи зморщених ділянок. Усувати такі дефекти анітрохи не легше, ніж патьоки.

Причини утворення шагрені

Після фарбування поверхня може придбати зернисту фактуру, яка називається шагренью. Даний дефект також називається ефектом апельсинової шкірки. Глибоку шагрень вирівняти поліруванням досить складно, так як в такому випадку стоншується шар фарби, який, крім декоративної функції, виконує ще й захисну.

На замітку

Шагрень найчастіше є хворобою початківців малярів. Невпевнено працюючи пульверизатором, вони нерівномірно наносять фарбу. В результаті не всі краплі змішуються між собою, а наступний шар фіксує їх в несвязанное стан. Таким чином, фарба лягає горбками, які утворюють фактуру шагрені.

Ефект апельсинової кірки також може утворюватися через неправильну настройки фарбопульта. Занадто великі краплі не встигають розтектися, поетом залишаються в практично те ж стані, в якому потрапили на поверхню деталі. У такому випадку потрібно перейти на сопло меншого діаметру.

Порушення рекомендацій по змішуванню компонентів автомобільної фарби теж може стати причиною появи шагрені. Розводити фарбу необхідно в точності, як того вимагає виробник. Не варто відміряти компоненти на око. Чим точніше дотримуються пропорції, тим менше ймовірність появи шагрені.

Збіг кольору при фарбуванні деталей автомобіля

Найскладніше потрапити в колір кузова, пофарбованого фарбою металік. Ксералік і перламутр – це досить рідкісні ефекти, тому не станемо їх враховувати, хоча з ними теж пов’язані певні проблеми при підборі кольору.

"

Навіть сучасний комп’ютерний підбір не дає абсолютну гарантію збіги відтінку, особливо в світлих тонах. Якщо різниця дуже помітна, то деталі фарбують з переходом на сусідні. За допомогою розмивання межі нової фарби, різниця у відтінках стає непомітною.

Цікаве відео: як фарбують професіонали …

Related