Поетапна інструкція, як виставити запалювання на ВАЗ 2106 своїми руками

Від того, чи правильно виконана регулювання запалювання, залежить ефективність роботи двигуна і його успішний запуск, а також динаміка автомобіля при русі і витрата палива . У статті дана інструкція та рекомендації, як правильно виставити електронне запалювання на автомобілі ВАЗ 2106, а також навчальне відео по регулюванню запалювання.

Зміст

 • 1 Детальний посібник з настроювання запалювання
  • 1.1 Інструменти і матеріали
  • 1.2 Етапи
 • 2 Рекомендації
 • 3 Відео «Пристрій і настройка електронної системи запалювання на ВАЗ 2106»
 • * Коментарі та Відгуки
Розкрити ]
[ Приховати ]

Детальний посібник з настроювання запалювання

Автомобілісти давно переконалися в перевагах електронного (безконтактного) запалювання, яка позбавлена ​​недоліків контактного, наприклад, не потрібно регулювати зазор в контактній групі. У даній статті ми розглянемо, як відрегулювати запалювання на ВАЗ 2106 по 1-му циліндру.

На кришці ГБЦ і шківі коленвала є мітки і відливи.

По мітках можна налаштувати кут випередження запалювання:

 • перша мітка, розташована по ходу годинникової стрілки, означає, що кут випередження запалювання 10 °;
 • середня мітка призначена для установки кута випередження рівним 5 °;
 • по найкоротшою, останньої мітці, встановлюється кут випередження 0 °: в цьому випадку суміш буде загорятися, коли поршень досяг ає верхньої мертвої точки.
 Мітки на кришці ГБЦ "width =" 600 "height =" 422 "/> <noscript> <img class= Мітки на кришці ГБЦ

Поєднуються мітки шляхом обертання колінчастого вала, або за храповик, або за допомогою спецключ за гайку.

Інструменти і матеріали

для того, щоб внести корективи запалювання на ВАЗ 2106, необхідно приготувати наступні інструменти:

 • ключ для викручування свічок;
 • спецключ для обертання коленвала;
 • ключ на «13»;
 • прилад для контролю: індикаторна лампочка на 12 В або вольтметр.

Можна виставляти ще за допомогою страбоскопа.

Етапи

Виставляється запалювання покроково:

 1. Відключаємо автомобіль від харчування, знявши мінусову клему з акумулятора.
 2. свічним ключем викручуємо свічку 1-го циліндра. Після цього отвір від свічки закриваємо пальцем або гумовою пробкою.

   Закриваємо отвір пальцем "width =" 600 "height =" 385 "/> <noscript> <img class= Закриваємо отвір пальцем
 3. Далі за допомогою спецключ крутимо колінвал зліва направо до того моменту, поки в 1-м циліндрі поршень не почне свій рух нагору, тобто почнеться такт стиснення. У цей момент або вискочить пробка, або палець, що закриває отвір, відчує, як його видавлює повітря з великою силою.
 4. Колінчастий вал необхідно повертати до поєднання міток на його шківі і кришці газорозподільного механізму. Якщо ви заливаєте в свій автомобіль 92 або 95 бензин, то мітку на шківі потрібно поєднувати із середньою насічкою, якщо 76 і нижче, то з довжиною, що означає нульовий кут випередження запалювання.
 5. Отщелкнув засувки, знімаємо кришку розподільника.
 6. Коли колінчастий вал більше не буде провертатися, розподільник повинен зовнішнім контактом бути повернений до першого циліндра.

