«Пересічнікі» почали вносити заставу за транзит нерозмитнених автомобілів

Львівська митниця оформила перші два автомобіля з іноземною реєстрацією в режимі транзиту з внесенням застави в розмірі розмитнення. Сума застави перевищила 120 тисяч гривень.

Обидва автомобілі були ввезені громадянами-резидентами, повідомляє прес-служба УКРІНФОРМ. В одному випадку, грошова застава за автомобіль Ford Foсus 2004 року випуску склав близько 70 тисяч гривень, у другому – за Škoda Octavia 2005 року громадянин України вніс заставу в сумі 55 тисяч гривень.

Як пояснили в ГФС, сума грошової застави при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією в режимі транзиту еквівалентна сумі податків і зборів, передбачених Митним кодексом при митному оформленні товарів у вільний обіг на території України. При вивезенні такого автомобіля, внесені грошові кошти в повному обсязі повертаються громадянину або його уповноваженій особі за заявою, або можуть бути залишені на відповідному рахунку митниці, як передоплата для забезпечення виконання майбутніх зобов'язань.

Тобто громадяни України, які не бажають розмитнювати свої автомобілі і регулярно перетинають кордон, можуть один раз внести заставу за ввезення автомобіля в режимі транзиту і він служитиме забезпеченням для майбутніх поїздок.

Нові правила ввезення та розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, а також нові штрафні санкції за порушення термінів перебування на митній території України почали діяти 25 листопада. «Евробляхери» отримали можливість протягом 90 календарних узаконити свої авто з 50-відсотковою знижкою.

Related