Порядок фарбування автомобіля своїми руками в гаражних умовах

Кожен автомаляр в процесі фарбування діє так, як йому зручно. Але є найбільш продумана (загальна технологія фарбування автомобіля) схема повного фарбування машини, яка гарантує відмінний результат. Саме з цієї схеми краще починати новачкові.

Наприклад, візьмемо акрилову фарбу. Отже, припустимо машина повністю готова до фарбування: в пульверизаторі вже залита фарба, а компресор накачав достатній тиск. Насамперед потрібно фарбувати прорізи кузова. Почати можна з рухового відсіку і по колу фарбувати всі отвори (при хорошій покриваності 2-3 шари буде достатньо).

Після невеликої паузи для сушіння (15-20 хвилин), слід переходити до зовнішньої частини машини. Далі, послідовність фарбування деталей буде наступною:

  1. Дах (фарбування даху автомобіля: поради і особливості);
  2. Передні крила;
  3. Капот;
  4. Ліві передня і задня двері;
  5. Праві передня і задня двері;
  6. Задні крила;
  7. Кришка багажника.

Що стосується бамперів, то їх зручніше зняти з машини і пофарбувати окремо. Запропонований порядок дій найбільш універсальний, завдяки якому фарба плавно розтікається по всій машині і не залишає патьоків. Схема забарвлення досить логічна і не дозволяє заплутатися між фарбованими і нефарбованими деталями на наступних шарах.

Все пізнається в порівнянні, тому не варто зупинятися на одному порядку забарвлення кузова. Пробуйте інші. І одного разу ви виробите саме ту схему, яка буде максимально вдалою. Не виключено, що з часом у вас виробиться власна схема. Набирайтеся досвіду, адже чим більше у вас буде досвіду, тим вище виявиться рівень фарбування автомобіля своїми руками.

Нюанси повної фарбування автомобіля

В гаражах і боксах, пристосованих під фарбувальну, як правило, відсутня витяжка. В результаті там складаються не зовсім сприятливі умови, а саме – утворюється густий туман з фарби. Дана обставина вимагає корекції звичайного порядку фарбування, який застосовується в цій камері.

Найменше фарби осідає на вертикальних деталях, тобто на дверях і крилах. Тому в гаражних умовах найкраще починати саме з них. Зазвичай починають фарбувати з боків, а капот, багажник і дах – в останню чергу.

"

Після фарбування боків автомобіля переходять до капоту. Може здатися, що логічніше спочатку пофарбувати дах, однак тоді капот доведеться відтирати від сухого напилення. Це потрібно робити в будь-якому випадку, але якщо спочатку пофарбувати капот, то туман, що утворюється при фарбуванні даху, стане розчинятися в ще сиром покритті капота.

На замітку

Дотримання порядку фарбування найбільш важливо при нанесенні лаку. Базу можна накладати, як завгодно, оскільки сухе напилення все одно буде зв’язуватися наступними шарами.

Після технологічної перерви (15 хвилин) приступають до нанесення наступних шарів лаку в тому ж порядку. Таким чином, можна буде домогтися найбільш якісного фарбування. В принципі, зазначений порядок переслідує тільки одну мету – мінімізацію дії сухого осаду на ЛКП.

Як фарбувати великі за площею деталі кузова?

Найбільші деталі кузова – це капот і дах. Капот фарбувати зручніше, оскільки він знаходиться нижче даху. А ось з дахом доводиться повозитися. Завдання стоїть не тільки якісно нанести фарбу, але і не зачепити при цьому вже пофарбовані двері.

"

Якщо у автомаляра невелике зростання, то бажано виготовити дерев’яні помости, за якими можна буде ходити при фарбуванні даху. Спочатку накладаємо фарбу поздовжніми рухами, починаючи від самого краю даху. Доводимо до середини і переходимо на іншу сторону. Там продовжуємо фарбувати від середини до краю.

На замітку

Якщо фарбувати дах від країв, сходячись в середині, то зерно ляже під різним кутом, і це буде помітно. Тому слід завжди дотримуватися безперервність фарбування.

Капот фарбується в один захід. При цьому стояти краще спереду, водячи краскопультом з боку в бік. Капот є, мабуть, самої показовою частиною кузова, тому треба постаратися пофарбувати його максимально якісно. Аналогічним чином фарбується і кришка багажника.

Основні помилки при фарбуванні кузова

Якщо звернути увагу на підлогу справжньою фарбувальної камери, то можна побачити, що він являє собою металеву сітку. Хто не знає, буде довго гадати, чому так. Секрет сітчастого статі полягає в тому, що він необхідний для того, щоб з нього не піднімалася пил при фарбуванні низу автомобіля.

В гаражі підлогу звичайнісінький, суцільний. Перед фарбуванням він затьмарюється плівкою, але це не означає, що там зовсім не буде сміття. Дрібні смітинки, що розноситься взуттям, ворс, пил, барвисте напилення – все це може піднятися в повітря, якщо направити на підлогу краскопульт. Тому першими слід фарбувати пороги і арки, а потім вже все інше.

Не слід відкривати в гаражі двері під час технологічних перерв. Вітер може принести дуже багато проблем у вигляді різного сміття, що летить з дахів, листя і комах. До речі, про мухах і комарів. Бажано за годину до фарбування провести в гаражі знищення літаючих комах за допомогою спеціальних плазмових пасток.

При фарбуванні автомобіля в гаражі не слід повторно користуватися плівкою, що утворює намет. Напевно на ній буде не менше пилу, ніж на стінках і полицях!

Цікаве відео: повна фарбування автомобіля

Related