Посол Узбекистану озвучив позицію щодо розслідування імпорту узбецьких автомобілів в Україну

В одному зі своїх інтерв'ю Посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуаліев коментуючи ініційоване Україною розслідування щодо імпорту легкових автомобілів з Узбекистану, в дипломатичній формі зазначає про можливі наслідки для українського експорту.

Він відзначає, що це не перший випадок, коли українська сторона починає подібне розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів. За його словами, в цій справі явно простежується спроба обмежити ввезення автомобілів узбецького виробництва.

«За моїм спостереженням, це схоже на навмисну ​​дискримінацію, точніше, вижимання з ринку конкурента, – йдеться в інтерв'ю пана посла. – На цей раз українська сторона буде вивчати питання субсидування державою автомобільної промисловості. До цього були антидемпінгові розслідування. Тоді ми обопільно в робочому порядку, як нормальні партнерські країни попрацювали, прийняли рішення і зняли з порядку денного гострі питання. На цей раз узбецька сторона також пропонує вивчити питання в форматі робочих консультацій. Більш того, Україна і Узбекистан знаходяться в зонах вільної торгівлі, і ми повинні робити все для того, щоб підприємства мали доступ до ринків збуту своєї продукції.

Для цього українська сторона зараз готує перелік питань. Наш виробник автомобілів, зі свого боку, також збирається подати заявку і взяти участь в процесі. Кінцева наша мета проста: щоб людям, які проживають на території України, діставалися якісні машини за доступною ціною. Ті заходи, які будуть прийняті українською стороною, в обов'язковому порядку приведуть до підвищення цін для споживача, обкладенню додатковими митами, що в свою чергу відіб'ється в ціні. В українців буде вибір: або завозити нелегальні і старі "евробляхі", по яких не оплачується жоден податок, або купувати нові добротні автомобілі і користуватися сервісом і послугами.

Посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуаліев

Тут також необхідно зазначити, що частка імпорту узбецьких легкових автомобілів, щодо виробництва аналогічних автомобілів в Україні, склала всього лише 0 , 07% в 2015 році, 0,11% в 2016 році і 0,40% в 2017 році. У 2017 році бренд «Ravon» зайняв 10-е місце з продажу на ринку України. При таких обсягах продажів незрозуміло, як «Ravon» міг завдати настільки серйозної шкоди українським автовиробникам, як про це говориться в заяві Міжвідомчої Комісії України з міжнародної торгівлі (заява Комісії).

– Виходячи з того, що зараз сальдо торгового балансу між Узбекистаном і Україною на користь України, чи не призведе це розслідування до того, що узбецька сторона може якимось чином спробувати обмежити імпорт частини української продукції, для того, щоб партнери з України були більш поступливими?

– Звичайно, ні! Ми в першу чергу повинні самі більше попрацювати, щоб збільшити свій експорт. Ми зараз робимо все, для того, щоб знайти якісь обсяги, ніші, для того, щоб забезпечити експортні поставки. Наприклад, ми «закриваємо» 22% ринку мінеральних добрив України.

Спеціально ми не будемо щось розслідувати, робити, як дехто каже, "дзеркальні дії". На це повинні бути вагомі підстави, не просто так: взяв і заборонив поставки. Але, якщо якісь законні важелі будуть, звичайно, ми будемо мати це на увазі, щоб збалансувати наші торгові показники. Як я вище зазначав, ми зацікавлені всі виникаючі питання врегулювати в робочій і дружній атмосфері.

Related