Обов'язковий техогляд автомобілів в Україні планують вводити поетапно

В Мінінфрастуктури розповіли про плани по поверненню обов'язкового техогляду транспортних засобів. За заявою керівництва відомства, вводити контроль будуть поетапно.

Питання контролю технічного стану транспортних засобів було обговорено на зустрічі представників Міністерства інфраструктури, головного сервісного центру МВС, ДП «ДержавтотрансНДІпроект» з повноважним міністром посольства Литовської Республіки в Україні Гвідасом Керушаускасом. Як зазначив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, несправні автомобілі є однією з причин ДТП і аварійності на дорогах.

«Це вплив може бути зменшено, якщо будуть введені адекватних заходів щодо вдосконалення системи технічного огляду. Необхідною складовою є більш чіткий, прозорий і спрощений ряд правил для застосування в автотранспортній галузі промисловості і контрольно-виконавчими органами », – підкреслив заступник міністра.

Анонсувавши поетапне введення обов'язкового технічного огляду, заступник міністра зазначив, що необхідні нормативно-правові акти вже підготовлені і вступлять в силу в 2018 році. «Ми хочемо, щоб технічний огляд проводили приватні компанії, акредитовані НААУ, які мають лабораторії, достатню матеріально-технічну базу і відповідають всім вимогам, встановленим чинним законодавством», – додав Юрій Лавренюк.

З 2011 року обов'язковий ТО проходять тільки транспортні засоби, які здійснюють комерційні перевезення. За словами Юрія Лавренюка починаючи з 2018 року відповідно до положень Женевської угоди 1958 року, Директив ЄС і вимогам Угоди про асоціацію України з ЄС, талон про проходження ТО повинні будуть мати всі автомобілі, що заїжджають до Євросоюзу з Україною. Крім цього техогляд планується зробити обов'язковою при першій реєстрації і перереєстрації ТЗ.

Джерело: mtu.gov.ua

Related