Нідерланди відмовляться від автомобілів з бензиновими і дизельними моторами

Новий уряд Нідерландів має намір заборонити продаж нових автомобілів з бензиновими і дизельними моторами до 2030 року.

Плани щодо заборони бензинових і дизельних авто керівництво країни почало розглядати в минулому році. Спочатку мова йшла про введення заборони з 2025 року, але в наслідок роком перетворення країни в територію вільну від викидів став 2030 й.

На сьогоднішній день частка електромобілів на ринку країни менше двох відсотків, при обсягах щорічних продажів близько півмільйона легкових автомобілів. Комплексний мандат на нульову емісію в поєднанні з декількома новими електричними моделями, які незабаром вийдуть на ринок, може зробити мета досяжною. Досягти поставленої мети до 2030 року Нідерландам допоможуть і автовиробники, що випускають новий Nissan Leaf і інші електрокари.

В даний час на автомобільному ринку Нідерландів домінує Tesla. Дороги країни вже їздять 8000 електрокарів цього бренду, а Model S і Model X є найбільш продаваними електричними моделями в країні. Крім того, зовсім недавно поруч з заводом компанії в Тілбурзі був помічений перший Tesla Model 3. На третьому місці місцем рейтингу популярності – новий Hyundai Ioniq Electric, на четвертому – BMW i3.

Раніше про перехід на електрифіковані автомобілі заявили уряду Франції, Великобританії та Шотландії. Незабаром до них може приєднатися і Китай.

Джерело: Electrek

Related