Порошкове фарбування дисків

порошкове фарбування дисків. Вона не толь про вирішує проблеми з дрібними дефектами, але це ще й елемент стайлінгу і тюнінгу, які покращують вигляд диска і автомобіля в цілому.

Диски можуть бути ковані, литі і штамповані. В принципі, порошкового фарбування підлягають будь-які з них. Але штамповані диски віддавати на порошкове фарбування великого сенсу не має.

Це досить дорогий вид фарбування, і її вартість іноді виходить вище, ніж вартість виробу. Виняток – так звані «разварки», основою для яких служать саме рідні «штампи». В цьому випадку фарба ляже відмінно – сталеві диски спокійно переносять температуру запікання фарби.

Легкосплавні диски підходять для порошкового фарбування, але при цьому виникають певні складнощі. Згідно з технологічним процесом, температура в полимеризационной камері, при якій досягається найкращий результат, повинна бути 220-240 ° С. Але в складі литих дисків присутній алюміній, для якого не можна використовувати температуру вище 180 ° С, тому легкосплавні диски піддають порошкового фарбування при температурному режимі 120-150 ° С, що негативно відбивається на якості запікання фарби.

На замітку

Ковані диски – найдорожчі, але при цьому чудово витримують температурний режим камери для запікання, отже, фарбування виходить найбільш якісною.

Порошкове фарбування дисків від А до Я

Процес порошкового фарбування відбувається в кілька етапів. Перш за все, поверхня дисків обробляється за допомогою піскоструминного або дробильноструменевого апарату: видаляється старе покриття і вирівнюються всі нерівності і шорсткості. При необхідності вручну відновлюють цілісність геометрії дисків, наплавлені необхідні деталі, усувають відколи й вм’ятини, які неможливо видалити піскоструминної обробкою.

На замітку

Поверхня перед фарбуванням повинна бути добре знежирена, інакше полімерне покриття не досягне необхідного рівня адгезії з матеріалом, з якого виготовлений диск. Знежирення, як правило, проводиться за допомогою хімічних розчинників.

Після того як видалено старе покриття і вироблено знежирений, на деталь наносять шар грунтовки. Грунтовка наноситься на всю поверхню диска і повинна бути рівномірно розподілена по всій площі фарбування.

Настає етап безпосередньо фарбування. Диски поміщають в фарбувальну камеру, де за допомогою електростатичного розпилювача і стисненого повітря наносять полімерний порошок. Наелектризовані частинки порошку притягаються до оброблюваного диску і рівномірно розподіляються по поверхні тонким шаром. Після цього диски відправляють в полімеризації піч.

"

Температура в печі встановлюється від 120 до 240 ° С, в залежності від того, які диски піддаються фарбуванню. Час перебування дисків в печі – 10 хвилин. За цей час частки полімерного порошку плавляться і «в’їдаються» в поверхню на кілька мікронів.

Порошкове фарбування дисків має свої переваги і недоліки. До переваг можна віднести:

  • довговічність;
  • ударостійкість;
  • стійкість до хімічних, температурних і абразивним впливів.

До недоліків відноситься висока температура фарбування, що не дозволяє максимально якісно обробити алюмінієві диски, а також той факт, що таку фарбування неможливо виконати самостійно і потрібно звертатися в автомалярних майстерні, що не завжди зручно.

Про порошкових фарбах

Порошкові фарби і технологія їх нанесення була розроблена в середині ХХ століття. Це був інноваційний метод, що дозволяє надійно захищати метал від безпосереднього контакту з зовнішнім середовищем. Спочатку порошкове фарбування використовувалася в машинобудуванні і приладобудуванні, а пізніше поширилася практично на всі технічні галузі.

Головною інновацією став спосіб нанесення. Вперше в фарбуванні був використаний принцип взаємного тяжіння різнозаряджені частинок. Негативно заряджені частинки сухого порошку притягаються до металевої деталі, яка має протилежний заряд. При цьому порошок не може налипає нерівномірно, оскільки заряд частинок обмежений і при збільшенні шару вони просто не будуть триматися.

У другій половині минулого століття було розроблено безліч складів для порошкового фарбування. З’явилися фарби з металевим ефектом, а також різні фактурні варіації. Властивості використовуваних речовин забезпечують експлуатаційні якості порошкового покриття. Існують фарби з яскраво вираженими водостійким або зносостійким ефектом.

Для колісних дисків важливі обидва вищеназвані якості. Колеса автомобіля регулярно мокнуть і піддаються механічному зовнішньому впливу. Пісок і гравій, якого вдосталь на будь вітчизняної дорозі, завдають серйозної шкоди лакофарбового покриття дисків. При високій інтенсивності експлуатації автомобіля будь-диски витримують без відновлення зовнішнього вигляду не більше року.

Але порошкове фарбування не є панацеєю. Вона теж може зношуватися, особливо при інтенсивних навантаженнях. Однак її якість у всіх відносинах перевершує традиційні методи фарбування.

Обладнання для нанесення порошкового покриття коштує досить дорого. Необхідний компресор, спеціальний пістолет для торкретування порошку, а також піч для подальшого випалення. Розмір печі відповідає розміру деталі. Собівартість випалу можна знизити, якщо внутрішній обсяг печі буде використаний максимально.

Колісні диски після порошкового фарбування можна обпалити в звичайній духовці. Головне, щоб вона була досить просторою, щоб диск містився в ній вільно. Температура і час випалу залежать від фарби і від сплаву диска. Як вже говорилося, легкосплавні диски можна обпалювати при температурі вище 180 ° С.

"

При нанесенні на фарбується деталь порошку, частина його пролітає повз, а частина обсипається. Щоб приміщення не наповнювалося мелкодісперснимі частинками, необхідно передбачити механізм утилізації зайвого порошку. Зазвичай фарбування порошком ведуть в спеціальних камерах, розмір яких відповідає розміру деталей.

Колісні диски можна фарбувати в тупикових боксах – камерах невеликого розміру з встановленої витяжкою. Але якщо фарбування не варто на потоці, то можна обійтися і без камер. Зайвий порошок осяде і його можна буде змести або видалити пилососом.

Камери для полімеризації фарби можуть працювати від будь-якого виду енергоносія. Головна умова – постійна температура протягом 15-30 хвилин. За цей час масив диска встигне прогрітися, а порошок – спекти.

Собівартість фарбування дисків порошковим способом складається з ціни фарби, витраченої енергії для нанесення і випалу, а також оплати самої роботи і амортизації. Чим більше виробництво і вище потік, тим дешевше собівартість фарбування за рахунок базового закону: оптом дешевше. Пофарбувати диск при наявності обладнання можна і в гаражі, а якщо робити це самостійно, то не потрібно платити за роботу, вартість якої може займати 1/3 кошторису.

Цікаве відео: технологія порошкового фарбування

Related