Названі найбезпечніші автомобілі 2017 года

Експерти Euro NCAP опублікували «зоряний» рейтинг найбезпечніших в своєму класі автомобілів 2017 року. У трьох категоріях з шести переможці представники сімейства Volkswagen.

Рейтинг «Кращі в своєму класі» незалежна європейська організація Euro NCAP публікує один раз на календарний рік, оцінюючи автомобілі за однаковими стандартами і визначаючи кращу модель серед аналогів. Незважаючи на те, що протягом 2017 року експерти організації зазнали рекордне за всю двадцятирічну історію Euro NCAP кількість автомобілів – понад 70 моделей, переможці були визначені в шести основних категоріях. Деякі категорії в рейтингу не представлені через занадто малу кількість протестованих в цьому році автомобілів цього класу.

Переможець в кожному класі визначено на підставі зваженої суми оцінок, отриманої автомобілем в чотирьох категоріях: захист водія і дорослих пасажирів, безпеку дітей, безпеку пішоходів і ефективність електронних систем безпеки.

Велика частина з потрапили на тести – це нові або змінили покоління моделі. Як відзначили експерти, більшість таких автомобілів показали себе набагато краще, ніж старіші, які пережили рестайлінг моделі.

Найбезпечнішим «Представницьким автомобілем» експерти назвали п'ятидверний ліфтбек Volkswagen Arteon. Модель отримала одні з найвищих оцінок серед автомобілів, протестованих Euro NCAP в 2017 році. Так безпеку водія і дорослих пасажирів експерти оцінили в 96%, безпеку дітей – в 85%, пішоходів – в 85% і ефективність електронних систем безпеки – в 82%.

В категорії «Великий кросовер» перемога дісталася Volvo XC60 нового покоління. Результати моделі виявилися найвищими в 2017 році: безпека водія і пасажирів – 98%, дітей – 87%, пішоходів – 76%, робота електронних систем – 95%.

Кращим «Компактним кросовером» названий Volkswagen T-Roc. Безпека водія та пасажирів самого маленького кросовера в лінійці німецького бренду експерти оцінили в 96%, безпеку пасажирів-дітей – в 87%, пішоходів – 79%, ефективність електронних систем – в 71%.

Ще один представник сімейства Volkswagen став кращим в категорії «Малий автомобіль» і це Polo шостого покоління. На думку експертів, модель забезпечує безпеку водія і дорослих пасажирів на 96%, дітей – на 85%, пішоходів – на 76%. Робота електронних систем безпеки була оцінена на 59%.

Найбезпечнішим сімейним автомобілем був названий Opel Crossland X. Перемога в категорії «Малий мінівен» йому дісталася за забезпечення безпеки водія і пасажирів на 85%, дітей – на 84%, пішоходів – на 62%. Системи безпеки експерти оцінили на 57%. При цьому було відзначено високу ймовірність травм хлистів у пасажирів заднього ряду при зіткненні ззаду.

В категорії «Малий сімейний автомобіль» переможцями стали моделі єдиною неєвропейської марки в річному рейтингу безпеки – японської компанії Subaru: хетчбек Impreza і соплатформенний кросовер XV.

Показники обох моделей виявилися практично ідентичні. Так безпеку водія і дорослих пасажирів XV / Impreza експерти оцінили на 94%, пасажирів-дітей – на 89%, ефективність систем безпеки – на 68%. За безпеку пішоходів кросовер XV отримав оцінку 84%, тоді як хетчбек – 82%.

Джерело: Euro NCAP

Related