МОЗ скоротить перелік протипоказань для отримання водійського посвідчення

МОЗ України приведе у відповідність до європейських стандартів перелік медичних протипоказань для керування транспортним засобом. У ньому залишаться тільки ті захворювання, які можуть безпосередньо впливати на безпеку дорожнього руху.

Проект наказу з можливим переліком медичних протипоказань вже підготовлений Українським науково-дослідним інститутом медицини транспорту МОЗ України. На даний момент йде громадське обговорення документа, який приведе українські нормативно-правові акти у відповідність європейським стандартам фізичної і розумової придатності водіїв. Вносити свої пропозиції всі зацікавлені сторони можуть до 26 березня. По завершенні громадського обговорення всі пропозиції будуть опрацьовані Міністерством.

Паралельно, за дорученням МОЗ, ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України» готує спрощений перелік медичних протипоказань відповідно до Додатку III Директиви 2006/126 / ЄС. У той же час, в міністерстві підкреслюють, що винесений на громадське обговорення проект наказу не остаточний. Документ, який запроваджує в дію європейські стандарти, буде прийняти МОЗ тільки після суттєвого доопрацювання і вдосконалення.

Related