Повне фарбування автомобіля зі зняттям обладнання та фурнітури

шанс вигідно продати автомобіль. В результаті багато автолюбителів стикаються з необхідністю повного фарбування автомобіля.

Фарбувати кузов можна по-різному: довірити цю справу професійним малярам, ​​або ж спробувати пофарбувати авто самостійно. Кожен з цих варіантів має свої нюанси, про які далі і піде мова …

Підготовка автомобіля до фарбування

Важливо розуміти, що етап підготовки є одним з найбільш відповідальних у фарбуванні. Кузов роздягають практично повністю. Знімається:

  • оптика;
  • бампери;
  • дверні ручки;
  • молдинги і інші прикраси;
  • обшивка салону;
  • двигун;
  • скла.

Потім голий кузов перевіряється на наявність проблемних місць – іржі, вм’ятин. Пошкоджені деталі підварюються, рихтують або змінюються на нові.

Далі, за допомогою стекловолоконной шпаклівки вирівнюються невеликі вм’ятини і після висихання затираються наждачним папером. Довівши до ідеалу геометрію кузова, можна приступати до грунтовки. Але колись потрібно якісно знежирити поверхню, що фарбується. Обезжирювачі підбираються з урахуванням типу підстави.

Один з найкращих на сьогоднішній день знежирювачів – засіб антисилікону. Але можна використовувати і самі різні універсальні розчинники, а також спеціальні обезжирювачі для різних чутливих матеріалів. Наприклад, пластик не варто обробляти агресивними розчинниками на ацетоні, так як може почати розчинятися сам матеріал. При спробі витерти пластиковий бампер насухо поверхню збере на себе всі ворсинки, для видалення яких потрібно повна перешліфовка деталі.

Грунтовка

Грунт допомагає свіжій фарбі краще пристати до поверхні і заповнює дрібні подряпини, що залишилися від наждачки. Гарантувати краще декількома шарами, щоб приховати переходи кольору між старою фарбою і шпаклівкою. Поки сохне грунт, можна відновити геометрію, відшліфувати, покрити ґрунтовкою деталі, які були зняті. Все, що потребує фарбування (наприклад колеса) потрібно закрити поліетиленовою плівкою або папером.

"

Ні в якому разі не можна фарбувати голий метал безпосередньо: фарба обов’язково вздуется і облізе найближчим часом. Грунт є необхідною проміжною ланкою між фарбою і підставою. Він забезпечує високу адгезію, а також надає антикорозійне дії за рахунок вмісту фосфатів.

На замітку

Не можна фарбувати безпосередньо бампери без попередньої грунтовки. На пластиці фарба теж не тримається. Більш того, потрібен спеціальний грунт. Його слід придбати відразу разом з іншими матеріалами, так як він обов’язково стане в нагоді при повній перефарбування автомобіля.

Якщо при підготовці пластикових бамперів застосовується рідка або в’язка шпаклівка, то специфікація цих матеріалів може залежати від типу використовуваного грунту. Так, деякі майстри з метою економії використовують спеціальний грунт по пластику, поверх якого вже працюють звичайними шпатльовкамі. Такий варіант цілком допустимо, оскільки грунт в даному випадку виступає розділовим шаром.

Власне етап фарбування кузова

Тепер можна приступати безпосередньо до фарбування. Важливо добре підготуватися і звести до мінімуму ризик потрапляння пилинок на свіжу фарбу. Буде дуже неприємно, якщо повне фарбування автомобіля буде зіпсована через декілька смітинок.

Тому якщо автомобіль фарбується не в спеціальній камері, потрібно вжити всіх заходів, щоб не допустити потрапляння пилу на фарбу. Починати потрібно з менш відповідальних місць або тих, які згодом будуть не видно. До таких належать внутрішні поверхні дверей, кришки капота і багажника, підлогу в салоні.

Якщо щось піде не так (невідповідний сопло фарбопульта, не та консистенція фарби, і т. Д.), То це можна виявити і усунути, не зіпсувавши зовнішній вигляд машини. Фарбувати потрібно декількома тонкими шарами, кожному з яких потрібно дати трохи підсохнути – це дозволить повністю перекрити відтінки старої фарби і шпаклівки. Тим часом можна приступити до фарбування знятих і загрунтованих елементів. Для досягнення найкращого результату кожен шар фарби на кузові і знімних деталях повинен бути нанесений в один час і з однакової відстані, щоб їх відтінки не відрізнялися.

Після нанесення декількох шарів фарби потрібно дати їй добре зміцнитися. Скільки на це потрібно часу – читайте в інструкції по застосуванню фарби. Наступним етапом стане лакування, також в два-три шари. Невидимі місця, такі як підкапотний простір, салон, багажник і внутрішні сторони дверей, лакувати не обов’язково. Після цього можна приступати до складання автомобіля – встановити внутрішню обшивку салону, двигун, зовнішні елементи кузова.

Говорячи про повну фарбування автомобіля, не можна обійти стороною тему місця, де все це буде відбуватися. Професіонали користуються спеціальної фарбувальної камерою, в якій є потужні витяжки, стаціонарні нагрівачі, і де підтримується ідеальна чистота. У такій камері результат фарбування буде найкращим.

"

Однак чи можна добитися задовільного результату при повного фарбування в гаражних умовах? Все буде залежати від ступеня підготовки приміщення. Якщо повністю залежати все стіни і дах плівкою, постелити її на підлогу і встановити витяжку, то, по суті, це буде та ж покрасочная, тільки одноразова. Правда, витяжку навряд чи вдасться зробити настільки ж ефективною, як в справжній камері, а це означає, що на кузов сяде більше сухої барвистого пилу.

Якщо фарбувати автомобіль в гаражі або боксі, де вживалися заходи щодо знепилювання (вологе прибирання) у міру можливостей, то з імовірністю, близькою до 100%, на ЛКП в результаті можна буде виявити безліч пилинок. Це не критично для захисної функції лакофарбового покриття, але істотно для естетики. Тому необхідно вживати всіх заходів для повної ізоляції фарбувальної.

На замітку

Одна з проблем фарбування в гаражі – вентиляція. У справжніх фарбувальних вентиляційна система влаштована таким чином, щоб через припливні канали надходить повітря проходило тонку механічну очистку. У холодну пору року в режимі інтенсивної вентиляції надходить повітря ще й підігрівається.

В гаражних умовах рідко хто встановлює припливно-витяжну вентиляцію з фільтрацією вхідного повітря. Через відкриті продухи надходить повітря, що містить багато пилу. Часто в ньому присутній і сміття, який здувається з дахів інших гаражів. У підсумку все це виявляється на лакофарбовому покритті.

Щоб пофарбувати кузов якісно, ​​необхідно не тільки створити практично стерильні умови, а й мати малярське устаткування (компресор, краскопульт), а також володіти навичками автомаляра. Якщо машина дорога, то краще знайти досвідченого майстра, в іншому випадку можна втратити даремно багато часу, нервів і коштів.

Полірування

Останнім штрихом, яким закінчується повне фарбування автомобіля, буде полірування. З її допомогою лак придбає блиск і, можливо, позбудеться від дрібних пилинок, якщо такі все ж попалися. Полірується кузов спеціальними пастами, які продаються в магазинах автохімії. Залишається тільки змити залишки полироля з машини, витерти насухо і можна милуватися результатом.

Цікаве відео: процес повної фарбування автомобіля

Related