Обслуговування повітряних компресорів для фарбування

Якість фарбування багато в чому залежить від справної роботи компресора, який вимагає періодичного обслуговування

Компресор – це один з найважливіших елементів в ланцюжку обладнання для фарбування. Якщо у початківців малярів він може бути невеликим і малопотужним, то для тих хто займається ремонтом автомобілів щодня він повинен бути надійним, а саме: має накачувати мінімум 500 літрів в хвилину, мати ресивер на 100 літрів. Як починаючому маляра, так і професіоналу, апарат бажано вчасно обслуговувати, тільки тоді він буде служити максимально довго.

Вороги пневмооборудования

Дуже важливо щоб повітря, що використовується під час роботи компресорів, був якомога чистішим. Ідеально чистого повітря, на жаль, не існує. Навіть виробники електроніки не можуть домогтися повної відсутності сторонніх включень.

Види забруднення агрегатів для фарбування:

  • волога (водяна пара);
  • тверді забруднювачі (пил);
  • продукти тертя деталей (металеві частинки);
  • іржа і окалина;
  • масло.

Компресори здатні стиснути повітря в кілька разів. Відповідно зміст забруднень, зокрема вологи і пилу, зростає пропорційно стиску. Повітряні фільтри на вході, перш за все, призначені для захисту самого компресора. Вони затримують відносно великі частки твердих включень.

Але водяна пара є не меншою проблемою. Нормальною вологістю повітря вважається діапазон 35-65%. У виробничих цехах, де застосовується професійне пневмооборудование, використовуються складні системи з багатоступеневою очищенням повітря в т.ч. і від вологи. У побуті якість що надходить в компресори повітря контролюється практично тільки його власними фільтрами.

При стисненні в повітря в ресивері волога концентрується і може перетворитися в конденсат. Причому, момент конденсації настає не тільки в самому ресівері, але і в пневмопроводів. В такому випадку на поверхню разом з повітрям і фарбою може потрапити вода, що неприпустимо.

Мінімізувати утворення конденсату можливо. Для цього рекомендується створити такі умови, при яких температура повітря, що потрапляє в ресивер, буде якомога нижче.

В холодну пору року при негативних зовнішніх температурах вологість повітря мінімальна. Якщо компресор забирає холодне зовнішнє повітря, то конденсат практично не утворюється.

На замітку

Якщо проблема вологи і конденсату критична, то рекомендується використовувати спеціальні осушувачі.

Від твердих частинок, як уже говорилося, захищають механічні фільтри на вході в блок. Занадто щільні (тонкі) фільтри, виробники не ставлять, оскільки вони справляють істотний опір повітрю і знижують продуктивність компресора.

"

Тверді частинки можуть не тільки надходити в апарат ззовні, а й утворюватися всередині нього. Це елементи зносу деталей, що труться, окалина та іржа, що утворюється в ресівері. Щоб ці частки не подавалися в краскопульт, використовуються окремі фільтри, які теж необхідно періодично міняти.

На замітку

Ступінь очищення повітря вказується в паспорті компресора. Все про класи очищення можна дізнатися в ГОСТ 17433-80.

Початкове обслуговування – заміна фільтрів

Щоб компресор працював багато років, в першу чергу, потрібно чистити або міняти фільтр, що стоїть на притоці повітря. У двоциліндрового агрегату їх два, у 3-х циліндрового – три. Вони часто виконані з поролону, тому заміна не складає труднощів (поролон продається квадратними метрами на ринку і в господарських магазинах). У дорогих компресорах фільтри стоять більш складні за конструкцією, ніж поролон під пластиковим корпусом (пластик не рідко плавиться від нагрівання). Якісні фільтри потрібно продувати, купати в мильній воді, в розчиннику.

Бажано перед кожною фарбуванням скидати конденсат у вологовідділювачем, якщо він встановлений. Так само не завадить скидати конденсат з ресивера (зазвичай десь внизу є спеціальний болт, який необхідно трохи відкрутити). При цьому тиск в ресивері має бути невисока – пару атмосфер, але не більше, а то болт може вистрілити.

"

Де ставити компресор?

Під час фарбування, апарат видає не тільки шум, неабияк піднімає пил, але і втягує в себе фарбувальну пил, від якої відразу забиваються фільтри. Щоб фільтри менше припадали пилом при фарбуванні машини, компресор краще виносити на вулицю, тримати в підвалі або окремій кімнаті. Останній варіант є ідеальним.

Окреме приміщення для компресора необхідно обладнати вентиляцією. Дуже важливо підтримувати в ньому чистоту. Найлегше стежити за чистотою поверхонь, облицьованих кахлем.

Заміна масла в компресорі – обов’язкова умова для нормальної роботи

Відпрацьовані години прорахувати досить складно, особливо якщо компресор працює кожен день. Тому, заміну масла краще проводити два рази на рік. Зазвичай за цей час масло навіть не встигає поміняти свій колір, але тим не менш цю роботу потрібно проводити обов’язково.

Масло можна заливати різної якості, від різних фірм. Однак найкраще лити в компресор фірмове «компрессорное масло». На такому маслі не бажано економити, але деякі майстри це роблять, коли немає можливості купувати компресорне масло, вони ллють автомобільну напівсинтетику або масло з гідропідсилювача.

Чистка головки циліндрів компресора

Іноді компресор для фарбування починає погано качати повітря. Причина далеко не завжди буває в зносі поршневих кілець, так як вони служать досить довго, якщо вчасно обслуговувати агрегат. При втраті тиску, насамперед слід звернути увагу на повітряні отвори циліндра зсередини. Для цього слід відкрутити головку циліндра (якщо апарат експлуатувався довго в гаражі, то отвори кріплення головки можуть бути засмічені і потрібно буде прочистити їх від пилу і фарби. Після зняття головки циліндрів потрібно вимити повітряні отвори верхньої частини циліндра і в самій голівці циліндра розчинником 646. після цього слід провести зворотний збірку і добре підтягнути всі з’єднання на компресорі.

Ресурс компресора

Цей параметр часто забувають вказати виробники, причому абсолютно свідомо. Справа в тому, що реальний моторесурс можна перевірити тільки експериментальним шляхом. Дана обставина дозволила б виробникам вказувати довший ресурс і конкурувати за принципом «у кого більше», користуючись тим, що ніхто перевіряти не буде.

Але існують непрямі ознаки орієнтовного визначення моторесурсу компресорного агрегату. У поршневих моделях це частота обертання коленвала. Чим швидше обертається колінвал, тим сильніше гріється головка і, відповідно, швидше зношується. Однак порівнювати коректно компресори з однаковою продуктивністю.

Термін служби компресорів з ремінною передачею вище. Крім того, ремінний привід здатний забезпечити високу продуктивність на низьких оборотах. Компресори з ремінною передачею крутного моменту відносяться до класу напівпрофесійних. Вони здатні створювати тиск до 15-16 атм.

Цікаве відео про те, як самостійно зібрати компресор для фарбування

Related