МІУ запровадить інтелектуальну систему зважування автотранспорту під час руху

Міністерство інфраструктури (МІУ) приступило до впровадження інтелектуальної транспортної системи зважування автотранспорту під час руху Weight-in-Motion (WiM). Як повідомили в МІУ, поки це тільки пілотний проект, який міністерство реалізує за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Комплекс Weight-in-Motion буде виявляти перевантажені автомобілі прямо під час руху і передавати інформацію про них на мобільні пункти контролю «Укртрансбезопасності», розташовані далі по дорозі. Це дозволить інспекторам зупиняти для контрольного зважування, тільки перевантажені автомобілі.

На даному етапі Мінінфраструктури і «Укравтодор» обговорюють з ЄБРР можливість покупки п'яти таких комплексів. Їх розташують на трасах М-01, М-05, М-06, М-07 і М-01 на під'їздах до Києва. За дорученням МІУ, «Укравтодор» повинен визначити майбутні місця розташування рамп, на яких встановлять прилади аналізу дорожнього руху і фото- і відеофіксації. Надалі вартість установки таких рамп буде включатися до кошторису на будівництво або реконструкцію дороги.

«Укравтодор» і Офіс підтримки реформ вже розробили свої пропозиції щодо встановлення камер фото- і відеофіксації на автодорогах державного значення. До 2020 року планується встановити 500 камер (в місцях концентрації ДТП). Крім того, з МВС обговорюється питання установки 24 сегментних систем, що змінюють середню швидкість руху транспорту, на ділянках доріг міжнародного значення. Вирішується і питання по відправці фото- і відеофіксації порушникам через «Укрпошту».

Джерело: ЦТС

Related