Навколо Борисполя побудують чотирьохсмугову об'їзну дорогу

Техніко-економічне обґрунтування об'їзної дороги навколо Борисполя буде готове до кінця поточного року. Почати будівництво об'єкта планують в 2020 році.

За словами керівника «Укравтодору» Славоміра Новака нова дорога повинна бути категорії 1Б, не менше ніж з чотирма смугами і максимально дозволеною швидкістю руху 110 км / ч.

Оновлена ​​об'їзна повинна забезпечити проїзд автомобілів без заїзду в місто по трасі М-03, а також проїзд автомобілів з боку Києва в напрямку траси Н-08 Бориспіль – Запоріжжя – Маріуполь і траси Т-10-18 Бориспіль – Яготин – Жоравка. Розглядається три варіанти обходу міста. Зараз щодня через Бориспіль проїжджає близько 30 тисяч автомобілів, додатково втрачаючи, приблизно 50-60 хвилин часу і завдаючи шкоди екології міста і створюючи додаткові незручності жителям. Як стверджують в «Укравтодорі», нова об'їзна дозволить скоротити цей час до 5 хвилин.

Ще одне завдання нової дороги – зниження кількості ДПТ в місті і поліпшення екологічної ситуації. «Переконаний, нова об'їзна дорога не тільки звільнить місто від транзиту, але і дозволить істотно поліпшити екологічну ситуацію і зменшити кількість аварій», – каже Славомир Новак.

На даному етапі агентство визначає оптимальний маршрут і шукає консультанта для підготовки техніко-економічного обґрунтування. Роботи по розробці ПЕК триватимуть приблизно 10 місяців без урахування часу, необхідного для його затвердження Кабінетом міністрів України. Як заявив телеканалу «2 + 2» радник голови «Укравтодору» Олександр Кава, попередня домовленість про кредитування проекту з Світовим банком вже є, почати будівництво і реконструкцію дороги можуть в 2020 році.

Related