Інструмент для фарбування автомобіля повинен бути якісним

Фарбувальний пульверизатор є одним з основних інструментів для якісного фарбування машини. Незважаючи на велику конкуренцію, на сьогоднішній день лідирує німецька якість, а саме – пульверизатори фірми «SATA».

Фарбувальний пульверизатор – незамінний інструмент для фарбування автомобіля

Краскопульт Sata 4000 HVLP відмінно підходить для роботи з будь-яким лакофарбовим покриттям, адже він технологічно і економно завдає фарбу. Звичайно, 400 євро – це не така вже й маленька сума, але коли ви спробуєте пофарбувати цим краскопультом, то вже буде не шкода цих грошей.

Пульверизатор Sata 4000 (в порівнянні зі своїм попередником Sata 3000) ще легше перетворює фарбувальні матеріали в однорідну дисперсію. Розпилюючи факел став тоншим і стабільніше, що дозволяє отримати найкращий результат в роботі. Особливості пульверизатора Sata 4000 наступні:

  • дюза: 1.3 міліметра;
  • бачок: 0,6 літра;
  • унікальна конструкція курка захищає сальник голки від лакофарбового туману;
  • важить на 15% менше попередника;
  • миттєва регулювання форми факела;
  • нова система кріплення бачка (швидкознімна);
  • сальник голки став самоущільнюється;
  • завдяки удосконаленню конструкції регулювання подачі фарби стало зручно працювати навіть в рукавичках;
  • SATA 4000 HVLP тепер підходить не тільки для нанесення органічних, а й водорозчинних емалей.

Комплектація такого пістолета не може не радувати, адже в неї включені необхідні інструменти для швидкого розбирання та збирання, спеціальний йоржик для очищення, колірні ідентифікатори і набір фільтрів для фарби.

Ґрунтувальний пістолет

Якісна фарбування автомобіля безпосередньо залежить від якісної грунтовки кузова, а в цьому може допомогти грунтовки пульверизатор SATA KLC HVLP з дюзой 1.7-1.9 міліметра. Це зручний інструмент, який можна використовувати не тільки для роботи з ґрунтовкою, а й з різними Порозаполнітель. Технологія hvlp відмінно економить грунт і сприяє мінімальному туманоутворення. При цьому робочий тиск має бути всього 2,0 бар.

Пульверизатор для антигравійне покриття

Досить часто доводиться працювати з гравітекс. Пістолет SATA HRS відмінно підходить для нанесення високов’язких матеріалів. Такий інструмент вимагає від компресора 8-10 атмосфер для точного напрямку струменя. На ньому налаштовується 3 види подачі гравітекс (тонкий, середній, жирний). Але найголовніше те, що це дуже довговічний краскопульт, адже створений за технологією цельнометаллического лиття.

Маркування фарбопульта

Згадана вище модель фарбопульта SATA 4000 HVLP, як видно, має хвіст у вигляді абревіатури. Розшифровується вона таким чином: High Volume Low Pressure, що буквально перекладається як Високий Обсяг Низьке Тиск. Так характеризується одна з чотирьох основних систем розпилення, яка забезпечує великий перенесення матеріалу (не менше 65%) при низькому вихідному тиску на рівні 0,7 атмосфер.

"

Крім HVLP, існують такі системи, як RP (знижений тиск), LVLP (низький обсяг низький тиск) і HTE (висока переносить ефективність). Оскільки системи, як мінімум, чотири, виникає питання: яку з них вибрати? На жаль, продавці-консультанти не завжди компетентні в цих питаннях, а ще частіше – далекі від цього. Тому доводиться вивчати матеріальну частину самостійно.

Якщо немає бажання вникати в усі тонкощі відмінностей систем розпилення, можна просто зупинитися на HVLP. Це найбільш просунута технологія, що відрізняє економною витратою матеріалу. Однак HVLP-пульверизатори споживають великий обсяг повітря (до 560 л / хв). Вони не можуть працювати з малопотужними компресорами низьку продуктивність і з маленьким ресивером.

На замітку

Щодо низький вихідний тиск фарбопультів системи HVLP змушує фарбувати з малої дистанції – від 15 до 20 см. Це не завжди зручно, але з іншого боку економніше витрачається фарба, а її крапельки не відскакують від поверхні, що фарбується. За допомогою HVLP-інструментів можна домогтися найнижчої шагрені.

Однак деякі професіонали, які звикли до більш потужному смолоскипу, спочатку недооцінюють HVLP. Це абсолютно нормальне явище, оскільки їх навички були сформовані при використанні інструменту з іншими характеристиками. Але сьогодні майстер повинен однаково володіти різними пістолетами, оскільки неможливо однаково якісно виконати ті чи інші завдання одним і тим же інструментом.

Переваги фірмових фарбопультів

Кожна деталь фарбопульта, вартістю кілька сотень доларів, пройшла пильний контроль якості. Фірмові інструменти не бувають бракованими, не дивлячись на велику кількість складових елементів. Вони працюють, як годинник, злагоджено і чітко. Якщо правильно підібрати дюзи і тиск до конкретного матеріалу, то висока якість буде гарантовано.

На замітку

Довговічність дорогих пульверизаторів забезпечується високоякісними матеріалами, з яких виготовлений механізм. Втім, немає нічого вічного, і рано чи пізно зношуються деталі навіть найдорожчих фарбувальних пістолетів. Але поважаючий себе виробник обов’язково комплектує постачання ремонтним комплектом зношуються елементів.

Фірмові фарбопульти налаштовані на економну витрату матеріалу. Фарба нині дорога, тому професійні інструменти просто зобов’язані її економити. Величезне значення має форма факела і швидкість викидання частинок фарби. Якщо звернути увагу на дюзи фірмових пістолетів, то там можна побачити велику кількість отворів, які формують факел і при цьому не дають завихрень.

"

Дешеві фарбопульти в кращому випадку дають простий факел фарби, рівномірність якого залишає бажати кращого. Таким інструментом якісно пофарбувати деталь світлим металликом практично неможливо. З огляду на нерівномірність розпилення на поверхні, що фарбується залишаються смуги, які неможливо прибрати перефарбою тим же інструментом.

Найнеприємніше, що може трапитися при роботі з фарбопультом, – це так званий плювок. З дорогими пістолетами такого практично ніколи не трапляється, тому що вихідний отвір має особливу форму. Виробники підробок теж намагаються відтворити подібний інжектор, але у них це погано виходить, оскільки вони не заморочуються з високою точністю. У підсумку великі краплі фарби можуть летіти навіть в процесі фарбування, а не тільки при першому спуску.

Шліфувальна машинка

Шліфувальна пневматична машинка з недавнього часу замінила ручну працю і зробила роботу чистішою. Набагато приємніше водити машинкою по деталі, ніж вирізати шпаклівку вручну, – головне, щоб машинка була з системою пиловидалення. В іншому випадку шпаклівка буде сильно забивати наждачний папір. На сьогоднішній день пневматичних машинок досить багато, тому вибрати можна на будь-який смак і колір.

Компресор

Компресор для фарбування автомобіля повинен відповідати всьому устаткуванню. Адже якщо у вас буде слабкий компресор, то немає сенсу купувати хороший пульверизатор, так як йому може просто не вистачати тиску повітря (це стосується і шліфувальної машинки). Вище описаний необхідний якісний інструмент для фарбування автомобіля, яким можна легко здійснити фарбування автомобіля своїми руками. І не виключено, що це буде фарбування автомобіля в домашніх умовах.

Цікаве відео: робота пульверизатором SATA 4000

Related