Перукарські машини: кузовні роботи, підготовка, нанесення ЛКП

початку іржавіти в багатьох місцях, то єдиний вихід – це перефарбування.

Перефарбовувати автомобіль бажано в той же колір, тому як перефарбування в інший спричинить за собою клопоти по внесенню змін до реєстраційних документів. Фарбу можна вибирати будь-яку автомобільну, проте слід обережно підходити до ксераліку і тим фарбам, в яких він міститься, так як в тіні машина може бути чорною, а на сонці синьою.

перефарбовані автомобілю може знадобитися полірування. Її виконують, якщо на ЛКП виявляються видимі пилові включення або прилип смітинки, а також небажана шагрень. У процесі полірування видаляється мікроскопічний шар фінішної поверхні. Таким чином, відбувається тонке нівелювання і отримання максимального глянцю.

Технологія фарбування

Спрощена технологія фарбування автомобіля виглядає наступним чином:

 1. Рихтовка: вирівнюються заломи, вм’ятини та інші ушкодження.
 2. Здійснюється шпаклівка, завдяки якій деталі кузова повністю вирівнюються.
 3. Автомобіль грунтується. На цьому етапі також можна усунути незначні нерівності деталей.
 4. Здійснюється фарбування автомобіля.
 5. Якщо потрібно, проводиться полірування кузова.

Перукарські автомобіля, частіше за все, пов’язана або з наслідками ДТП, або з корозією. Але зустрічаються найрізноманітніші причини, наприклад, пожежа, вандалізм, зміна кольору та ін. Деякі випадки, як очевидно, вимагають виконання ремонтних кузовних робіт. Це може бути заміна деталей, рихтування, зварювання.

На замітку

Рихтовка відноситься до досить складним і відповідальним операціям. З її допомогою вдається відновити початковий стан пошкоджених деталей кузова. Найважче виправляються заломи, які утворюються при фронтальному або бічному зіткненні.

Якщо рихтування здійснювалася зі зняттям ЛКП на проблемній ділянці, то ремонтованих поверхню потрібно вирівняти автомобільної шпаклівкою. Залежно від характеру нерівностей наноситься армуючий або універсальний склад. Існує також фінішна шпаклівка, яка нівелює найдрібніші нерівності.

Грунтовка служить розділовим шаром. Вона має високу адгезію до металу і на ній добре тримається фарба. Ні в якому разі не можна фарбувати безпосередньо по металу – тільки на грунт. Якщо кузов автомобіля включає в себе деталі з алюмінію або пластику, то для них потрібно вибирати відповідний грунт.

"

Процес фарбування автомобіля цілком рекомендується проводити в спеціально обладнаній фарбувальній камері. У ній практично немає пилу. У гаражних умовах створити знепилену простір дуже складно. Однак якщо стоїть таке завдання, то потрібно завісити стіни і стеля поліетиленовою плівкою, шви якої проклеїти скотчем.

Фарбування складається з накладання декількох шарів фарби. Залежно від обраної технології та матеріалів, накладається декілька шарів фарби, або фарба і лак. При створенні специфічних декоративних ефектів можливі ще й додаткові шари спеціальних матеріалів.

Перукарські машини – витрати

Витрати на перефарбовування авто залежать від розміру кузова і якості самих матеріалів. Для перефарбовування середнього легкового автомобіля необхідна сума від 250 доларів. Вона складається з витратних матеріалів таких як:

 • Шпаклівка (3-4 кг).
 • Наждак з абразивом від «Р-80» до «Р-2500».
 • Паперовий скотч, серветки.
 • Розчинники (646, антисилікону, засіб для зняття фарби).
 • Грунтовка (4 кг).
 • Фарба (5 кг).
 • Лак (4 кг).
 • Поліролі.

Що впливає на якість фарбування?

В першу чергу, на якість фарбування кузова впливають умови. Результат забарвлення вийде ідеальним тільки в фарбувальній камері, де немає пилу. Гаражна фарбування є менш якісною, і вже зовсім погано фарбувати машину на вулиці.

Значно впливає на результат фарбувальний пістолет (пульверизатор), особливо, якщо забарвлення проводиться металликом або іншими нітроемалями. Як правило, чим дорожче пульверизатор, тим краще він кладе фарбу.

Також на результат забарвлення впливають самі матеріали. При використанні найдешевших матеріалів, результат буває незадовільним, навіть коли сама робота майстра виконана на відмінно. Іноді дешеві матеріали дають про себе знати через кілька тижнів або місяців. Дорогі матеріали теж купувати треба дуже обережно, так як ціна далеко не завжди відповідає якості. Фахівці рекомендують орієнтуватися на середню цінову категорію.

Як пофарбувати автомобіль якісно?

Перш за все, варто підкреслити важливість якісного фарбування. ЛКП автомобіля є одним з основних ціноутворюючих факторів при продажу. Стало бути, чим воно якісніше, тим дорожче можна продати автомобіль.

Деякі автовласники перед продажем змушені фарбувати машину, щоб надати їй свіжого вигляду. Головна помилка при цьому – прагнення максимально заощадити. У підсумку, лакофарбове покриття виглядає не дуже (особливо для тих, хто розбирається), і економічний ефект вже не так виражений.

На замітку

Практика показує, що краще не шкодувати грошей на фарбування, оскільки в такому випадку при продажу вони окупаються з лихвою.

Найбільш якісно автомобілі фарбують в професійних майстерень. Самостійна фарбування вийде, звичайно, дешевше, тому що витратитися доведеться тільки на матеріали. Однак потрібно мати просторий гараж, компресор і якісний краскопульт, який може коштувати сотні доларів. Зрозуміло, для одноразової фарбування купувати все це обладнання немає сенсу, але його можна взяти в оренду.

"

Незважаючи на гадану економію, фарбувати дорогий автомобіль самостійно, та ще й без відповідного досвіду, порекомендувати не можна. Перукарські недорогого вітчизняного автомобіля в цьому сенсі більш приваблива, особливо якщо використовується невибагливий акрил. На недорогому автомобілі можна потренуватися і з кольором металік, але це має сенс робити тільки в тому випадку, якщо ви плануєте в майбутньому заробляти фарбуванням.

Цікаве відео: процес повної фарбування автомобіля

Related