Підбір фарби для автомобіля і розрахунок її кількості

необхідно ретельно підібрати колір. Але як правильно це зробити, щоб потрапити в тон? Давайте розбиратися …

Сервіс підбору емалей

Для підбору автомобільних емалей існують спеціальні сервіси, в яких здійснюється комп’ютерний підбір фарби. За певну плату фахівці зможуть підібрати будь-яку емаль. Як правило, на цю справу йде від 2-3 годин до декількох днів – все залежить від наявності черги.

Підбір здійснюється наступним чином. Підбирачі шукають код фарби на автомобілі. Якщо вони його знаходять на кузові, то справа добірки для них спрощується в рази, адже після введення цього коду в комп’ютер, на моніторі висвічується точна пропорція різних базових квітів.

В результаті виходить готовий відтінок, який залишається трохи підкоригувати на вигоряння. Якщо ж не вдається отримати код кольору, то фарба підбирається за зразком методом численних змішувань і пробних фарбувань.

"

Чи можна самостійно підібрати фарбу?

Безумовно, можна спробувати підібрати автомобільну емаль самому. Для цього будуть потрібні:

  1. Компоненти для підбору лакофарбового покриття;
  2. Ємності для змішування фарб;
  3. Електронні ваги;
  4. Матеріал для пробних фарбувань (можна взяти шматочок бляшанки);
  5. Краскопульт.

Найскладніше знайти всі необхідні компоненти, які коштують недешево і продаються в банках. Але, якщо мова йде про простий і базової фарбі, то завдання спрощується в рази. Наприклад, акрилову емаль, яка продається на ринку в банках, легко підібрати, якщо вона на кузові просто трохи вигоріла.

В цьому випадку досить буде додати темний або світлий відтінок або певний колір. Так само і найпростіший металік, якщо він просто трохи вигорів, але продається в банках, то аналогічним способом його без зусиль можна підібрати. Це під силу навіть непрофесіоналові.

Коли ж мова йде про металік або перламутрі з відтінком, то тут допоможе тільки комп’ютерний підбір, оскільки формула фарби стає досить складною. На жаль, бувають і такі кольори, які навіть на комп’ютерному підборі не виходить точно підібрати. У рідкісних випадках, підбір фарби для автомобіля просто неможливий, через брак необхідних компонентів.

Підбір будь-якого лакофарбового покриття досить копітка справа. Щоб з ним впорається успішно, знадобиться багато терпіння, а також хорошого відчуття колірної гами.

Проблемні фарби

Найскладніше в підборі ті фарби, які включають в себе різні світловідбиваючі добавки. Перш за все, це металік, ксералік і перламутр. Ці добавки самі по собі змінюють колір фарби, тому, додаючи або зменшуючи їх кількість, доводиться коригувати і основний колір.

Не кожен сервіс комп’ютерного підбору однаково добре справляється зі складними фарбами. Тут багато що залежить вже не стільки від обладнання, скільки від досвіду фахівця, який здійснює підбір. Тому буде не зайвим поцікавитися у клієнтів, наскільки вдало та чи інша фірма підбирає кольорову гаму.

На замітку

Особливо важливо точно підібрати складну фарбу при частковій або точковому ремонті кузова. Якщо фарбується вся машина цілком, то незначні відмінності цілком припустимі. Все одно їх ніхто не помітить, оскільки оригінальна фарба залишиться тільки на прихованих місцях.

Деякі кольори, наприклад червоний, для яскравості ЛКП вимагають більш світлої підкладки. Якщо нанести кілька шарів однієї і тієї ж червоної фарби, то відтінок в результаті вийде кілька темніше очікуваного. Тому деякі, як правило, дуже досвідчені малярі, спочатку фарбують більш світлим кольором, і тільки останній шар – підібраним точно в тон.

"

Іноді неможливо повторити оригінальну дозування різних ефектів фарби. В такому випадку вихід тільки один – повна перефарбування. Нічого не поробиш – краса вимагає жертв.

Скільки необхідно замовляти фарби?

Не варто ламати голову над тим, яка кількість фарби потрібно купити для крила, даху, дверей або всього кузова. Навіть якщо фарбування буде проводитися самостійно, потрібну кількість підкажуть в центрі комп’ютерного підбору. Фарбу і лак завжди слід брати з запасом 10-15%.

В середньому для фарбування кузова автомобіля цілком знадобиться придбати 2 літри фарби і ще 2 літри лаку (якщо потрібно). Якщо деталі будуть покриватися ще й зсередини, то кількість матеріалу подвоюється. Однак точний обсяг лакофарбових матеріалів залежить від розміру автомобіля. Зрозуміло, для фарбування великого позашляховика і малолітражки потрібно різну кількість ЛФМ.

На двері і крила окремо йде приблизно однаковий обсяг – в середньому 150 мл. А ось на бампер може піти і 300 мл, хоча здається, що площа крила не менше, аніж у бампера. Найбільше фарби потрібно для капота або даху – від 600 мл. Точні обчислення можна виробляє з розрахунку 250-300 мл на 1 м².

Розчинник, що надає фарбі необхідної консистенції, в цих розрахунках не враховується. Не варто покладатися на те, що розчинником можна буде довести обсяг фарби до необхідного. Чим більше розчинника, тим менше покриваність.

На замітку

Витрата фарби залежить не тільки від її консистенції, але і від кольору підкладки. Якщо автомобіль фарбується в «рідній» колір, то матеріалів піде менше. Однак якщо стоїть завдання кардинальної зміни кольору, то фарби може знадобитися на 50% більше.

Фарби в балончиках йде стільки ж, скільки і зазвичай. Найчастіше зустрічаються балончики, в яких рідини тільки 150 мм – інше стиснене повітря. Одного такого балончика вистачить для фарбування 0,3-0,5 м² площі. Якщо потрібно пофарбувати бампер, то купувати слід не менше чотирьох балончиків.

Слід пам’ятати, що при всьому величезному виборі кольорів фарби в балончиках, підібрати колір в точності з оригіналом навряд чи вийде. Тому таку фарбування можна розглядати тільки як тимчасовий захід. Дана необхідність може виникнути, якщо на кузові з’явилася глибокі подряпини або скол. Фарба якийсь час не дасть металу іржавіти.

Цікаве відео: комп’ютерний підбір автомобільної фарби

Related