Особливості тюнінгу Мазда 3 як автомобіля з універсальним дизайном кузова

Автомобіль Мазда 3 має універсальну зовнішністю, що дозволяє широко експериментувати з тюнінгом

Мазда 3 давно зарекомендувала себе як відносно недороге і енергійне засіб пересування по міських дорогах. Невеликі седани і хетчбеки Мазда 3 завдяки своєму агресивному дизайну особливою популярністю користуються, перш за все, у молоді. Дух суперництва підстьобує власників зробити машину швидше, яскравіше і оригінальніше, ніж у інших, і незабаром після покупки починається активний тюнінг автомобіля Мазда 3.

Корисні доопрацювання

Не секрет, що для настільки яскравої зовнішності «начинка» цієї машини відверто слабенька. Існує, звичайно, більш потужна модифікація MPS, але і ціна на неї кусається, до того ж не всім подобається подібний заводський тюнінг. Більшість воліє самостійно доводити автомобіль до своїх уявлень ідеалу.

Якщо хочеться додати машині динамічності без глибоких переробок, то оптимальним буде поєднання впуск-вихлоп і перепрошивка ЕБУ. Це дозволить мотору легше дихати і додасть кілька кінських сил. Для зменшення крену при активній їзді не завадить зробити підвіску жорсткіше, встановивши койловеров і розпірки стійок.

Внесення змін до заводські параметри електронного блоку управління називається чіп-тюнінгом. Сьогодні багато фірм займаються цим видом діяльності. Слід зауважити, що далеко не на всіх таких фірмах працюють фахівці з достатнім рівнем кваліфікації. Бувають випадки, коли перепрошивка абсолютно не приносить відчутного ефекту.

На замітку

Чіп-тюнінг, перш за все, підвищує потужність двигуна. Якщо він зроблений правильно, то поліпшення повинні фіксуватися приладами. Збільшення потужності на 4-5% не завжди можна помітити по відчуттях. Аналогічна надбавка може бути і при заправці якісним паливом.

Щоб зробити підвіску жорсткіше, а кермо гостріше, проводять заміну штатних пружин і амортизаторів. Тюнінг ходової цим не обмежується, але для додання машині спортивного налаштування цих заходів цілком достатньо. Однак не варто перестаратися з жорсткістю, оскільки їзда по купинах стане екстремальною.

Здивувати крутим тюнінгом

Для тих же, кому вигляд Мазди 3 здається недостатньо гарним, агресивним або оригінальним, існує безліч варіантів для прикраси свого «залізного коня». Можна купити як повний комплект, так і його елементи окремо:

  • спойлери;
  • бампери;
  • вії на фари;
  • капоти;
  • решітки радіатора;
  • колісні диски;
  • повітрозабірники.

Останнім часом став популярний світловий тюнінг як заміна ламп розжарювання на більш ефективні та економічні світлодіоди, так і повна переробка або заміна штатної оптики. Найбільш вдалим виявився варіант доопрацювання ліхтарів, в процесі якого відбивачі зафарбовуються в чорний колір (або в колір кузова), а замість ламп встановлюються яскраві світлодіодні модулі.

Колеса для автомобіля – це, як для модниці туфлі: під кожен наряд потрібно своя взуття. Із заводу на Мазду 3 встановлюються скромні 15-дюймові колеса, але замість них без проблем поміщаються 18-дюймові «тапки». Якщо піддатися такому віянню, як stance, то 18-е диски, завалені «будиночком» в поєднанні із заниженою підвіскою виглядатимуть дуже колоритно. Крім того, негативний розвал коліс позитивно впливає на керованість машини в швидких поворотах, збільшуючи пляма контакту при бічному крен.

Немає межі досконалості

Дизайну Мазда 3 можна присвятити масу комплементов. Навіть перше покоління трійки сьогодні, виглядає вельми гідно, і це через дванадцять років (!). Пізніші рестайлінгові і оновлені версії не втратили гармонійності, але в той же час випередили свій час.

Якщо подивитися, як змінювався дизайн Мазда 3, починаючи з 2006 року, то можна простежити поступовий відхід від спокійних ліній до більш стрімким. Однак рестайлінг стосується кузова в меншій мірі, а найбільше дістається бамперах, оптиці і салону.

Якщо розглядати вже існуючі варіанти тюнінгу «трійки», то велика частина демонструє агресивність дизайну. Цього домагаються, перш за все, за допомогою «космічних» бамперів і спойлера в поєднанні з низькопрофільною гумою і дисками великого діаметру.

На замітку

Власні лінії Мазда 3 дозволяють змінити зовнішність практично без «пластики». Зверніть увагу, як змінюється зовнішність цієї моделі при виділенні кольором даху і центральній частині капота. І це всього лише фарба.

Втім, сьогодні для такого поверхневого метаморфоза зовсім не обов’язково перефарбовувати автомобіль. Можна використовувати тимчасові гумові фарби або кузовную плівку. Підібрати найкраще поєднання кольорів допоможе будь-який графічний редактор.

"

Експериментувати з кольором кузова Мазда 2 вельми цікаво. Виділяючи ті чи інші елементи контрастно можна змінювати баланс візуальної маси. Так, темні деталі виглядають більш важкими, а світлі – легкими. Візуальні ефекти при виділенні кольором є дуже потужним прийомом зміни зовнішності автомобіля.

Однотонна Мазда 3, особливо в темному кольорі, позбавлена ​​спортивних акцентів, перетворюється в солідний автомобіль гольф-класу. Цей варіант дизайну, так би мовити, на любителя. Але в той же час багато хто знаходить його привабливим. До того ж він не вимагає великих капіталовкладень.

"

Дивно, але автомобілю Мазда 3 йде майже будь-який колір і будь-яка фактура. Дизайн всіх версій трійки можна сміливо назвати універсальним. Це відмінний об’єкт для тюнінга, що надає величезне поле для творчості.

В яскравих кольорах Mazda 3 демонструє грайливий молодіжний характер. У помірних кольорах – випромінює надійність. Найменш вдалими квітами для цієї машини вважаються тьмяні з матовими фактурами. Прямо скажемо, зі стилем «мілітарі» дизайн трійки явно не дружить.

Додаємо родзинку

Оригінальний салон Мазди 3 стриманий і навіть нудний. Розрядити обстановку допоможуть накладки з полірованого алюмінію на торпедо, спортивне кермо, ручки КПП і ручника, сидіння з яскравою рядком і Пересвет приладової панелі. Такий тюнінг автомобіля Мазда 3 дозволить салону виглядати яскраво і свіжо, радуючи власника кожну хвилину перебування за кермом.

Родзинкою екстер’єру може стати аерографія. Нанесений професійним художником малюнок виділить автомобіль з маси і допоможе швидко відшукати його на стоянці. Але сюжет малюнка слід вибирати дуже ретельно. Деякі думають над цим не один місяць, переглядаючи величезну кількість зображень.

І нарешті, хворе місце цього автомобіля – акустика. Щоб домогтися прийнятного звучання аудіосистеми, доведеться щільно зайнятися шумовіброїзоляциею, оскільки більш потужні динаміки змусять деренчати весь кузов. До речі, з динаміками теж потрібно знати міру – можливості штатного головного пристрою обмежені, а замінити його на інше досить проблематично. Але для такого головне не музика, а звук мотора і почуття свободи!

Цікаве відео: незвичайний тюнінг Mazda 3 з підйомними дверима

Related