Париж відмовиться від автомобілів з дизельними і бензиновими моторами

До 2050 року столиця Франції повинна стати екологічно чистим містом. Про це на початку тижня мерія міста заявила на кліматичному форумі.

Раніше уряд президента Еммануеля Макрона пообіцяло заборонити всі автомобілі з ДВС в країні до 2040 року. Але мерія Парижа вирішила ввести заборону на використання дизельних транспортних засобів вже з 2024 року. Крім того, в 2030 році в столиці почне діяти заборона на продаж усіх автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, а до 2050 року Париж повинен стати екологічним чистим містом.

«Транспорт є одним з основних виробників парникових газів … тому до 2030 року ми плануємо позбутися автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння», – заявив офіційний представник служби транспорту в міській раді Крістоф Наджовскі.

В даний час частка дизельних моделей в загальних продажах нових автомобілів в країні становить близько 40%, а французькі автовиробники є одними з кращих на ринку дизельних двигунів. Незважаючи на це уряд Макрона намір в 2018 році скасувати діючі в країні податкові пільги на дизельні авто.

Першим британським містом, в якому буде діяти заборона на бензинові і дизельні автомобілі стане Оксфорд. Вже з 2020 року в центрі міста буде створена перша в Великобританії «зона з нульовим рівнем викидів», де зможуть пересуватися тільки електрокари. А вже до 2030 року всі історичні пам'ятки Оксфорда будуть доступні тільки для «зелених» автомобілів.

Слідом за декількома європейськими країнами про намір заборонити автомобілі з ДВС до 2030 року заявили Нідерланди. Протягом наступних 13 років тут сподіваються скоротити кількість викидів на 49%. У реалізацію програми переходу «до чистої енергії» інвестують близько 4.75 мільярдів доларів.

Джерело: Fortune

Related