   Положення зовнішнього контакту "width =" 600 "height =" 437 "/> <noscript> <img class= Положення зовнішнього контакту
 7. Після поєднання міток, якщо все правильно зробити, лінія, подумки з'єднує засувки розподільника, повинна бути паралельна осі силового агрегату. В іншому випадку слід трохи відкрутити кріпильну гайку розподільника і повернути трамблер вгору. Шляхом обертання осі ротора, необхідно її поставити паралельно осі силового агрегату.
 8. Далі необхідно встановити момент запалювання. Для проведення цієї процедури необхідно підключити живлення, приєднати негативну клему до акумуляторної батареї.
 9. Потім за допомогою ключа на «13» послаблюємо гайку, яка утримує розподільник запалювання.
 10. Далі скористаємося індикаторної лампочкою, від якої йдуть два дроти. Один з них слід з'єднати з клемою «маса», другий – до низьковольтного виходу котушки.
 11. Провернувши ключ в положення «I», включаємо запалювання. Потім, не поспішаючи, повертати розподільник зліва направо поки не згасне «контролька». Якщо лампочка не світилася відразу, то ніяких дій вчиняти не треба.
 12. Далі провертає розподільник в ліву сторону. У той момент, коли лампочка загориться, потрібно затягнути кріпильну гайку, щоб зафіксувати положення, в якому знаходиться розподільник.
 13. Тепер можна вимкнути двигун і повернути на місце кришку розподільника (автор відео Наіль Порошин).

Ми виставили запалювання, тепер необхідно перевірити, чи правильно виконана настройка, виконавши такі дії:

 1. Перевірку можна виконати при русі машини. Спочатку слід прогріти двигун, а потім розігнати її до швидкості 40-50 км / год. Після досягнення цієї швидкості перемикається на четверту швидкість і проїхати деяку відстань без прискорення.
 2. Потім потрібно різко натиснути на педаль газу. Через 2-3 секунди після цього повинна з'явитися детонація і звуки, що нагадують щілинки пальцями. Звуки повинні припинитися в міру розгону автомобіля приблизно через 5 км.
 3. Якщо детонація не пройшла, необхідно підкоригувати положення трамблера. Причина може бути в «ранньому» запалюванні. Якщо детонація не виникало, то причина може бути в «пізньому» запалюванні. Якщо «раннє», потрібно повернути розподільник вправо на один градус. При «пізньому» – на один градус вліво. Виконувати процедуру слід до тих пір, поки детонація не буде тривати 1-1,5 секунди.
 4. Закінчивши регулювання, треба на розподільнику поставити фарбою риску, що показує положення мітки з середньою довжиною по відношенню до блоку циліндрів.
 5. Далі необхідно поставити правильно трамблер. Спочатку слід знову за допомогою викрученій свічки і закриття пальцем отвори встановити перший циліндр в ВМТ.
 6. Далі, потрібно поєднати мітку на коленвале з міткою на кришці приводу ГРМ. Для цього слід повертати колінчастий вал за годинниковою стрілкою.
 7. Демонтувавши кришку з розподільника, необхідно встановити бігунок. Його положення повинно збігатися з уявної прямої від контакту на кришці першого циліндра.
 8. Після всіх дій ставимо на місце корпус трамблера. На цьому настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2106 завершена.
 Регулювання положення бігунка "width =" 600 "height =" 450 "/> <noscript> <img class= Регулювання положення бігунка

Рекомендації

Існують основні симптоми, за якими можна судити про тому, що необхідно виставити запалювання на ВАЗ 2106:

 1. Занадто велика витрата палива. При пізньому запалюванні падає динаміка машини. Щоб автомобіль розганявся, як і раніше, йому необхідно більше паливно-повітряної суміші.
 2. Втрачається динаміка: при пізньому запалюванні суміш запалюється після того, як поршень вже йде вниз внаслідок інерції маховика.
 3. Удари в глушнику. В цьому випадку вибух йде навздогін, на розширення газів йде якийсь час. При досягненні поршня нижньої мертвої точки наступний такт буде тактом вихлопу. При цьому частина від вибуху палива вийде в вихлопну трубу, що і є причиною ударів.
 4. Підвищені шуми в двигуні. Якщо мотор помітно «торохтить», детонує, необхідно виставити запалювання. В цьому випадку поршень тільки йде вгору, а займання йде йому назустріч. Це робить роботу двигуна жорсткої з неприємними звуками при роботі.

Голосування

Ви вмієте виставляти запалювання?

 Завантаження ... "title =" Завантаження ... "class =" wp-polls- image "/> <noscript> <img src= Відео «Пристрій і настройка електронної системи запалювання на ВАЗ 2106»

В цьому ви део Альберт зрослися розповідає про безконтактному (електронному) запалюванні і демонструє, як виставити запалювання на ВАЗ 2106.