Поліція отримала нову інструкцію з оформлення ДТП

МВС України затвердило нову службову інструкцію з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні порушення. Для співробітників поліції удосконалено механізм внесення інформації про ДТП в базу даних, а учасникам ДТП дозволили робити фото місця події без зайвої бюрократії.

Зміни до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі внесені наказом МВС від 13 квітня 2018 року № 318, який вступить в силу з дня опублікування.

Оформленням ДТП буде займатися підрозділи адміністративної практики, у веденні якого облік надходження, видачі та використання бланків протоколів про адміністративні правопорушення, постанов по таких справах, тимчасових дозволів на право керування транспортним засобом, а також реєстрація, обробка матеріалів про такі порушення та внесення інформації в систему автоматизованого обліку. У разі відсутності спеціального підрозділу, цю роботу виконуватимуть співробітники поліції.

Відповідно до внесених змін інформація про ДТП буде заноситися в систему автоматизованого обліку протягом трьох днів, а вчиненого в стані алкогольного і наркотичного сп'яніння, або впливом лікарських препаратів – протягом одного дня. Для передачі матеріалів до органів, що мають право накладати адміністративні стягнення, відведено десять днів. Крім того, в разі відмови винуватця події від підписання протоколу, підписи двох свідків не потрібні.

Матеріали про ДТП будуть зберігатися в підрозділі поліції протягом трьох років з дня накладення адмінстягнення, а після закінчення цього терміну – знищуватися комісією в складі не менше трьох осіб.

Терміни зберігання фото- і відеоматеріалів про порушення ПДР підрозділі поліції зменшені з трьох до одного місяця. У разі оскарження факту порушення в суді матеріали будуть зберігатися протягом терміну оскарження і розгляду справи.

Учасники ДТП отримали право зробити фото схеми події. Раніше фото і копію схеми ДТП можна було отримати в патрульної поліції за письмовою заявою.

Джерело: ЮрЛіга

Related