Найдешевша фарбування автомобіля і як виконати її своїми руками

Не секрет, що понад 60% бюджету – це плата за роботу, решта йде на матеріали. Тому має сенс задуматися про фарбування автомобіля своїми руками, адже тоді вона обійдеться, як мінімум, удвічі дешевше. Заощаджені гроші можна пустити на покупку більш дорогою фарби.

Фарбування автомобіля недорого обходиться, якщо вибрати звичайний спосіб забарвлення «під завод». У порівнянні з ним будь-яка оригінальне фарбування, що має на увазі тюнінг, вийде дорожче. Але по-справжньому дешевим варіантом може бути тільки гаражна забарвлення, однак варто враховувати те, що при поганому обладнанні, це відбувається на шкоду якості.

Локальний ремонт авто

В деяких ситуаціях можна істотно заощадити на локальному ремонті. Локальне фарбування автомобіля завжди обходиться набагато дешевше, ніж повна. Забарвлення переходом або плямою дає винятковий результат, який вимагає мінімум часу, трудовитрат і витратних матеріалів.

Одним з відповідальних моментів локального ремонту є підбір фарби в колір. Для вирішення цього питання краще користуватися комп’ютерним підбором або спробувати самостійно скласти фарбу по формулі, але для цього потрібно мати всі необхідні компоненти. Точно підібрана фарба дозволить виконати часткову забарвлення авто з мінімальними витратами на матеріали.

При локальному ремонті забарвлюється не вся деталь, а лише її частина, що дозволяє економити лакофарбові матеріали. Однак при такому ремонті виникає проблема стикування старої і нової фарби. Найменші відмінності у відтінку буде видно, якщо не виконати, так званий перехід.

На замітку

Фарбування з переходом, передбачає накладення плавного градієнта шляхом розтягування стику зі зменшенням інтенсивності напилення. В результаті, стара фарба буде поступово проступати під новою, і перехід вийде настільки плавним, що виявиться зовсім непомітним.

При локальному ремонті лакованих деталей стає питання стикування лаку. Проблема полягає в тому, що для зв’язки отверділого шару лаку, його необхідно відшліфувати (зробити матовим). Від глянцю новий лак часто відшаровується. Однак, коли пофарбувати треба плямою, то десь все одно доведеться класти новий лак на старий глянець.

"

Щоб при фарбуванні плямою або переходом новий лак добре зв’язався зі старим в місці стиковки, потрібно розігнати його на велику площу зі збільшенням частки розчинника. Таким чином, ми не створюємо різкого розмежування між основним і накладається шаром. Після полірування, якщо все зроблено правильно, лаковий шар виглядає однорідним.

Також при локальній фарбування може виникнути необхідність виконати перехід на сусідню деталь. Зазвичай це ті випадки, коли пошкодження знаходяться на краю деталі. Перехід на сусідню деталь може знадобитися і при фарбуванні деталі цілком, наприклад, коли підібраний відтінок дещо відрізняється, як це буває при підборі металіка.

Найскладніше виконати локальний ремонт, якщо використані складні фарби, наприклад, з додаванням ксераліка. Якщо ксералік використовувався в рамках зовнішнього тюнінгу, то зазвичай залишають деякий запас фарби на випадок локального ремонту. Або потрібно записати точну формулу фарби із зазначенням марок всіх інгредієнтів.

Співвідношення ціна / якість

На вартість фарбування машини впливають витратні матеріали. Безумовно, для забарвлення кузова можна використовувати дешеву шпаклівку, грунтовку, фарбу, але такі матеріали не зможуть надійно захистити метал від вологи та інших зовнішніх факторів. В результаті незабаром може взагалі знадобиться перефарбування машини. Щоб цього уникнути, краще вибирати хоча б середні за якістю матеріали.

"

Гарна грунтовка, фарба або лак практично не дають усадки після висихання і тримаються на кузові довго, захищаючи його від зовнішніх впливів і надаючи бездоганний зовнішній вигляд. Не варто гнатися за дешевизною, вибираючи матеріали подешевше. Використання найдешевших фарб недоцільно, оскільки або їх покриваність буде значно нижче, або погіршені інші характеристики, що в підсумку призведе до збитків, а не до вигоді.

Вибір фарби

Для забарвлення більшості машин використовуються такі емалі:

  1. Акрилова. Проста однотонна емаль за доступною ціною. При її використанні цілком можлива дешева фарбування автомобіля.
  2. Металік – більш поширена фарба, в порівнянні з акриловою. Виглядає цікавіше, відповідно і коштує дорожче.
  3. Ксералік (хамелеон). Елітні фарби, так звані трехслойкі (база, фарба, лак) використовуються рідше, через високу вартість.

Перший варіант передбачає використання мінімуму витратних матеріалів. Фарбування акриловою фарбою не вимагає великої майстерності, тому відносно легко здійснюється самостійно. Досить зовсім трохи потренуватися працювати пульверизатором і можна приступати до фарбування.

На замітку

Найголовніше – відчувати момент переливу. Якщо фарби буде занадто багато, то вона почне текти, що дуже неприємно. Тому краще пройтися краскопультом зайвий раз, ніж возитися з усуненням патьоків.

Фарбування металликом вимагає певного досвіду. Справа в тому, що блискучі частинки алюмінієвої пудри, зокрема їх положення, багато в чому визначають візуальний ефект сприйняття відтінку і яскравості кольору. Кожен шар бази фарби металік наноситься з різної відстані. Складність полягає ще й в тому, що огріхи фарбування проявляються вже під лаком, і виправити їх тоді непросто.

В той же час не можна сказати, що робота з металликом недосяжна для любителів. Сьогодні існує безліч навчальних роликів, які допомагають отримати свого роду досвід, навіть не доторкнувшись до фарбопульта. Отримавши певний багаж знань, навчитися працювати з металликом – цілком здійсненне завдання.

Не варто боятися і ксераліка, особливо якщо майстром вже добре освоєний акрил і металік. Порошковий ксералік можна додавати в різні фарби для отримання відповідного ефекту. Цей матеріал хоч і коштує дорого, але його потрібно дуже мало, якщо, звичайно, не стоїть завдання робити зі своєї машини новорічну іграшку.

Автомобільна плівка – імітація дешевої фарбування

Фарбування автомобіля дешево може вийде ще й за допомогою плівковою наклейки. Замість фарбування машину можна обклеїти спеціальною плівкою. Вона може бути: матовою, кольоровий, прозорою. Всі види плівок захищають кузов, в тому числі і його лакофарбове покриття, від смол, подряпин, солей і інших зовнішніх факторів. Перетяжка кузова тій чи іншій плівкою обходиться на 30-40% дешевше, ніж класична фарбування. При цьому можна обтягувати кузов частково. Крім низької вартості, полюси перетяжки плівкою полягають в наступному:

  • невисокі трудовитрати;
  • швидка зміна кольору;
  • ефект тюнінгу;
  • захист від грубих мийок;
  • легка полірування.

Дешева фарбування автомобіля існує

Найдешевша фарбування машини – це фарбування своїми руками, але з використанням досить якісних матеріалів. Вони дозволяють уникнути в недалекому майбутньому повторної перефарбовування кузова. Як варіант, для забарвлення «під завод» цілком підійде акрил. Навчитися фарбувати акриловою фарбою не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Головне, зробити перший крок.

Цікаве відео: майстер-клас швидкої фарбування авто

Related