Нові фарби для фарбування автомобіля або формула ідеального ЛКП

На сьогоднішній день є можливість пофарбувати машину тієї чи іншої емаллю з унікальними добавками, описаними нижче.

Короткий огляд автомобільних фарб

Десяток років тому в пошані була алкідна емаль, але з часом її витіснив акрил. Ця фарба популярна і донині, однак більш престижною вже вважаються нітроемалі: металік, перламутр, однотонка. Останнім писком моди вважається фарба ксералік. Її вартість набагато перевищує ціну звичайних нітроемалей. Саме тому ксералік нерідко застосовують як добавки, яка покращує вид покриття.

Новинкою є Світлонакопичувальні фарби, які світяться в темряві. Звичайно, машина повністю пофарбована такою фарбою буде досить дивно виглядати в нічний час доби, всіляко привертаючи до себе увагу. Але, часткова фарбування автомобіля світиться фарбою може послужити оригінальним ідентифікатором авто в темний час доби. Велика частина автомобілістів фарбують диски, спойлер, мухобойку, ветровики, роблять смуги і малюнки на певних деталях.

На замітку

Будь-яка нова фарба для авто спочатку користується великою популярністю і коштує дуже дорого, але вже через півроку або рік ціна значно падає, особливо, коли має місць конкуренція.

"

Нові автомобільні фарби не тільки стають більш якісними і зручними в роботі, але і більш екологічними, що не може не радувати професійних малярів.

До чого прагнуть виробники автофарб

Призначення фарби формує завдання для розробників. Як тільки з’явилися автомобілі, відразу ж з’явився і запит на якісну фарбу для металу, яка виконувала б захисно-декоративну функцію. На той час уже були деякі напрацювання, оскільки в доавтомобільную епоху їздили, як відомо, на візках, запряжених кіньми. Пам’ятайте Утьосов співав: «Я коляску чистим лаком поривав …».

З точки зору маркетингу автовиробники зацікавлені в тому, щоб їх автомобілі виглядали добре і після декількох років експлуатації. Продукція в даному випадку є відмінною рекламою. Стало бути, фарба, якою покритий кузов, не повинна бліднуть якомога довше, і навіть при не дуже коректне поводження споживачів.

На замітку

У пошуку ідеальної фарби розробники змушені враховувати технологічні моменти, пов’язані з її нанесенням. Автомобільна фарба повинна швидко сохнути, інакше прискорення всього виробничого циклу не матиме ніякого сенсу. Завод в такому випадку перетворився б в фарбувальне підприємство з невеликим складальним цехом.

Втім, сьогодні автовиробники не дуже далеко просунулися у вирішенні вищезгаданої проблеми. Фарбувальні цехи займають значну частину їх виробничих потужностей. Якщо їм вдасться створити таку фарбу, яка буде лічені хвилини, то витрати знизяться дуже значно, а це в свою чергу призведе до зменшення собівартості авто.

Таким чином, стає очевидним, що головна зацікавленість виробників автомобілів полягає в скороченні часу висихання фарби. Саме в цьому напрямку вони і будуть працювати. Але є ще ряд аспектів:

  • міцність;
  • еластичність;
  • зносостійкість;
  • стійкість до УФ-випромінювання.

Однак проблема полягає в тому, що деякі з необхідних якостей суперечать один одному. Наприклад, еластичність не властива твердим матеріалам, які за визначенням мають зносостійкість. Якщо зробити досить тверду фарбу, то вона не витримає температурних розширень, пофарбованого нею кузова. В результаті ЛКП швидко покриється кракелюрами – термін, запозичений у художників, що позначає дрібну сітку тріщин фарби.

"

Міцність для автомобільної фарби теж дуже важлива, і дана характеристика знаходиться в зв’язці з еластичністю, але в даному випадку не суперечить їй. Для фарби міцність означає збереження цілісності при експлуатаційних навантаженнях. Але робити фарбу занадто міцною немає сенсу, оскільки експлуатаційні навантаження є величиною відомою і обмеженою.

Що стосується стійкості до сонячного ультрафіолету, то для автомобільної фарби дана характеристика важлива надзвичайно. Випромінювання в УФ-діапазоні має виражену руйнівним потенціалом . Багато речовин розкладаються при опроміненні ультрафіолетом. Саме тому на сонці кольори швидко вигорають.

Але, якщо подивитися навколо, то можна побачити, що далеко не вся природа безбарвна. Ряд матеріалів, цілу вічність опромінюються сонцем, не втрачають свій колір. Це означає, що сама природа зуміла підказує вихід.

Розробники фарб сьогодні вирішують питання вигоряння двома шляхами. Перший – використання нечутливих до УФ-випромінювання пігментів. Другий – застосування світлофільтрів – речовин або шарів, що відтинають випромінювання в УФ-діапазоні. Функцію світлофільтру може виконувати лак, а також захисний поліроль, що наноситься на ЛКП автомобіля.

Екологічність автомобільних фарб, на жаль, стоїть на останньому місці. На автозаводах кузова авто фарбуються на повністю автоматизованих лініях, де контакт людини з шкідливими випарами зведений до мінімуму. Обмежуючим фактором в даному випадку є екологічне законодавство країн, в яких виробляються автомобілі.

Пізнавальний відео: знайомство з «гумовою» фарбою

Related