Патрульна поліція розширила список доріг з контролем швидкості радарами TruCam

Патрульні поліцейські отримали ще 20 радарів «ТруКам» для контролю швидкості. Пристрої почнуть використовувати з 11 лютого, і ці ділянки доріг вже відомі.

З 11 лютого додаткові «ТруКами» з'являться на дорогах з підвищеною аварійністю: в Дніпропетровській області на автодорозі М-04 (150-190 км і 220 – 274 км) і на Набережній Перемоги у Дніпрі, в Запорізькій області на автодорозі М-18 (271 – 290 км), в Києві на Набережному шосе, в Київській області на автодорозі М-05 (17 – 143 км в напрямку Києва), а також в Кіровоградській області на автодорозі М-04 (4 – 39 км). Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Нові пункти контролю швидкісного режиму за допомогою американських лазерних радарів TruCam нанесені на карту Патрульній поліції червоним кольором. Місця контролю швидкості повинні бути обладнані дорожніми знаками, інформують про фото- і відео фіксації порушень. Крім цього на таких ділянках доріг повинні стояти патрульні автомобілі з увімкненими проблисковими маячками синього кольору.

Всього з 16 жовтня минулого року по 8 лютого патрульні зафіксували понад 43 тисяч порушників швидкісного режиму. Білошицький також звернув увагу, що поширювана в інтернеті інформація про незаконність використання приладів TrueCam некоректна. Йдеться про спробу довести незаконність використання «ТруКамов» через відсутність цих приладів в реєстрі засобів вимірювальної техніки. За словами, Білошицький ведення цього реєстру було призупинено в 2016 році, а збереження даних з нього зупинено 01.01.2019 року.

Контролювати швидкісний режим за допомогою американських лазерних радарів TruCam і виписувати відповідні штрафи порушникам патрульні почали 16 жовтня минулого року. До цього протягом тижня радари використовували в пілотному режимі, а з порушниками вели роз'яснювальні бесіди. Більш того, був опублікований список доріг, на яких планують використовувати радари. До нього увійшли аварійно-небезпечні ділянки, а також місця концентрації ДТП з тяжкими наслідками на міських дорогах і трасах міжнародного значення.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км / год становить 255 грн, більше ніж на 50 км / год – 510 грн.

Related